Na Slovensko prídu Jason Derulo či Rag’n‘Bone Man. Festival Lovestream predstavil nové mená

  • Slovenský festival LOVESTREAM vlani privítal kapelu Red Hot Chilli Peppers či speváčku Dua Lipa
  • Teraz uvidíme Imagine Dragons, The Killers či DJ-a Hardwella
Rag'n'Bone Man a frontman kapely The Killers. Objavia sa na LOVESTREAM
Rag'n'Bone Man a frontman kapely The Killers, LOVESTREAM
  • Slovenský festival LOVESTREAM vlani privítal kapelu Red Hot Chilli Peppers či speváčku Dua Lipa
  • Teraz uvidíme Imagine Dragons, The Killers či DJ-a Hardwella

Druhý ročník slovenského festivalu LOVESTREAM k nám privedie hviezdy svetového kalibru. Informovali sme ťa, že sa môžeš tešiť na napríklad na najlepšieho svetového DJ-a, ktorý pracoval s ikonami ako Rihanna, U2, Coldplay či Calvin Harris. Teraz však prichádza už celý LINE UP pre tento ročník nabitý hviezdami.

Vlani v Bratislave vystúpili legendárni Red Hot Chilli Peppers či Dua Lipa a organizátori LOVESTREAMU sa rozhodli, že ani tento rok Slovákov nenechajú bez poriadneho obsadenia. Nadšenci a fanúšikovia už vedia, že sa môžu tešiť z kapely Imagine Dragons, hitmakera Kamrad či megahviezdu Alvara Solera.

K nim však môžeme pripočítať aj ďalšie úspešné a slávne mená ako Jason Derulo, Martin Garrix či Rag’n‘Bone Man.

Už od piatka 10:00 si môžeš kúpiť lístky na piatok, dostupné sú na stránke festivalu.

The Killers na Slovensku

Počas prvého dňa festivalu sa fanúšikovia môžu tešiť na známu americkú rockovú skupinu The Killers. 

Ide o kapelu z Las Vegas, kde ju v roku 2001 založili členovia Brandon Flowers a Dave Keuning. Štvoricu dnes dopĺňajú Marc Stoermer a Ronnie Vannucci jr. The Killers ti v rámci svojho katalógu ponúkajú už sedem štúdiových albumov, ku ktorým čoskoro pribudne ôsmy.

Preslávili sa skladbami ako When you were young, Mr. Brightside, Somebody Told Me, All these things that I’ve Done a predovšetkým The Human. Ide o hity, ktoré si získali značnú popularitu po celom svete vrátane našej krajiny.

Kapela sa môže pochváliť aj siedmimi nomináciami na ocenenia Grammy a tak isto aj na BRIT Awards. V roku 2006 získali ocenenie Najlepšia rocková skupina na MTV Awards a už o rok neskôr sa mohli tešiť z ocenenia Najlepšia zahraničná kapela na Brit Award.

Hviezdne mená

Piatkový program festivalu bude poriadne rôznorodý, čo potvrdzuje zoznam ďalších účinkujúcich. O poriadnu párty sa postará holandský house DJ Martin Garrix, vlastným menom Martijn Garritsen, ktorý bol tento rok už štvrtýkrát korunovaný za DJ roka číslo 1. 

Okrem neho sa však na Slovensku predstaví aj britský indie-rockový kvartet Alt-J, ďalší Brit Rag’n‘Bone Man, ktorý sa preslávil v roku 2016 hitovkou Human.

Program piatkového dňa otvorí nemecký spevák Kamrad so svojím známym hitom I Believe. Sobota skončí v poriadne tanečnom rytme pod vedením DJ-a Hardwella.

Tanečnú zábavu ti zaručí aj už skôr oznámený Alvaro Soler a švajčiarska elektronická skupina Kadebostany producenta a DJ-a Guillaumeho de Kadebostany, ktorí sa preslávili najmä skladbou Castle in the snow.

Avšak pred koncom programu si prídu na svoje obľúbenci jemnejších štýlov. LOVESTREAM festival privíta na svojom pódiu aj amerického speváka, textára a tanečníka menom Jason Derulo.

Ten na Slovensko prinesie „miamský“ temperament a ponúkne svoju show plnú hitov, ako napríklad Acapulco, Love not war, Wiggle či In my head.

Členovia hudobnej skupiny alt-J
zdroj: LOVESTREAM - kapela alt-J

Domáca scéna

V nedeľu sa na pódiu objavia aj zástupcovia našej domácej scény. Môžeš sa tešiť konkrétne na Celeste Buckingham v sprievode skupiny King Shaolin.

Fanúšikom sa však predstaví aj mladý talentovaný skladateľ, klavirista a autor Marek Danko, ktorého zrejme poznáš skôr pod pseudonymom Mark Dann.

Avšak následne po dvoch reprezentantoch hudby zo Slovenska pódium festivalu obsadí jeden z aktuálne najhranejších interpretov súčasnosti u nás. Ide o írskeho skladateľa, speváka a textára Michaela Patricka Kellyho.

Svojimi piesňami ako Beautiful Madness či Throwback si získal aj u nás množstvo fanúšikov. Kelly pri rokovaniach o svojej účasti na LOVESTREAM festivale prezradil, že sa už teraz teší.

Celeste Buckingham vystúpi na LOVESTREAME v doprovode skupiny King Shaolin
zdroj: LOVESTREAM - Celeste Buckingham a skupina King Shaolin.

Nedeľňajší indie-rock, britské hviezdy a pravá legenda

Rockové kapely budú mať zastúpenie na LOVESTREAME aj v nedeľu a to zásluhou indie-rockovej kapely Editors z anglického Birminghamu. Tí ti ponúknu piesne spomedzi svojich siedmich štúdiových albumov a hitov ako Bullets, Munich, Smokers outside the hospital doors či Papillon.

Trojdňový festival vo svojom finále privíta aj britskú speváčku a skladateľku Jessie Ware. Poznáš ju zrejme vďaka skladbe Wildest Moments, no koncom apríla môžeš očakávať aj jej nový album That! Feels Good.

Nuž a ako sme ti už viackrát sľúbili, následne nastane veľkolepé finále pre všetky vekové skupiny, ktoré neobišli tie najväčšie hity ďalších účinkujúcich z Las Vegas. Ak tipuješ, že tentokrát ide o Imagine Dragons, tak hádaš správne.

Hviezdna kapela dostane na LOVESTREAME dvojhodinový priestor, počas ktorého rozpúta poriadnu šou a smršť hitov. Postará sa o pravé zakončenie tohto ročníka festivalu, ktorý sľubuje, že medzi dnes už známe mená účinkujúcich ešte pribudnú aj ďalší známi hudobníci.

„Verím, že sme potešili viacerých slovenských fanúšikov – za veľkými menami už nemusia cestovať, ale vychutnať si ich doma na Slovensku, no môžem prezradiť, že o niekoľkých zaujímavých menách aj na ďalších pódiách festivalu a o jednom mene na sobotu ešte stále tuho rokujeme… Viac prezradíme už čoskoro!“ uvádza zakladateľka a organizátorka festivalu Silvia Nemčovičová.

Oznámením takmer kompletného LINE UP-u a súčasne piatkového headlinera, sa oficiálne spúšťa predaj vstupeniek aj na prvý festivalový deň. Najväčší záujem sa však vďaka vyskladanému programu očakáva o 3-dňové vstupenky, ktoré sú momentálne v ponuke od 189 eur. Viac info o vstupenkách nájdeš na webe festivalu a na portáli ticketportal.

Zdroje: Ticketportal, LOVESTREAM

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá