Na Slovensko v noci dorazí atlantické prúdenie: Počasie sa úplne zmení už o niekoľko hodín (PREDPOVEĎ)

  • Slovensko po výdatne zimnom víkende musí počítať s oteplením
  • Kedy sa môžeme opäť tešiť na sneh?
Ilustračné foto
Ilutračné foto, Archív Canva
  • Slovensko po výdatne zimnom víkende musí počítať s oteplením
  • Kedy sa môžeme opäť tešiť na sneh?

Slovensko zažilo prvý skutočný zimný víkend, keď takmer celé naše územie „potrápili“ prvé vločky snehu, poľadovica či nízke teploty na dlhšiu dobu. Ako sme ťa už informovali, za týmto počasím stál studený vzduch zo severu, ktorý sa k nám dostal až z Ruska.

Tento fenomén zimy však nebude dlho pokračovať. Na našom území sa totiž začína znova otepľovať. Pocítime to už počas zajtrajšieho dňa, pretože nás budú čakať nezvyčajne vysoké teploty, píše iMeteo.sk.

Oteplenie tu nezostane s nami na dlho. Už v strede týždňa príde k ďalšiemu výraznejšiemu ochladeniu.

Ako však uvádza Meteo Slovensko na sociálnej sieti, oteplenie je už v Česku a v noci ho môžeme očakávať aj na Slovensku.

„Na Slovensko dorazí oteplenie počas noci, a to tak, že sa k nám otvorí teplé západné atlantické prúdenie. V pondelok sa tak teploty vyšplhajú až do +15 °C, ale v utorok a v ďalších dňoch by mal prejsť frontálny systém, ktorý by mohol doniesť ešte výraznejšiu zimu,“ uvádzajú v príspevku.

Tieto teploty rozhodne nie sú bežné pre novembrové počasie a v porovnaní s dlhodobým normálom budú teploty počas zajtrajšieho dňa na západe krajiny až o 7 °C vyššie, ako je bežné.

K ďalšej zmene dôjde z utorka na stredu. Už v stredu sa ocitneme v studenom prúdení, ktoré na Slovensku zabezpečí nízke teploty. V severnej polovici krajiny môžeme očakávať celodenný mráz, v nižších lokalitách to môže byť aj nad 5 °C.

Určite netreba zabúdať na to, že sa môžu vyskytnúť aj snehové zrážky, a to najmä na severe.

Víkend potrápil viaceré časti krajiny >>>

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Zdroje: iMeteo.sk, Facebook/Meteo Slovensko, TASR, Redakcia Startitup, Stella centrum

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá