Na Slovensku je ďalšie ohnisko nákazy. Koronavírus sa šíri na východe

  • Epidemiólogovia identifikovali aj kontakty potvrdených prípadov v meste Michalovce, kde sú rodinné ohniská nákazy
  • Regionálny úrad verejného zdravotníctva odporučil prijať lokálne opatrenia
AktualneSIU
  • Epidemiólogovia identifikovali aj kontakty potvrdených prípadov v meste Michalovce, kde sú rodinné ohniská nákazy
  • Regionálny úrad verejného zdravotníctva odporučil prijať lokálne opatrenia

V obci Staré (okres Michalovce) je lokálna epidémia, Regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ) so sídlom v Michalovciach odporučil viaceré opatrenia.

Ohnisko na východe

Ako uviedol Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR na sociálnej sieti, v okrese Michalovce sú nové pozitívne prípady ochorenia COVID-19 zväčša vo vzájomnej epidemiologickej súvislosti v podchytenom ohnisku nákazy v obci Staré, kde je lokálna epidémia.

Rovnako epidemiólogovia identifikovali kontakty potvrdených prípadov v meste Michalovce, kde sú rodinné ohniská nákazy. V jednom prípade sa v súčasnosti vykonáva epidemiologické vyšetrovanie. Početnejší výskyt potvrdených prípadov ochorenia COVID-19 vo svojej územnej pôsobnosti zaznamenali v nedeľu regionálne úrady verejného zdravotníctva so sídlom v Michalovciach, Bratislave a v Prešove. Najväčší prírastok infikovaných zaznamenali v okrese Michalovce, kde pribudlo 18 prípadov.

V nedeľu pribudlo 41 nových prípadov koronavírusu pri menej ako 600 testoch

Nové lokálne opatrenia

V súvislosti s aktuálnou situáciou v obci Staré RÚVZ so sídlom v Michalovciach odporučil obci posunúť otvorenie školského roka predbežne na polovicu septembra. Obec na svojej stránke už informovala, že začiatok školského roka posunie na 16. september.

Rovnako odporučil zvážiť v obci nevyhnutnosť organizovania hromadných podujatí rôzneho charakteru, rodinných osláv či návštev a odporučil zvážiť pobyt na miestach s vyššou koncentráciou ľudí. Taktiež navrhol nosiť rúška aj na voľnom priestranstve či obmedziť návštevu verejných budov len na nevyhnutné úkony.

Návod, ako sa nenakaziť koronavírusom: Jedlo na terase je v poriadku, vyhýbaj sa svadbám a kolotočom

Obyvateľov obce vyzýva, aby sa v prípade výskytu príznakov respiračného ochorenia zdržiavali iba doma a okamžite telefonicky kontaktovali svojho obvodného lekára. „RÚVZ so sídlom v Michalovciach naďalej uskutočňuje dohľadávanie kontaktov potvrdených prípadov ochorenia COVID-19. Miestni sú informovaní o dôležitosti dodržiavania celoplošne platných opatrení a odporúčaní ÚVZ SR a odporúčaní regionálneho úradu verejného zdravotníctva,“ uviedol ÚVZ SR na sociálnej sieti.

Informácie k potvrdeným prípadom ochorenia COVID-19 za nedeľu má RÚVZ so sídlom v Bratislave poskytnúť v priebehu dňa. Potvrdené prípady v okresoch Prešov a Sabinov sú aktívne dohľadané kontakty s potvrdenými prípadmi ochorenia COVID-19.

Zdroj: SITA

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK