Na Slovensku je jediným svojho druhu. Jedinečné ubytovanie pri štiavnickom tajchu spája kempovanie s pohodlím hotela

  • Lucia a Michal Motovskí sú správcami prvého glampingu na Slovensku
  • ForRest Glamping je pokojným miestom plným minimalizmu a zážitkového oddychu
ForRest glamping
archív ForRest glamping
  • Lucia a Michal Motovskí sú správcami prvého glampingu na Slovensku
  • ForRest Glamping je pokojným miestom plným minimalizmu a zážitkového oddychu

Glamping posúva hranice klasického stanovania či kempovania na úplne iný level. Ide o spojenie prírody, oddychu a netradičného zážitku bez toho, aby ste sa museli vzdať komfortu sprchy či pohodlnej postele.

Glampingové rezorty majú pôvod v exotických destináciách. Kým doteraz si tento spôsob trávenia voľného času mohli ľudia vyskúšať len v zahraničí, prvý glamping svojho druhu už máme aj na Slovensku. Svoje miesto má na brehu jazera Počúvadlo, neďaleko Banskej Štiavnice.

„Za námetom stoja majitelia rezortu, ktorí pri cestovaní v zahraničí tento netradičný koncept ubytovania objavili. Páčilo sa im spojenie stanovania v prírode bez straty komfortu. A tak sa ho rozhodli priniesť na Slovensko, ozrejmuje správkyňa rezortu Lucia.

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa ForRest (@forrestglamping)

Luxusné ubytovanie pri štiavnickom tajchu

„Originálny koncept ubytovania zasadený do krásnej prírody v okolí Banskej Štiavnice zaujal hneď od začiatku. Náš glamping sme rozbiehali počas pandémie a myslíme si, že ľudia najmä v tejto dobe ocenia, ak budú môcť odísť zo svojich mestských príbytkov a tráviť čas v prírode, hovorí Lucia.

Vo ForRest Glamping nájdeme 16 stanových chatiek s kapacitou pre 2 až 6 ľudí.

Každá je vybavená hotelovými posteľami, kúpeľňou, vlastnou terasou s posedením a väčšie chatky ponúkajú aj plne vybavenú kuchynku. Veľkou výhodou glampingu je možnosť navštevovať ho celoročne.

Filozofiou projektu je ponúknuť v dnešnej rýchlej dobe ubytovanie vo forme zážitku s dokonalým relaxom od každodenných povinností. Je dokázané, že človek hlavu najlepšie vypne v prírode a na vychádzke v lese, ale možnosti sú neobmedzené. Od rannej jogy pri jazere, cez výlety po okolí a rekreačné športy, až po večernú opekačku pri ohni. Našim cieľom je, aby každý klient odchádzal spokojný, oddýchnutý a plný zážitkov, tvrdí. 

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa ForRest (@forrestglamping)

Chatky sú v zimnom období vykurované a o komfort počas leta sa postará klimatizácia. Cena 4-miestnej chatky je 159 eur na noc, 6-miestna family chatka stojí 239 eur.

Preferujú ForRest Glamping najmä milovníci prírody?

„Netradičná forma bývania pod hviezdami oslovuje najmä ľudí túžiacich po zážitkovom cestovaní, lovcov príjemných zážitkov a pekných záberov z netradičných miest. Dobrodružný a zároveň pohodlný spôsob ubytovania preferujú mladé páry aj celé rodiny s deťmi.

Máme rôzne typy chatiek a ubytovanie si u nás môže dovoliť naozaj každý. Stačí sledovať naše sociálne siete, kde pravidelne prichádzame s rôznymi akciami,“ ozrejmila pre Startitup správkyňa turistického rezortu.

Najviac návštevníkov mali počas letných mesiacov, keďže ich v tom čase navštevovali hlavne rodiny s deťmi. V chladnejších mesiacoch ich ubytovanie preferujú skôr páry.

Opekačka či relax vo vírivke

V rámci areálu môžete nájsť viacero exteriérových ohnísk na príjemnú opekačku, mimo zimnej sezóny sa dá skúsiť relax vo vírivke. Pre tých, ktorí potrebujú zostať online, je v celom areáli rýchle Wi-Fi pokrytie.

ForRest Glamping svoje brány otvoril koncom roka 2019. Keďže ide o montované stany, inštalácia bola hotová v priebehu niekoľkých mesiacov.

„Samozrejme predchádzala tomu úprava terénu, pokládka všetkých inžinierskych sietí, osvetlenia, drevených chodníčkov a terás, vybudovanie areálovej komunikácie, parkovísk, vybavenie chatiek a mnoho iného,dodáva správkyňa.

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa ForRest (@forrestglamping)

Lucia uvádza, že pre štart rezortu a jeho uvedenie do podoby, v ktorej je dnes, bola potrebná nemalá investícia. V najbližších rokoch však plánujú areál Glampingu naďalej rozvíjať a dopĺňať o ďalšie elementy tak, aby svojím hosťom ešte viac skvalitnili a spestrili zážitok z pobytu.

„V pláne je postaviť spoločenský priestor, detské ihriská a preliezky, sauny či mnoho iného. Okrem dokončenia areálu prostredníctvom rôznych prístavieb a doplnkov nezabúdame ani na ekológiu a spoločenskú zodpovednosť. Preto nemalé finančné prostriedky investujeme aj do zveľaďovania okolitej prírody, čistenia sústavy jarkov, ktoré boli vybudované v rámci komplexnej sústavy napájania jazera dažďovou vodou a podobne, objasňuje Lucia.

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa ForRest (@forrestglamping)

Kam v okolí sa oplatí ísť na výlet?

„ForRest Glamping sa nachádza priamo v srdci Štiavnických vrchov, preto je tu možností na výlet hneď niekoľko. Vybrať sa môžete na prechádzku či cyklistiku do čarovnej prírody okolitých panenských lesov. Pre vášnivých turistov je lákadlom zdolať Sitno – legendami opradený najvyšší vrch Štiavnických vrchov. Vynechať netreba ani rozprávkovú Banskú Štiavnicu vzdialenú len 8 kilometrov od areálu. A pre tých, ktorí majú radi relax, je ideálne stráviť deň pri jazere Počúvadlo s krištáľovo čistou vodou, vyjadrila sa pre Startitup Lucia.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK