Na východe Slovenska muž zakopal svoju mŕtvu matku v pivnici, naďalej za ňu preberal dôchodok

  • Syn poberal dôchodok svojej mŕtvej matky
  • Zakopal ju v pivnici domu a smrť neoznámil
Policajti kontrolujú, policajná hliadka
TASR/František Iván
  • Syn poberal dôchodok svojej mŕtvej matky
  • Zakopal ju v pivnici domu a smrť neoznámil

Na východe Slovenska sa udial otrasný prípad. Ako informuje Polícia Slovenskej republiky, v domácnosti v obci Rožňavské Bystré syn zakopal svoju mŕtvu matku v pivnici. Následne za ňu vyberal dôchodok.

Skutku sa dopustil 52-ročný muž. Podľa policajtov Košického kraja sa tento týždeň v pondelok snažil vybrať dôchodok svojej matky. Tá však zomrela pravdepodobne v decembri minulého roka. Jej syn to kompetentným úradom neoznámil.

V pondelok sa vybral na poštu a vzal so sebou zatiaľ neznámu osobu. Na jeho matku sa údajne aj vekovo aj vzhľadovo podobala. Aj napriek tomu sa ale pracovníkom pošty niečo nezdalo. Výzor ženy sa s predloženými dokladmi nezhodoval. Vypočuli si síce rôzne výhovorky, no nakoniec kontaktovali políciu. Muži zákona v súčasnosti pracujú na stotožnení tejto osoby.

„Podľa výsledkov doterajšieho vyšetrovania mal 52-ročný syn takto niekoľkokrát vybrať dôchodky svojej matky a následne ich použiť pre svoju vlastnú potrebu,“ píše polícia na sociálnej sieti.

Obvinenie z podvodu

Policajti na základe doposiaľ získaných výsledkoch z vyšetrovania muža obvinili z prečinu podvodu. Zároveň začali okamžite zisťovať, čo sa mohlo stať s jeho pravou matkou. Údajne totiž nikto nevedel o tom, že už nie je medzi živými.

Rožňavskí kriminalisti preto začali aj trestné stíhanie pre prečin usmrtenia. Rozbehli sa tiež rozsiahle úkony smerujúce k nájdeniu ženy alebo jej tela.

Policajti uskutočnili u 52-ročného muža domovú prehliadku. V pivnici sa nachádzala výkopová jama a v nej našli zahrabané telesné pozostatky osoby bez známok života ženského pohlavia. Súdna pitva následne potvrdila, že patria páchateľovej 70-ročnej matke.

„Na základe výsledkov pitvy, ďalších vykonaných procesných úkonov, ale i zabezpečených a následne vyhodnotených dôkazových materiálov, rožňavský policajný vyšetrovateľ vzniesol 52-ročnému mužovi obvinenie aj z prečinu hanobenia mŕtveho,“ píšu policajti.

Dôkazy totiž potvrdzujú, že páchateľ nakladal s telom svojej matky v rozpore „so všeobecnými zásadami morálky a všeobecne vyžadovanou úctou k telu zosnulej osoby, a tiež v rozpore so zákonom o pohrebníctve“.

Policajti naďalej pokračujú vo vyšetrovaní jednotlivých súvislostí tohto prípadu. V súčasnosti uskutočňujú viaceré znalecké skúmania. Na základe ich výsledkov sa budú skúmať ďalšie okolnosti tohto neľudského zaobchádzania“, uzavreli na sociálnej sieti.

Muž v smetiarskom aute

O ďalšom nepríjemnom prípade z tohto týždňa informovala spoločnosť Odvoz a likvidácia odpadu (OLO). V bratislavskej mestskej časti Devínska Nová Ves sa dnes ráno počas zberu papiera dostal človek do lisovacej časti smetiarskeho vozidla. Stalo sa tak o 7:15 hod. Muž utrpel zranenia dolnej časti tela. Podľa agentúry TASR ide o 50-ročného muža.

Zdravotníkom sa ho zachrániť, je stabilizovaný. Podrobnosti o jeho zdravotnom stave a okolnostiach incidentu sú v súčasnosti predmetom policajného vyšetrovania. Bližšie informácie o tomto prípade sme ti priniesli v článku, ktorý nájdeš na tomto odkaze.

Zdroje: Polícia Slovenskej republiky, TASR

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá