Do smetiarskeho auta v Bratislave sa spolu s odpadovým papierom dostal človek

  • Do lisovacej časti smetiarskeho vozidla sa dostal muž
  • Stalo sa tak v Bratislave
polícia, slovensko, vyšetrovanie
TASR/Marko Erd
  • Do lisovacej časti smetiarskeho vozidla sa dostal muž
  • Stalo sa tak v Bratislave

V bratislavskej mestskej časti Devínska Nová Ves sa dnes ráno počas zberu papiera dostal človek do lisovacej časti smetiarskeho vozidla. Stalo sa tak o 7:15 hod. Muž utrpel zranenia dolnej časti tela.

„Zamestnanci spoločnosti Odvoz a likvidácia odpadu (OLO) okamžite zareagovali, lis zastavili a zavolali všetky záchranné zložky. Bližšie informácie sú v súčasnosti predmetom policajného vyšetrovania,“ uviedla pre agentúru SITA Zuzana Balková, manažérka komunikácie spoločnosti.

Podľa agentúry TASR ide o 50-ročného muža.

„Do lisovacej časti vozidla sa dostala okrem odpadu aj osoba. Nedošlo k spusteniu lisovacieho zariadenia. Zamestnanci OLO okamžite zareagovali a zavolali všetky záchranné zložky,“ uviedla Balková.

Ako priblížila, muž má poranenia dolnej časti tela a je v stabilizovanom stave. Bližšie informácie sú predmetom policajného vyšetrovania.

„Táto udalosť nás mrzí. Žiaľ, práve v chladných mesiacoch ľudia bez domova hľadajú útočisko pred zimou v zberných nádobách na papier. Oblasti, so zvýšenou pravdepodobnosťou výskytu takýchto udalostí monitorujeme spoločne s organizáciami, ktoré sa starajú o ľudí bez domova,“ uviedla Balková.

Tieto organizácie podľa nej osoby bez domova pravidelne informujú o rizikách, ktoré sa s prespávaním v kontajneroch spájajú. Posádky spoločnosti OLO nádoby na odpad pred výsypom kontrolujú. Pre takéto prípady majú taktiež riadne školenia. 

„Sú poučené, ako v takýchto mimoriadnych situáciách reagovať a pomôcť ľuďom bez domova. Pracujeme aj na dlhodobom riešení a technickom vybavení našich vozidiel tak, aby sme vedeli do budúcna týmto situáciám predchádzať,“ informovala.

Podobný incident sa udial aj v apríli, no skončil sa tragicky. Podrobnosti nájdeš na druhej strane >>>

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Zdroje: SITA, TASR

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá