Na zriadenie alebo modernizáciu infraštruktúry Slovenska vyčlenili 57 miliónov eur

  • Ministerstvo hospodárstva vyhlásilo výzvu, ktorou chce podporiť vznik a činnosť technologicko-inovačných platforiem
  • Určená je pre podnikateľov, ktorí predložili projektový zámer v prvom kole výzvy
mame-spolocny-ciel-1
Máme spoločný cieľ (TS DPB)
  • Ministerstvo hospodárstva vyhlásilo výzvu, ktorou chce podporiť vznik a činnosť technologicko-inovačných platforiem
  • Určená je pre podnikateľov, ktorí predložili projektový zámer v prvom kole výzvy

Ministerstvo hospodárstva (MH) SR vyhlásilo v rámci operačného programu Integrovaná infraštruktúra výzvu, ktorou chce podporiť vznik a činnosť technologicko-inovačných platforiem.

Určená je pre podnikateľov, ktorí predložili projektový zámer v prvom kole výzvy. Ako ďalej informuje rezort hospodárstva, na výzvu je z prostriedkov Európskej únie vyčlenených 57 mil. eur, pričom maximálna výška príspevku je 9 mil. eur a minimálna 2 mil. eur. Uzávierka výzvy je 15. mája tohto roka.

Cieľom je zvýšiť inovačnú úroveň

„Podporu získajú projekty zamerané na zriadenie alebo modernizáciu výskumnej infraštruktúry s cieľom dosiahnuť a prakticky uplatniť inovácie produktu alebo procesu. Realizáciou výskumno-vývojových úloh budú inovácie zavedené do produkčného procesu, čo podnikom prinesie zvýšenie ich inovačnej úrovne,“ uvádza ministerstvo.

zdroj: Máme spoločný cieľ (TS DPB)

Nenávratné finančné prostriedky je možné získať na projekty realizované mikro, malými, strednými i veľkými podnikmi v rámci celého Slovenska, s výnimkou Bratislavského kraja. Rozhodujúce je pritom miesto realizácie projektu, a nie sídlo žiadateľa. Podmienkou je realizovať projekt minimálne s tromi partnermi.

Čítaj viac TU>>Slovenské startupy už nemusia odchádzať do zahraničia. Vznikol jedinečný fond na ich podporu

Operačný program Integrovaná Infraštruktúra je zameraný na oblasť dopravy, informatizácie spoločnosti a podpory výskumu, vývoja a inovácií. Jeho cieľom je podpora trvalo udržateľnej mobility, hospodárskeho rastu, posilnenie výskumu, technologického rozvoja a inovácií a zvýšenie konkurencieschopnosti malých a stredných podnikov prostredníctvom rozvoja dopravnej infraštruktúry, verejnej osobnej dopravy, informačnej spoločnosti, podpory výskumných, vývojových a inovačných kapacít a rozvoja malého a stredného podnikania.

Zdroj: SITA

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech