„Naď tam klamal,“ Tabák o utajovanom výbore, kde riešili MiG-y. Z odpovede ministerstva pôjdeš do kolien

  • Romana Tabák prehovorila o výbore, na ktorom riešili poskytnutie MiG-ov Ukrajine
  • Povereného ministra obrany Jaroslava Naďa obvinila z klamstva
Jaroslav Naď a Romana Tabák rozprávajú
TASR/Martin Baumann, Startitup/Matej Hlbočan
  • Romana Tabák prehovorila o výbore, na ktorom riešili poskytnutie MiG-ov Ukrajine
  • Povereného ministra obrany Jaroslava Naďa obvinila z klamstva

Vláda už definitívne odklepla vojenskú pomoc Ukrajine v podobe poskytnutia lietadiel MiG-29. Tomuto kroku predchádzalo aj zasadnutie parlamentného brannobezpečnostného výboru, ktorý sa uskutočnil v utajovanom režime. 

Výborovej schôdze sa zúčastnil aj poverený minister obrany Jaroslav Naď, ale aj viacero poslancov. Medzi nimi bola aj poslankyňa z klubu Sme rodina Romana Tabák.

Práve zákonodarkyňa pre Startitup samotný priebeh výboru okomentovala poriadne kriticky a na mušku si vzala povereného ministra silového rezortu a Naďa obvinila z klamstva. Startitup zaujímalo, ako toto obvinenie vníma samotné vedenie rezortu a oslovili sme komunikačný odbor ministerstva. Z odpovede hovorkyne doslova padneš do kolien.

Tabák: Naď klame

Práve samotný proces odklepnutia MiG-ov Ukrajine kritizuje viacero politikov, a to najmä z opozičných radov. Kritici sa ale nájdu aj v koalícii, medzi ktorými je aj spomínaná Tabák. Startitup sa tak zákonodarcov pýtal, či samotný proces poskytnutia stíhačiek nášmu východnému susedovi vnímajú transparentne, alebo skôr naopak.

„Myslím si, že tento proces bol úplne netransparentný,“ udrela Tabák. Poslankyňa nám povedala, že sa zúčastnila aj zasadnutia výboru, na ktorom poslanci riešili práve poskytnutie MiG-ov Ukrajine. Schôdze výboru sa zúčastnil aj poverený minister obrany.

„Pán Naď tam klamal. Aj to, ako na tlačovke Naď hovorí niečo iné ako Heger. Najskôr majú tú právnu analýzu, potom ju nemajú, je to celé zle. Ma veľmi sklamali, aj to, aká je celá tá nová politická strana. Celé to je jeden veľký podvod,“ opísala Tabák.

Zasadnutie výboru sa uskutočnilo síce v dôvernom, teda utajovanom režime, aj tak nás zaujímalo, čo myslela politička tým klamstvom Jaroslava Naďa. „Tým, že bol v utajenom režime a bola tam aj rušička a nemohli sme si nahrávať, čo povedali, tak dodržím slovo a aj sa budem držať toho zákona a nebudem odtiaľ vyťahovať veci. Ja ale viem, kde je pravda a obidvaja sa môžu hanbiť,“ zaklincovala politička.

Z odpovede ministerstva zostaneš prekvapený

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Zdroje: TASR, Startitup, FB/JN

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá