Najdôležitejšie info po návšteve CEO Hyperloopu: Dirk Ahlborn prekvapil viacerými vyjadreniami

  • Dirk Ahlborn navštívil Slovensko už druhýkrát v priebehu pár týždňov a keďže niekoľko dní po prvej návšteve oznámil, že má v pláne začať Hyperloop budovať práve na Slovensku, od dnešnej návštevy mali všetci obrovské očakávania. A nemôžeme byť sklamaní!
13023482_10207869671093562_376698666_n
  • Dirk Ahlborn navštívil Slovensko už druhýkrát v priebehu pár týždňov a keďže niekoľko dní po prvej návšteve oznámil, že má v pláne začať Hyperloop budovať práve na Slovensku, od dnešnej návštevy mali všetci obrovské očakávania. A nemôžeme byť sklamaní!

unnamed

Na úvod ťa možno prekvapím, ale zdá sa, že zásluhy si zrejme môže pripísať vláda SR. Podľa slov Dirka sa práve na ministerstve financií našlo mladé iniciatívne dievča, ktoré oslovenie Hyperloopu našimi inštitúciami iniciovalo, až to napokon po stretnutí v Amerike dospelo k reálnym kontúram. Dirk bol pozvaný na Slovensko a zvyšok je história. Môžme teda povedať, že vláda bola konečne aspoň raz iniciatívna a vďaka tomu sa teraz dejú práve tieto veci.

Podľa Ahlbornových slov je Slovenskom očarený a vidí tu obrovský potenciál, hoci si je teda vedomý problémov a výziev, ktoré našu krajinu aj v tomto ohľade čakajú. Prvou traťou by mala byť práve spomínaná trasa Bratislava – Viedeň, ktorú by mal Hyperloop zvládnuť za 8 minút a mala by byť prvou komerčnou traťou tohoto typu v Európe. Na tejto trase sa práve otestuje, či má Hyperloop zmysel.

hyperloop-new-ft

foto: popsci.com

Ďalšou veľmi podstatnou informáciou je, že okolo Hyperloopu vzniká určitý hype, ktorý priťahuje mladých talentovaných ľudí. Tí v spoločnosti pracujú za opciu na akcie, čo znamená, že v prípade úspechu firmy sa stanú spolumajiteľmi spoločnosti. A túto príležitosť prišiel ponúknuť Dirk práve Slovákom. Aj vďaka tomu, že po stretnutí so študentami, zástupcami univerzít a vedcami z SAV usúdil, že na Slovensku sa skutočne pracovať oplatí. Ak si fanúšik Hyperloopu a trúfaš si pridať sa, nikdy nevieš, ako to môže skončiť. Možno bude mať spoločnosť za niekoľko rokov miliardovú valuáciu a po vstupe na burzu sa z teba stane rozprávkový boháč. Ale to už trošku odbieham.

Určite musím spomenúť aj fakt, že Dirk a jeho ľudia uvažujú o zriadení vývojového a výskumného centra Hyperloopu na Slovensku, čo by bola opäť jedna obrovská príležitosť pre naše talenty. Ak nás môže niečo dostať na startupovú mapu, tak to je jednoznačne Hyperloop.

13059573_10207869672013585_849864597_n

foto: Startitup

Ak niekto pochyboval, že Hyperloop reálne na Slovensku postavia, po slovách Dirka Ahlborna sa zdá táto predstava nesmierne reálna. Samozrejme, nemusíme si klamať, je tu určite aj iná motivácia. Európska únia vo veľkom podporuje a dotuje transport, preto tu Hyperloop svoje podnikanie môže odštartovať za relatívne nízke náklady. To však nič nemení na tom, že takéto fantastické správy naša scéna nepočuje každý deň.

titulná foto: Startitup

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech