Najdostupnejšia Tesla Model 3: Poznáme cenu aj dátum predstavenia!

Martin Bohunický / 11. februára 2016 / Business

Najdostupnejší model od spoločnosti Tesla – Model 3, ktorý má masovo presadiť elektrické autá na trhu, príde na naše cesty už čoskoro.

freshnews

Elon Musk v posledných hodinách potvrdil, že Model 3 pôjde do predaja za cenu okolo $35 000 dolárov, čo je v prepočte momentálne presne €31000 eur a bude predstavený už 31. marca. Cena môže ísť v budúcnosti nižšie, keďže Tesla plánuje vo svojej budúcej Gigafactory v Nevade masovú výrobu batérii, ktoré sú výrazne najdrahšou súčasťou elektromobilov.

Elonova stratégia je zvyčajne prísť na trh najskôr s drahšou a exkluzívnejšou verziou, ktorú potom doplnia bežné modely. V prípade Modelu 3 sa to však nestane, keď Elon Musk tweetol, že Model 3 bude bez „signature series“.

Rezervovať Model 3 si môžeš už 31.marca v obchodoch Tesla, ktoré však na Slovensku určite nenájdeš. Uspieť by si mohol potom o deň neskôr, keď sa Model 3 bude dať predobjednať online.

Ak si však zvedavý, ako bude Model 3 vyzerať, sklamem ťa. Dizajn je zatiaľ stále dôkladne utajený, najbližšie k realite má podľa špekulácii táto fotografia. Je auto pod plachtou budúci Model 3 alebo len jeden z prvotných návrhov Modelu X?

Screen Shot 2016-02-11 at 10.27.43

Zdroj: theverge.com, zdroj titulnej fotografie: businessinsider.com

Pridať komentár (0)