Najdrahšia nahá fotka na Slovensku: Muž zaplatil podvodníkovi 18 000 eur. Polícia varuje, že nie je jediný

  • S podvodmi v online prostredí sa stretávame čoraz častejšie
  • Samostatnou kapitolou je aj posielanie nahých fotografií
Ilustračný obrázok
Ilustračný obrázok, pixahive/Akshay Gupta,Pixabay/vmedyk
  • S podvodmi v online prostredí sa stretávame čoraz častejšie
  • Samostatnou kapitolou je aj posielanie nahých fotografií

Posielanie intímnych fotografií je žiaľ v dobe internetovej ľahšie, než kedykoľvek predtým. Podobná problematika sa dostáva čoraz viac do popredia a ľudia v dôsledku chybných krokov prichádzajú o obrovské obnosy peňazí.

Rekordér s 18 000 eurami

Na tému upozorňuje prostredníctvom sociálnych sietí aj Polícia Slovenskej republiky. Jej príslušníci uvádzajú, že z posielania nahých fotografií sa stáva poriadny biznis. Polícia sa na problematiku zamerala v rámci preventívnej kampane Nenechám sa nachytať – stop online podvodom. S podporou herečky Zuzany Fialovej sa venujú typu podvodu, ktorého základom je vydieranie.

„Zvyčajne sa odohráva nasledovne: vymyslený účet atraktívnej osoby ženského pohlavia kontaktujte mužov, posiela im svoje nahé fotografie stiahnuté z internetu a požaduje od nich to isté. Keď to muži spravia, začne ich vydierať, že všetko zverejní. Muži potom platia aj tisícky eur a na políciu sa hanbia ísť, čo je veľká chyba,“ uvádza prostredníctvom sociálnej siete Polícia Slovenskej republiky.

Podľa ich slov slovenskí muži prichádzajú ročne o tisícky eur v dôsledku vydierania. Rekordérom je muž, ktorý bol pre zaslanie svojich nahých fotiek vydieraný rok a pol. Polícia uvádza, že postupne poslal podvodníkovi 18 000 eur.

Páchateľ z Afriky

V súvislosti so spomínanou problematikou sa polícia stretáva so skutočne bizarnými situáciami. Súčasťou jednej z nich bol muž, ktorý svoju nahú fotografiu poslal žene, ktorá mu odpísala, že ju videla aj dcéra. Tá mala uviesť, že pôjde na políciu. Spomínaný prípad bol natoľko premyslený, že si žena zabezpečila aj falošného policajta, ktorý mal mužovi volať so žiadosťou o 3000 eur.

„Muž sa nedal a išiel na skutočnú políciu. V inom prípade ide o sumu až 10 000 eur. Podľa falošného policajta je to návrh na dohodu zo strany „matky“ dievčaťa, že trestné oznámenie na muža stiahne,“ opisuje svoje skúsenosti Polícia Slovenskej republiky.

Polícia objavila Rolls-Royce za takmer pol milióna eur v krokodílej koži. Teraz skončí s rozpáranými sedačkami

Okrem toho približujú aj iné prípady. Ďalším je muž, ktorého kontaktovala žena zo zahraničia. Tá si ho pridala na Facebooku a postupným písaním si u neho budovala dôveru. Napokon si od muža vypýtala nahé fotografie, na základe ktorých ho vydierala. V konkrétnom prípade síce muž prišiel len o 500 eur, no ak by sa nechal nachytať, bol by v omnoho vyššej strate.

Podvodník totiž požiadavky zvyšoval na ďalších 8500 eur. Vtedy sa muž rozhodol skontaktovať políciu. Zistilo sa, že mu páchateľ písal z Afriky, čo efektívnosť vyšetrovania sťažuje.

Muž
zdroj: flickr/Daniel Foster

V rámci jedného mesta

Ak sa ti už aj spomínané sumy zdajú príliš vysokými, údiv si radšej šetri. Z nasledujúceho prípadu sa ti poriadne zatočí hlava.

Neskutočných 95 000 eur získal podvodník, ktorý použil klasickú metódu – muž poslal nahú fotku a kontaktoval ho falošný policajt. Toto číslo je len v rámci jedného kraja za minulý rok. Poškodených bolo 46 a to určite neboli všetci, lebo sa mohli ďalší hanbiť prihlásiť,“ uvádza Polícia Slovenskej republiky na svojom Facebooku.

Poukazujú aj na ďalších 10 oklamaných mužov v rámci jedného mesta. Tí poslali spolu 22 620 eur podvodníkovi zo Slovenska, ktorý ich vydieral, že ich nahé fotografie zverejní. Veríme preto, že podobné sumy budú akýmsi varovným prstom a posielanie nahých fotografií si premyslíš.

Zdroj: facebook/Polícia Slovenskej republiky

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie