Najlepšie burgrárne na Slovensku podľa vás: Toto sú top gastronomické zážitky v našej krajine

  • Chuť je subjektívna, no napriek tomu sa viacerí z vás zhodli na tom, kam sa za burgrami oplatí ísť
  • Ponúkame zoznam niekoľkých burgrární, ktoré odporúčajú čitatelia Startitupu
burger
  • Chuť je subjektívna, no napriek tomu sa viacerí z vás zhodli na tom, kam sa za burgrami oplatí ísť
  • Ponúkame zoznam niekoľkých burgrární, ktoré odporúčajú čitatelia Startitupu

Príspevok o burgroch potvrdil dobre známy výrok sto ľudí – sto chutí. Do reštaurácie, ktorú si jeden nevie vynachváliť, druhý už v živote nevstúpi. Aj keď sú preferencie zákazníkov rôzne, jedno platí stále: kvalitná reštaurácia by si mala dať záležať nielen na lahodnom jedle, ale aj príjemnej obsluhe či oku lahodiacom prostredí.

Skúsenosti zákazníkov a zákazníčiek z reštaurácií zo zoznamu najlepšie hodnotených sa môžu líšiť. Naši čitatelia nastavili zrkadlo aj niektorým iným, ktoré sa na zozname tých naj z Tripadvisoru neocitli – zostavili sme preto ďalší zoznam.

Ľudia v hodnoteniach rozhodli: Najlepšie hovädzie burgre na Slovensku ti pripravia v týchto podnikoch

Grange, Košice

Táto reštaurácia ponúka kvalitný farmársky burger. Tvrdí o sebe, že pracuje s kvalitnými surovinami a ponúka vlastné originálne receptúry. Mäso nedováža zo zahraničia, Grange stavilo na kvalitu domácej výroby z farmy vo Vranove nad Topľou.

Táto košická burgráreň funguje približne jeden rok, v ponuke má okolo desať rôznych burgrov, pričom na svoje si prídu aj vegetariáni.

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Grange (@grange.burger),

Quinsboro, Bratislava

„Od ostatných reštaurácií s kvalitnými burgrami sa líšime hlavne rýchlosťou, akou dokážeme naše jedlo pripraviť. Používame veľmi kvalitné technológie z USA, pričom žiadna iná reštaurácia na Slovensku takéto technológie nepoužíva. Okrem nadnárodných reťazcov,“ povedal Patrik Potočár, majiteľ Quinsboro.

Na Wolte majú takmer dokonalé hodnotenie. Burgráreň, ktorá sa pýši unikátnou technológiou, ktorú ako jediná na Slovensku používa

Prvú prevádzku otvorili v Topoľčanoch, do Bratislavy prišli koncom augusta aj s americkým kaviarensko-reštauračným konceptom. Industriálny štýl ťa dostane napríklad nezvyčajným nábytkom, ktorý v sebe ukrýva prekvapivé príbehy – stoly sú z vodovodných potrubí, lampy privezené z Ruska. Tie ešte v 40. rokoch minulého storočia svietili v lodnej fabrike.

KarlsBurger, Bratislava

Poctivé burgre ponúka aj Karlsburger v Bratislave. „Hlavnou filozofiou Karlsburger je ponúknuť zákazníkom naozaj poctivý hamburger,“ tvrdí o sebe podnik„Aby sme to docielili, museli sme začať jednotlivými surovinami. Je pre nás dôležité, odkiaľ pochádzajú, aby sme našim zákazníkom zabezpečili čo najintenzívnejšiu chuť burgra, kompaktnosť a čo najväčšie uspokojenie,“ dodávajú.

Pri výbere mäsa si dávajú záležať na jeho kvalite a pôvode, omáčky si pripravujú sami a zelenina pochádza od slovenských dodávateľov. „Čerstvé maslové žemle nám dodáva overený obchodný partner,“ tvrdí o sebe burgráreň.

Coolňa Bistro & Street Food, Senica

V roku 2018 a 2019 vyhrali na slovenskom Burger Festivale. Zákazníci si chvália nielen samotné burgre, ktoré zaraďujú medzi najlepšie gastronomické zážitky, ale aj obsluhu a príjemné prostredie.

Začínali ako pojazdný street food, ktorý obiehal podujatia na Slovensku a v Čechách. „Jedlá sú mixom overených svetových a slovenských trendov pripravených s použitím regionálnych surovín,“ hovorí o sebe Coolňa.

Bearded Brothers Bistro, Nitra

Čitatelia odporúčajú taktiež bistro Bearded Brothers, ktoré svojim hosťom ponúka štýlový a príjemný zážitok z jedla. Sortiment bistra je okrem streetfoodových jedál doplnený aj o ponuku šalátov a dezertov,“ uvádzajú Bearded Brothers.

Ich koncept vznikol v roku 2016 – dvaja bratia sa rozhodli splniť si svoj sen a rozbehnúť streetfood. „Bradatý foodtruck vznikol ako prvý z konceptu Bearded Brothers. Stánok s pouličným občerstvením je zameraný na prípravu burgrov, hot-dogov a tacos,“ píšu o sebe ďalej Bradatí bratia, ktorých ponuka jedál v bistre odráža širokú škálu fastfoodových chutí.

Burger Corner, Považská Bystrica

Pochvalu dostali aj burgre od Burger Corner v Považskej Bystrici, ktoré mnohí považujú za najlepšie v tomto meste. Tento podnik je spojením denne čerstvého a kvalitného hovädzieho mäsa, čerstvého domáceho pečivo od regionálnych dodávateľov a chutí, medzi ktorými si každý príde na svoje.

Mgr. Burger II., Prešov

Ak si v Prešove a máš chuť na dobrý burger, zájdi do prevádzky Mgr. Burger. Odporúča ti to niekoľko čitateľov, ktorí si tento podnik pochvaľujú. Medzi najpredávanejšie burgre podľa Bistro.sk Mgr. Bacon burger menu s hranolkami a Bc. Honey burger menu s hranolkami.

„Výborný burger, mäso perfektne dochutené a šťavnaté. Žemľa top. Jeden z najlepších burgrov, aké som mal,“ znie jedna z recenzií na stránke prevádzky. Ďalšia zas hlási, že tam majú najlepší burger na východnom Slovensku a jeden z top 5 na Slovensku.

Krasty Tasty, Bratislava

„Všetky ingrediencie vyberáme starostlivo, aby spĺňali naše, ale aj tvoje vysoké požiadavky na kvalitu a čerstvosť,“ tvrdí o sebe podnik Krasty Tasty, ktorý odporučilo niekoľko čitateľov Startitupu.

„Veríme, že len kombinácia šťavnatého mäsa z farmy s ekologickým chovom, slaninky od obľúbeného mäsiara, čerstvého šalátu, chrumkavého pečiva z rodinnej pekárne a domáceho dresingu, zabezpečí tú pravú „Krasty Tasty chuť“, ktorú tak miluješ v našich burgeroch a cheese & steakoch,“ hlási o sebe ďalej Krasty Tasty, ktorý patrí podľa čitateľov do zoznamu tých najlepších burgrární.

Burgráreň, Žiar nad Hronom

Podľa čitateľov majú kvalitné burgre aj v Burgrárni v Žiari nad Hronom. Tento podnik, ktorý vznikol v roku 2016, o sebe tvrdí, že burgre pripravuje so srdcom. A srdce tam nechalo i mnoho zákazníkov, ktorí o prevádzke tvrdia, že je jedna z najlepších.

Top burger na Slovensku. Mäso z overeného chovu. Domáce žemle, domáce dresingy, domáce hranolky aj cibuľové krúžky (žiadny polotovar), robia to proste na top úrovni za prijateľnú cenu, zaznelo v jednej z recenzií.

Konn Coffee & Food Bar, Bratislava

Oku i jazyku lahodiace burgre. Presne také pred teba položia v podniku Konn. Je to reštaurácia s ponukou hamburgerov, hotdogov, remeselných pív, drinkov a skvelej kávy, do ktorej sa budeš s radosťou vracať.

Vybrať si môžeš približne z desiatich burgrov s hovädzím mäsom. Nezabudli však ani na vegánov, do ponuky zaradili Vegan burger s vegánskym “beyond meat”, taktiež ponúkajú bezlepkovú žemľu. Ich špecialitou je napríklad Bacon Jam burger s domácim slaninovým džemom, ktorý podľa podniku musíš mať.

 

Zdroje: karls.sk, Coolňa, Bearded Brothers Bistro, bistro.sk, FB Mgr. Burger, Krasty Tasty

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá