Najpraktickejšie možnosti platenia v roku 2017

  • Financie sú stavebným pilierom svetového sociálneho systému. Denné platby za rôzne služby sa tak stali nevyhnutou súčasťou takmer každého z nás. Existuje ale množstvo spôsobov, ako ich realizovať v obchodoch či reštauráciách. Nehovoriac o niekoľkých online platobných službách.
collagekjug
pixabay.com/pexels.com
  • Financie sú stavebným pilierom svetového sociálneho systému. Denné platby za rôzne služby sa tak stali nevyhnutou súčasťou takmer každého z nás. Existuje ale množstvo spôsobov, ako ich realizovať v obchodoch či reštauráciách. Nehovoriac o niekoľkých online platobných službách.

My v Startitupe sme sa tak rozhodli, že ti predstavíme niekoľko cool možností, ako môžeš riešiť svoje finančné transakcie pohodlne, rýchlo a hlavne odkiaľkoľvek.

 

  1. PayPal

Je to svetovo najrozšírenejší spôsob online platenia, jeden z prvých gigantických projektov vizionára Elona Muska či niekoľko miliónová základňa fanúšikov. Áno, PayPal v posledných rokoch skutočne dominuje a nevyzerá to vôbec tak, že by strácal nejakým spôsobom dych.

Zdroj fotografie: PayPal

Je to azda najjednoduchšia možnosť, ako zaplatiť cez internet za hocijaký tovar v akomkoľvek svetovom obchode a jednoducho ťa láka, aby si ju používal. Naopak rôzne bezpečnostné prvky či starostlivosť o zákazníkov ešte väčšmi znásobujú záujem zo strany ľudí. A naozaj sa tešíme, čo ponúknu nasledujúce roky, keďže PayPal má momentálne v rukách silnú zbraň, vďaka ktorej môže priniesť ešte väčšiu revolúciu v online bankovníctve.

 

 

  1. Scan&Pay

Slovensko pred časom taktiež prešlo na medzinárodne zaužívaný IBAN štandard. Ten má v mnohých aspektoch svoje výhody, no narábať s 24-miestnym číslom účtu, keď chceš len niekam narýchlo poslať peniaze, nie je zďaleka jednoduché. Zdĺhavé vypisovanie účtov však rieši služba Scan&Pay, ktorá  dokáže oskenovať všetky najpoužívanejšie typy kódov.

 

Zdroj fotografie: VÚB

 

Za pár sekúnd zosnímaš QR, čiarový či IBAN kód. Algoritmus aplikácie následne automaticky za teba vyplní všetky potrebné údaje do novej platby. Samotné skenery už takou novinkou nie sú. No VÚB-čka ich použitie ešte zjednodušila. Vo svojej mobilnej appke ich sústredila na jedno miesto pod funkciu Scan&Pay, a tak si teraz jedným klikom prsta vyberieš skener, ktorý chceš použiť. Skvelá a hlavne veľmi návyková funkcia!

 

  1. Bezkontaktné platby

Stavíme sa, že aj tebe už lezie na nervy neustále vyťahovanie platobnej karty z vrecka už pri obyčajných nákupoch. Avšak aj toto pomerne nekomfortné riešenie sa dá v roku 2017 hravo obísť. Bude ti stačiť len smartfón s podporou NFC, aplikácia a hlavne odhodlanie byť trošku iný.

zdroj fotografie: Google+

Neraz sa ti totiž môže stať, že pri bezkontaktnom platení sa ťa predavačka spýta, čo chceš s tým telefónom robiť. Aj keď sú na trhu zatiaľ dostupné len dve väčšie služby, Apple Pay a Android Pay, tento spôsob platenia sa začína rozširovať aj do menších bánk a technologických spoločností. Tie službu postupne rozširujú do všetkých kútov sveta.

 

  1. Platba na telefónne číslo

Žijeme v dobe, kedy je čas naším hlavným nepriateľom. Neustále sa niekam ponáhľame a financie rozhodne nie sú žiadnou výnimkou. V dnešnej dobe je tak bežné, že riešiš  platby klasicky na účet alebo cez, o niečo efektívnejšie, VIAMO – na telefónne číslo. Donedávna si potreboval na každý zo spomínaných spôsobov platby inú appku. Vo VÚB je to už minulosť. A úplne ti stačí ich mobil banking. Peniaze prostredníctvom neho pošleš ako na účet, tak na telefónne číslo.

Zdroj fotografie: VÚB

To si dokážeš vybrať priamo z tvojho zoznamu kontaktov v smartfóne. Tento spôsob je praktický najmä pri malých platbách, ako je kino či nedeľná káva v Eurovei. Jednoducho skvelá „fičúrka“, ktorá nás okamžite zaujala.

 

  1. Cez populárne komunikačné nástroje

Gmail a Messenger. Dve gigantické komunikačné služby, ktoré denne využíva niekoľko stoviek miliónov používateľov po celom svete. Obrovskú silu si uvedomuje aj Google, respektíve Facebook, ktorí tak neustále prinášajú nové funkcie. Medzi tie najnovšie sa zaraďuje možnosť posielať peniaze. Ak ti napríklad kamarát nezaplatil za drink večer v bare, môžeš ho o účet požiadať priamo cez Messenger.

Zdroj fotografie: Google+

Rovnako intuitívne sa po novom správa aj Gmail, ktorý je však skôr zameraný pre podnikateľov a menšie firmy, ktoré si tak bežné účty môžu vybavovať priamo cez e-mail napríklad pri posielaní mesačnej faktúry.

 

Zhodnotenie

Veríme, že ti náš výber priniesol prehľad o moderných a hlavne praktických funkciách, ktorými vieš vo svete platiť. Ukázali sme ti však len zlomok z nich, no podľa nás sú rozhodne jedny z najpraktickejších a nemali by ti uniknúť. Financie sa teda dajú v dnešnej dobe riešiť skutočne mnohými spôsobmi, avšak len zopár sa uchytí a stane za z nich fenomén doby.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech