Najväčší európsky marketplace vstupuje na český trh, hneď po ňom má prísť na rad Slovensko

  • Toto trhovisko v aktuálnej dobe vstupuje na český trh
  • Chcú expandovať do všetkých regiónov, kde je prítomný Mall Group
Ilustračná foto
Ilustračná foto Unsplash/Adrian Sulyok, John Schnobrich
  • Toto trhovisko v aktuálnej dobe vstupuje na český trh
  • Chcú expandovať do všetkých regiónov, kde je prítomný Mall Group

Najväčšie poľské internetové trhovisko Allegro plánuje prísť na Slovensko. Táto spoločnosť má v Poľsku v online nakupovaní absolútne dominantnú pozíciu. Jeho trhový podiel sa tam blíži k 50 percentám, uviedol český portál Hospodářské noviny.

Spoločnosť Allegro ešte v roku 2021 oznámila kúpu kuriérskej firmy WeDo a spoločnosti Mall Group a od minulého roka na Slovensku prevádzkuje internetový obchod Mall.sk.

Allegro funguje totiž na rovnakom princípe ako americký gigant Amazon. Znamená to, že cez stránky Allegra predávajú aj ostatní predajcovia a z ich transakcií si poľská firma berie províziu.

Toto trhovisko v aktuálnej dobe vstupuje na český trh. Ako pre portál Hospodářské noviny povedal marketingový riaditeľ Allegra Martin Komora, spoločnosť sa už dohodla s tisíckami obchodníkov.

Komora dúfa, že po čase bude môcť predávať aj najväčší český obchod Alza.

„Chceme v prvom rade expandovať do všetkých regiónov, kde je prítomný Mall Group. Teda v Česku, na Slovensku, v Maďarsku, Slovinsku, Chorvátsku plus Poľsku. Nevylučujeme ale ani vstup na ďalšie trhy. Primárne sa chceme sústrediť na strednú a východnú Európu,“ povedal Komora pre český portál Hospodářské noviny.

Portál Finsider uviedol, že napriek tomu, že Komora nechcel povedať, ktorá krajina bude nasledovať po Českej republike, pri pohľade na mapu by mohlo ísť práve o Slovensko. Firmy z logistických dôvodov expandujú do susedných krajín. Okrem toho český a slovenský trh sú si vo viacerých veciach podobné. Slovenský a český Mall má dokonca rovnaké vedenie.

Česi dostanú uvítací program

„Spustenie Allegro.cz je pre nás v rámci našej ambície vytvoriť najobľúbenejšiu e-commerce platformu pre zákazníkov a obchodníkov celej strednej a východnej Európy kľúčovým míľnikom. Českým obchodníkom zároveň poskytujeme príležitosť rozšíriť svoje podnikanie s podporou dôveryhodného partnera, ktorý do Česka prináša dlhodobé skúsenosti a množstvo odborných znalostí zo sveta e-commerce,“ povedal pre portál Novinky Alvise Favara, obchodný riaditeľ spoločnosti Allegro.

Pre prvých novoregistrovaných predajcov si Allegro pripravilo takzvaný uvítací program. Obchodníci, ktorí sa do platformy prihlásia do konca júna 2023, môžu získať stopercentnú zľavu z poplatkov, ktoré sú spojené s predajom svojich produktov.

Táto ponuka bude platná do konca septembra 2023 a umožní tak obchodníkom ušetriť na províznych poplatkoch až 250 000 korún českých (10 666 eur), teda 50 000 korún českých (2 133 eur) mesačne.

S priemerným počtom 22 miliónov používateľov a viac ako 14 miliónov aktívnych nakupujúcich mesačne tak Allegro disponuje najširšou zákazníckou platformou v strednej a východnej Európe. Vďaka tomu, že sa platforma otvorí v Českej republike, môže spoločnosť rozšíriť svoje ponuky.

Obchodníci tu predávajú sortimenty v rôznych kategóriách. Od elektroniky cez dom a záhradu, šport a voľný čas, výrobky pre deti, auto-moto, módu a obuv, zdravie a krásu, knihy, médiá až po umenie.

Zdroje: Hospodářské noviny, Finsider, Novinky

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá