Najväčšie športovisko na Slovensku s futuristickým nádychom vyrastie v Petržalke. Bude útočiskom atlétov

  • Obrovský projekt zastrešuje Bratislavský samosprávny kraj
  • S výstavbou by sa malo začať v priebehu budúceho roka
stadion
OZ Športový areál Na hrádzi via yimba.sk
  • Obrovský projekt zastrešuje Bratislavský samosprávny kraj
  • S výstavbou by sa malo začať v priebehu budúceho roka

Výstavba atletického štadiónu v Petržalke bude čoskoro realitou, informuje oficiálna stránka Slovenského olympijského tímu. Malo by ísť o najväčší športový areál v Bratislave, ktorý zastrešuje Bratislavský samosprávny kraj (BSK). Úvahy o tomto type športoviska už boli dávnejšie, k realizácii však dôjde na základe dlhých rokovaní s investormi a BSK až teraz.

Hlavné mesto tak konečne získa reprezentatívny športový areál ako jedna z posledných metropol v Európskej únii.

Štadión pre 1,5 tisíca divákov 

Športovo-atletické centrum má vyrásť v Petržalke. Podľa zistení Adriana Gubča z portálu yimba.sk , ktorý sa problematike komplexne venoval, bude stáť na dnes nezastavanom veľkom území medzi Dolnozemskou cestou, Betliarskou ulicou, areálom vozovne Dopravného podniku a Orechovou cestou. Malo by ísť o multifunkčný projekt pre viacero športových disciplín a rozkladať by sa mal na ploche 900 hektárov.

„Bratislavský samosprávny kraj plánuje v Petržalke vybudovať napríklad multifunkčnú halu, ktorá by mala slúžiť pre potreby loptových športov, multifunkčné maloplošné ihriská slúžiace pre obyvateľov kraja, športový park s vysokým podielom zelene a podobné aktivity súvisiace so športom,“ vysvetlila pre Startitup Lucia Forman, hovorkyňa BSK.

Zároveň je dôležité doplniť, že ide o kľúčový projekt Bratislavského samosprávneho kraja a bol deklarovaný aj v programovom vyhlásení BSK.

zdroj: OZ Športový areál Na hrádzi via yimba.sk

Aktuálne sa podľa jej slov rieši projektová fáza. Do dokonca roka alebo začiatkom budúceho roka by mohlo byť územné rozhodnutie pre multifunkčnú halu, atletický oval, vonkajšie športoviská a park. To je hlavným cieľom a  atletický ovál by mal ísť v prvej etape. Má mať 400 metrov. 

Čo všetko nás čaká?

Komplexné športovisko s kapacitou nad tisíc divákov na Slovensku chýbalo. 

Atletický areál so 400-metrovým  bežeckým oválom s 8 dráhami a parametrami Svetovej atletiky (World Athletics) pre 1 500 divákov by mal vyrásť na ploche približne 18 000 štvorcových metrov, na jeho obvode sa plánuje park s rozlohou 12 000 štvrocových metrov a oddychová zóna plus plocha pre urbánne športy ako skatepark, in-line a podobne. O tomto vybavení informovala oficiálna stránka SOT. 

Atletika doposiaľ nemá v Bratislave ale ani na Slovensku podmienky pre kvalitný rozvoj. Aj napriek početným atletickým klubom, ktoré sa v hlavnom meste nachádzajú, nemajú športovci priestor na tréningy. Záujem o tento druh športu teda podľa slov predstaviteľov Slovenského olympijského tímu je. 

Susedné Česko ich má hneď niekoľko, v hlavnom meste v Prahe nájdeš prinajmenšom dva. Preto bude výstavba športoviska v Petržalke kľúčovou pre ďalší rozvoj tohto športu na Slovensku.

Zdroje: yimba.sk, olympic.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech