Najvplyvnejšie ženy planéty menia svet, v ktorom žijeme. Ich slová majú váhu v biznise aj na politickej scéne

  • Do svetovej histórie sa zapísali ako jedny z najvplyvnejších žien
  • Angažujú sa na podnikateľskej, finančnej aj politickej scéne
  • Podporujú rodovú rovnosť, klimatické zmeny aj LGBTQ+
Untitled design – 2022-01-17T232342.518
Facebook/Kamala Harris, Facebook/General Motors
  • Do svetovej histórie sa zapísali ako jedny z najvplyvnejších žien
  • Angažujú sa na podnikateľskej, finančnej aj politickej scéne
  • Podporujú rodovú rovnosť, klimatické zmeny aj LGBTQ+

Filantropky, podnikateľky, spisovateľky aj političky. Takéto pozície zastávajú jedny z najmocnejších žien na svete. Každá z nich je úplne iná osobnosť, no jedno vec majú spoločnú. Svojimi činmi prepisujú dejiny.

Toto je príbeh pätice úspešných žien, ktoré sa presadili na vysokých pracovných pozíciách.

MacKenzie Scottová – filantropka novej generácie a uznávaná autorka

Známa filantropka, americká spisovateľka a bývala žena zakladateľa Amazonu. MacKenzie Scottová patrí medzi najbohatšie ženy sveta. Na svojom konte má majetok, v hodnote vyše 54 miliárd dolárov, informuje o tom Bloomberg. Bohatstvo MacKenzie Scottovej pochádza zo spoločnosti Amazon, ktorú založila s Jeffom Bezosom.

Scottová sa zároveň živí ako spisovateľka. Už počas spoločného života s Bezosom vydala dve novely, ktoré u čitateľov zožali nesmierny úspech, ale aj kritiku. Za svoj debut The Testing of Luther Albright dokonca v roku 2006 získala American Book Award.

McKenzie a Jeff sa spoznali v roku 1992, keď pracovala ako jeho asistentka v spoločnosti D. E. Shaw. O tri mesiace sa vzali. Majú spolu troch synov a jedno dievčatko, ktoré si adoptovali z Číny.

Ich manželstvo trvalo 26 rokov a skončilo rozvodom po tom, ako sa prevalila Bezosova aféra s druhou ženou. Po rozvode a majetkovom vyrovnaní získala Scottová 20 miliónov akcií Amazonu.

Dnes je opäť šťastne vydatá, a to za učiteľa prírodovedných vied v Seattli. Dan Jewett, učiteľ v súkromnej škole Lakeside School, po svadbe vyhlásil, že plánuje odovzdať väčšinu svojho novonadobudnutého majetku na charitu, informoval o tom Bloomberg.

Startitup PREMIUM logo
Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

(Zrušiť môžeš kedykoľvek)

Zdroje: TASR, archív Startitup, gatesfoundation.org, inc.com, cnn.com, gm.com, cnbc.com, bbc.com, britannica.com, nbcnews.com, washingtonpost.com, mackenzie-scott.medium.com, bloomberg.com

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá