Najzaujímavejšie investície v CEE za mesiac Júl!

  • Tu je zoznam zaujímavých akvizícií v strednej a východnej Európe, ktoré firmy uzavreli v mesiaci Júl. Región CEE je často prehliadaný veľkými investormi z USA a západnej Európy, napriek tomu, že ponúka veľké množstvo zaujímavých príležitostí a investovať sa tú dá oveľa výhodnejšie.
image_1438896302.jpeg
  • Tu je zoznam zaujímavých akvizícií v strednej a východnej Európe, ktoré firmy uzavreli v mesiaci Júl. Región CEE je často prehliadaný veľkými investormi z USA a západnej Európy, napriek tomu, že ponúka veľké množstvo zaujímavých príležitostí a investovať sa tú dá oveľa výhodnejšie.

 

Zaujímavou sa pre investorov stáva Ukrajina, no stále si náš východný sused zaslúži o niečo viac. Ukrajinský VC trh získal za prvých šesť mesiacov roka 11 miliónov dolárov.

Ruský Target Ventures oznámil, že otvorí nové kancelária v San Franciscu. Prvá investícia Rusov by ide do Prosperu, firmy, ktorá sa venuje peer-to-peer pôžičkám. Podľa ruského Rusbase investovali Target Ventures 13 miliónov dolárov.

 

 

Litovská Practiva Capital investovala dvesto tisíc dolárov do novej módnej platformy Newstory. Newstory je platforma venovaná móde a štýlu, určená ženám, ktoré chcú vyzerať dobre a pútať pozornosť. V súčasnosti firma spolupracuje s viac ako 40 značkami, vrátane viacerých Talianských dizajnérov.

Známy ruský miliardár Roman Abramovich naďalej investuje do Izraela. Izraelský startup Anvclip Media, ktorý vyvíja marketingovú platformu na distribúciu prémiových videí, oznámil, že získal 21 miliónov dolárov.

Lotyšský Adaplab získal prvú investíciu v hodnote 50.000 eur. Adaplab vyvíja softvérové produkty novej generácie pre priemysel. Uplatnenie nachádza predovšetkým v olejárskom a ropnom priemysle, no svoje využitie nájde aj na veterných farmách. Kľúčovým faktorom je adaptatívna funkcia, ktorá pracuje v reálnom čase a bez ľudského zásahu. Po testoch, ktoré preukázali, že technológia funguje 3x rýchlejšie a 2x efektívnejšie ako ostatné regulátory, podpísal Adaplab prvé partnerstvo s olejárskou spoločnosťou z USA. Adaplab teraz rokuje s ďalšími potencionálnymi záujemcami.

 

 

Česká antivírusová spoločnosť Avast kúpila Remotium, startup, ktorý rieši virtuálnu mobilnú infraštruktúru. Avast má mnoho klientov z radov bežných zákazníkov a firiem na počítačoch, no predovšetkým v biznis sektore na mobilnom trhu zaostáva. Nová akvizícia by tento nedostatok mala zmeniť. Remotium je startup zo Silicon Valley, založený v roku 2012 bývalými výskumníkmi v oblasti bezpečnosti. Tento startup zaujal prevažne na Japonskom trhu.

Prvá investícia Macedónskych “business angels” ide na WeLrn, online platformu pre vzdelávanie prostredníctvom krátkych video kurzov. Interaktívna platforma sa chce zameriať hlavne na to, aby bolo učenie pre klientov zábavné.

Japonský internetový gigant Rakuten kúpil 100% Estónskej Fits.me. Estónska firma vyrábala robotov, ktorí vedeli nasimulovať presné miery človeka a pomáhali tak vyberať na internete dokonalé padnúce oblečenie. Rakuten si od tejto kúpy sľubuje lepšiu personalizáciu pre nakupujúcich.

 

 

Kontakt na šéfredaktora zodpovedného za články Startitup.sk: [email protected]

zdroj: eu-startups.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech