Nečakaná reakcia Romany Tabák na fiasko vo voľbách: Nemiestny komentár o smrti manžela europoslankyne

  • Romana Tabák na Instagrame reaguje na neúspech vo voľbách do Európskeho parlamentu
  • V príbehu nemiestne píše o smrti Roberta Žitňanského
Romana Tabák na Instagrame reaguje na neúspech v eurovoľbách
Romana Tabák na Instagrame reaguje na neúspech v eurovoľbách TASR/Jakub Kotian, reprofoto: Instagram/Romana Tabák
  • Romana Tabák na Instagrame reaguje na neúspech vo voľbách do Európskeho parlamentu
  • V príbehu nemiestne píše o smrti Roberta Žitňanského

Po neúspešných voľbách do Európskeho parlamentu vystúpila na sociálnej sieti Romana Tabák. Bývalá tenistka a exposlankyňa slovenskej národnej rady kandidovala za SNS. Slovenská národná strana však podľa neoficiálnych výsledkov získala len 1,9 percenta a skončila tak hlboko pod hranicou zvoliteľnosti.

Tabák v reakcii na svoj a aj stranícky neúspech uverejnila príbeh na sociálnej platforme Instagram. Na zdieľanej snímke sedí v slovenskom parlamente blízko Jany Žitňanskej, ktorá v eurovoľbách kandidovala za stranu Demokrati.

Demokrati sa však rovnako ako SaS zrejme veľmi tesne nedostali na potrebných 5 percent. Strane Jaroslava Naďa chýbalo len niečo cez 4 000 hlasov a Sulíkovcom iba približne 1 100 hlasov.

Romana Tabák na Instagrame k fotke s Janou Žitňanskou napísala: „A zapamätajte si, nie všetko, čo si prajete a po čom túžite, je pre vás dobré. Pred rokmi: Manžela europoslankyne zrazilo v Bruseli na priechode pre chodcov auto a zomrel. Dostať sa do Europarlamentu nie je len výhra. Všetko má svoje plusy aj mínusy.“

Tabák tak odkazovala na tragickú udalosť, pri ktorej pred šiestimi rokmi zomrel novinár Robert Žitňanský – manžel europoslankyne Jany Žitňanskej, s ktorým mala tri deti.

Robert Žitňanský pracoval pre .týždeň či denník SME a spoluzakladal televíziu TA3. Stál tiež pri vzniku politického hnutia Nova. V máji 2017 ho v Bruseli zrazilo auto. Zomrel vo veku 40 rokov 12. apríla 2018.

Romana Tabák takýmto spôsobom nemiestne reagovala na neúspech vo voľbách.

Príspevok Romany Tabák
zdroj: Reprofoto: Instagram/Romana Tabák

Neoficiálne výsledky

Svoj komentár k voľbám, v ktorých naopak výrazne uspel, pridal aj nový europoslanec za Smer Ľuboš Blaha. Na Telegrame napísal, že ďakuje voličom za 5 mandátov pre Smer. PS podľa neho utrpelo Pyrrhovo víťazstvo, lebo ďalšie liberálne strany sa do europarlamentu nedostali. „Osobne idem s plnou vervou do Bruselu bojovať za Slovensko, za vás a za Roberta Fica,“ uviedol Blaha.

Ako sme ťa informovali v tomto článku, poznáme neoficiálne výsledky sobotňajších volieb do Európskeho parlamentu. Podľa medializovaných informácií Denníka N a SME zvíťazilo Progresívne Slovensko s výsledkom 27,8 percenta. Nasledoval Smer s 24,8 percenta. Tretie skončilo hnutie Republika, ktoré so ziskom 12,5 percenta predbehlo Hlas aj KDH (obe 7,2 percenta).

Ostatné strany skončili pod 5-percentnou hranicou zvoliteľnosti. Ak sa tieto výsledky dnes po 23.00 hod. potvrdia, Progresívne Slovensko pošle do Europarlamentu šiestich poslancov, Smer piatich, Republika dvoch a Hlas s KDH po jednom.

Zoznam pravdepodobne zvolených poslancov sme priniesli v tomto článku.

PS:

Ľudovít Ódor, Ľubica Karvašová, Martin Hojsík, Veronika Cifrová Ostrihoňová, Michal Wiezik a Lucia Yar

Smer:

Ľuboš Blaha, Monika Beňová, Katarína Roth Neveďalová, Erik Kaliňák a Judita Laššáková

Republika:

Milan Uhrík, Milan Mazurek

KDH:

Miriam Lexmann

Hlas:

Branislav Ondruš

Do Bruselu sa okrem Romany Tabák za SNS nedostanú napríklad Andrej Danko či Tomáš Taraba. Usilovali sa o to aj spomínaní Richard Sulík (SaS) či Jaroslav Naď (Demokrati), ale aj napríklad Igor Matovič (Slovensko) či exminister Milan Krajniak (Kresťanská únia). Sklamaní zrejme budú aj Vladimíra Marcinková (SaS) či Branislav Becík (Hlas).

Ak by sa ešte výsledky predsa len zmenili a SaS by 5 percent nakoniec dosiahla, Richard Sulík by do Europarlamentu vycestoval na úkor jedného z kandidátov za Progresívne Slovensko.

Zdroje: Instagram, Archív SIU

Najnovšie videá

Trendové videá