Nedoliečil sa z COVID-19. Britský premiér plánuje rezignovať z postu premiéra o pol roka

  • Britské médiá uverejnili správu, ktorú na verejnnosť priniesol svokor blízkeho poradcu Borisa Johnsona
  • Začiatkom roku 2021 má vraj opustiť Downing Street 10
boris johnson
TASR/AP Photo/Rui Vieira, Pool
  • Britské médiá uverejnili správu, ktorú na verejnnosť priniesol svokor blízkeho poradcu Borisa Johnsona
  • Začiatkom roku 2021 má vraj opustiť Downing Street 10

Britský premiér Boris Johnson plánuje zotrvať vo svojej funkcii už len pol roka. Informoval o tom včera popoludní portál Business Insider s odvolaním sa na slová svokra premiérovho poradcu Dominica Cummingsa.

Dôvodom jeho odchodu sú údajné zdravotné problémy spojené s nákazou novým koronavírusom, ktorý Johnson prekonal koncom marca. Nezotavil sa ale poriadne.

Boris Johnson bol pozitívne testovaný na koronavírus. Pracovať chce z domu

Už začiatkom budúceho kalendárneho roku by mal preto súčasný britský premiér opustiť svoju pozíciu, pretrvávajúce ťažkosti z prekonanej choroby sa mu nedarí prekonať. Liečbu a následnú rekonvalescenciu potrebuje dôsledne ukončiť.

Chorý kôň to má podobné

Do médií sa dostalo aj prirovnanie nedoliečeného Borisa Johnsona k chorému koňovi. „Ak pošlete koňa pracovať, ak je ešte stále zranený, nikdy sa nezotaví,“ píše Business Insider. 

Downing Street 10 však takéto správy odmieta.

Vírus bol u Borisa Johnsona odhalený testom 27. marca. Premiér bol následne premiestnený do domácej starostlivosti a dodržiaval prísnu karanténu pod lekárskym dohľadom. Stále však pracoval z domu, konferencie a parlamentné diskusie viedol vďaka konferenčným video hovorom. 

Neskôr bol prevezený do nemocnice St.Thomas a jeho stav bol lekármi komentovaný ako vážny. 

zdroj: TASR/AP

Jeho nákaza bola prvotným popudom rozšírenia bezpečnostných opatrení proti šíreniu koronavírusu v krajine. Obyvatelia mali odrazu povinnosť nosiť rúška v interiéri, museli dodržiavať dištančné vzdialenosti, niektoré podniky sa začali zatvárať a zakázal aj verejné zhromažďovanie či súkromné akcie. 

Pravidlá, ktoré dovtedy platili pre všetky krajiny Európskej únie, sa razom stali súčasťou života Britov. V máji podľa slov samotného premiéra existoval scenár, že do úradu sa už súčasný premiér vrátiť nemusí. Vrátil sa.

84 prípadov za utorok. Máme tu superšíriteľov zodpovedných za 80% infekcií, tvrdí Krajčí

Nie v najlepšom stave, ale predpokladal, že ak by sa niečo stalo, zdravotníctvo a personál zasiahnu včas. Hovorí sa, že zdravotný stav premiéra je v zlom stave. Vláda však takéto reči popiera a od údajných klebiet chce odvrátiť pozornosť. 

Premiérom je len od júla minulého roka, preto by chcel v úrade zotrvať čo najdlhšie.

Zdroj: businessinsider.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK