Nehnuteľnosti za stotisíc eur: Dubaj je lacnejší ako Bratislava. K niektorým bytom tu máš aj pláž, bazén či fitko

  • Strategická poloha mesta aj uvoľnené pravidlá zdaňovania. Aj to sú dôvody, prečo Slováci nehnuteľnosti nakupujú v Dubaji, je to dokonca aj lacnejšie ako na Slovensku
  • Kúpa bytu či domu je dokonca jednoduchšia ako na Slovensku, stačí vypísať dokumenty online a poslať ich kuriérom
  • Na rozdiel od slovenských nehnuteľností má väčšina budov v Dubaji svoju posilňovňu či súkromnú pláž, tvrdí realitný agent
platinum 5
Facebook/Visit Bratislava, Platinum Square Real Estate
  • Strategická poloha mesta aj uvoľnené pravidlá zdaňovania. Aj to sú dôvody, prečo Slováci nehnuteľnosti nakupujú v Dubaji, je to dokonca aj lacnejšie ako na Slovensku
  • Kúpa bytu či domu je dokonca jednoduchšia ako na Slovensku, stačí vypísať dokumenty online a poslať ich kuriérom
  • Na rozdiel od slovenských nehnuteľností má väčšina budov v Dubaji svoju posilňovňu či súkromnú pláž, tvrdí realitný agent

Obrovské vily za milióny eur, ale aj luxusné apartmány za podstatne nižšie ceny než v Bratislave. Najväčšie mesto Spojených arabských emirátov je symbolom luxusu.

Dubaj je známy tým, že viac ako 80 % obyvateľov nie sú domáci. Aj preto vláda zriadila ministerstvo šťastia, aby sa všetci cítili komfortne. Šťastie a pozitivita je ich životným štýlom. Ľudia tu nemusia odvádzať dane, školstvo aj zdravotníctvo sú zadarmo a priemerný plat je 2 500 eur.   

platinum sqaure 3
zdroj: Platinum Square Real Estate – Dubaj má ministerstvo pre „šťastie“, ktoré si kladie za cieľ byť jedným z najšťastnejších miest na svete.

Dubaj láka aj Slovákov, a to z jednoduchých dôvodov – jedna z najmodernejších infraštruktúr, celoročný turizmus a svetové atrakcie. Nachádza sa tam najvyššia budova na svete, najvyšší hotel na svete, najvyššie položený infinity pool na svete, najväčšia fontána na svete a mnohé ďalšie atrakcie, ktoré každoročne prilákajú milióny turistov.

„Zároveň tu nastáva skvelá príležitosť pre investorov na kúpu nehnuteľností pre vlastné účely aj na prenájom. Návštevníci sa potrebujú ubytovať, a okrem turistov prichádzajú do Dubaja aj ľudia na pracovné cesty na niekoľko mesiacov, ktorí si hľadajú rezidenčné bývanie,“ objasňuje pre Startitup Dávid Lehotský z Platinum Square Real Estate.

O tisícky eur lacnejšie ako v Bratislave

V Dubaji nájdeme domy, apartmány aj vily, kde je cena nižšia ako v Bratislave a ich nákup je dokonca jednoduchší ako na Slovensku.

„Od klienta potrebujeme len pas a nákup nehnuteľnosti zvládneme cez internet. Zmluvy sa odosielajú kuriérom. Fyzicky potrebujeme klienta až pri odovzdaní nehnuteľnosti a aj na to môžete splnomocniť našu spoločnosť,“ vysvetľuje Lehotský.

V Dubaji sa neustále pokorujú hranice pri výstavbe mrakodrapov a víl. Výhodou mesta je, že nové projekty sú nielen unikátne pre samotnú krajinu, ale aj z celosvetového hľadiska.

Nehnuteľnosti, ktoré si človek dokáže vybrať, boli okrem toho vytvorené v spolupráci s jednými z najznámejších dizajnérskych značiek na svete.

Cena bývania v lukratívnej štvrti Palm Jumeirah, ktorá je vytvorená ako polostrov v tvare palmy, je okolo 6 200 eur za štvorcový meter. V porovnaní s bratislavským Slavínom je to takmer o polovicu lacnejšie. Na kopcoch Starého Mesta sa v niektorých prípadoch nájdu nehnuteľnosti presahujúce hodnotu 10 000 eur za štvorcový meter.

palm jume-slavín
zdroj: Unsplash, Platinum Square Real Estate - Dom s rozlohou 69 m2 sa v Dubaji predáva aj za 130 000 eur, čo je menej ako v Bratislave.

Fitko, bazén aj súkromná pláž

Mediánová cena za štvorcový meter v Dubaji je okolo 2 700 eur, uvádza Numbeo. To je porovnateľné s okolím Mlynských nív, pre ktoré je príznačný ruch európskeho veľkomesta, kde sa ceny bytov pohybujú do výšky 3 200 eur za štvorcový meter.  Trh nehnuteľností sa však brutálne mení každý mesiac.

Aj dostupnejšie lokality ako Vrakuňa a Devínska Nová Ves sú cenami porovnateľné s tými v Dubaji. Ich ceny presahujú 3 000 eur za štvorcový meter. V Dubaji je to 2 500 eur za štvorcový meter.

Avšak súčasťou bývania je v mnohých prípadoch súkromná pláž či vlastné fitko. Výhodou je aj blízkosť centra, ktorá v prípade Devínskej Novej Vsi nie je ideálna.

„Na rozdiel od slovenských nehnuteľností má väčšina budov v Dubaji svoju posilňovňu či bazén. Náročnejší klienti si zas vedia kúpiť nehnuteľnosť, kde sa nachádza bazén priamo na balkóne. Ďalej je to prístup do súkromného kina, súkromnej pláže, sauny, reštaurácie, cigarového klubu alebo do podzemnej presklenej miestnosti, kde pozorujete ryby v mori,“ konštatuje Dávid Lehotský, realitný agent Platinum Square Real Estate.

platinum square titulná foto
zdroj: TASR, Platinum Square Real Estate – Jednoizbové apartmány v Dubaji začínajú na sume 87 300 eur, naopak, v hlavnom meste ich cena neklesne pod 100 000 eur.

Kúpa dubajskej nehnuteľnosti priamo v Bratislave

Na realitnom trhu v Dubaji prerazila aj Slovenka, ktorá založila realitnú kanceláriu Platinum Square Real Estate. Slovákom už vyše dekádu ukazuje, ako funguje trh nehnuteľností. Najnovšie sa kúsok Dubaja rozhodla priniesť priamo na Slovensko, a to do hotela Sheraton, kde sa čoskoro uskutoční veľtrh dubajských nehnuteľností.

V bratislavskom hoteli si ľudia budú môcť pozrieť aktuálne dostupné nehnuteľnosti z celého Dubaja v komunitách s lagúnami, vodopádmi, skalnými jaskyňami a apartmánmi navrhnutými dizajnérmi z najznámejších svetových značiek, ktoré majú výhľad na Burj Al Arab, Palm Jumeirah, more a Burj Khalifu. Chcem sa zaregistrovať na event

„V prípade záujmu si môžete kúpiť nehnuteľnosť aj na podujatí a využiť rôzne zľavy a Fly in program, kde klienti dostanú letenky a hotel zadarmo s po slovensky hovoriacim sprievodcom, ozrejmil Lehotský.

„Slováci môžu od podujatia očakávať – prémiové nehnuteľnosti po celom Dubaji od 100 000 eur, špeciálne ceny a ponuky pre účastníkov podujatia, ktorí prejavia záujem o kúpu nehnuteľnosti. Ďalej Fly in program, pri ktorom osobe, ktorá zaplatí booking nehnuteľnosti, budú preplatené letenky a hotel v Dubaji, atraktívne platobné plány, keď má človek možnosť postupne splácať nehnuteľnosť,“ dodal realitný agent Platinum Square Real Estate.

platinum

 

Slováci valcujú realitný trh v Dubaji

Platinum Square Real Estate je realitná kancelária v Dubaji, ktorej zakladateľkou je Slovenka. Nathalie Amin ako prvá Slovenka prerazila na trhu nehnuteľností v Spojených arabských emirátoch – a dosiahla aj iný úspech.

V Dubaji, vtedy ešte v konzervatívnom svete, sa Nathalie dostala na poprednú manažmentskú pozíciu ako jedna z prvých Európaniek, vďaka prestížnym oceneniam ako top predajca, ktoré získala počas jej práce pre dubajských developerov. Sama v Dubaji navyše vlastní niekoľko víl a apartmánov.

Realitná kancelária má pobočky aj v Taliansku a spolupracuje s realitnými kanceláriami a agentmi po celom svete, vrátane Slovenska a Česka. Nehnuteľnosti v Dubaji →

Realitní agenti z dubajskej pobočky majú dlhoročné skúsenosti v oblasti realitného trhu. Ich výhodou je aj fakt, že pre dlhoročné skúsenosti konateľov na vysokých manažérskych postoch u developerov majú úplne iný pohľad na realitný svet v Dubaji.

„Realitní agenti v Dubaji majú za sebou len školenia od developerov a nepoznajú samotné pozadie developerstva v Dubaji. Vďaka týmto skúsenostiam dokážeme pre klienta sprostredkovať nákup pozemku v najlukratívnejších častiach Dubaja a postaviť mu tam aj vilu,“ opisuje Dávid Lehotský.

 

platinum square 1
zdroj: Platinum Square Real Estate – Fitko, bazén na terase aj súkromná pláž. Prístup do súkromného kina, sauny, cigarového klubu alebo do podzemnej presklenej miestnosti, kde sa pozorujú ryby v mori. Takýto komfort prinášajú nehnuteľnosti v Dubaji.

Strategická poloha či uvoľnené pravidlá zdaňovania

Benefitom kúpy nehnuteľností v Dubaji je samotná strategická poloha mesta či uvoľnené pravidlá zdaňovania.

„Do 4 hodín letu sa vie dostať do Dubaja 2,1 miliardy ľudí a do 8 hodín je to až 5,6 miliardy ľudí. Ďalej je to aj pre uvoľnené pravidlá zdaňovania – pri rezidenčných apartmánoch sa tiež neplatia žiadne dane a odvody pri nákupe a predaji nehnuteľnosti, a to isté platí pri prenájme. Kvalitné projekty majú návratnosť investície až 12 %,“ ozrejmuje pre Startitup Dávid Lehotský.

Ako ďalej Lehotský uviedol, klienti majú v Dubaji vyššiu ochranu oproti nákupu nehnuteľností na Slovensku. Okrem toho v cene apartmánu má človek parkovacie miesto.

Dubaj je jedno z najbezpečnejších miest na svete s nízkou mierou kriminality. Ide o najväčšie turistické centrum na svete. V súťaží Travelers Choice Award 2022 na Tripadvisore porazil Londýn, Cancún, Bali a Paríž a bol uznaný za najlepšie hodnotenú destináciu na svete.

platinum sqaure 2
zdroj: Platinum Square Real Estate – Klient realitnej kancelárie Platinum Square Real Estate môže mať záujem o garsónku od 100 000 eur až po postavenie budovy za stovky miliónov eur.

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá