Nemôžeš neznášať tvrdú prácu len preto, lebo neznášaš svoj job

  • Ľudia sa ti budú snažiť povedať, že tvrdá práca je pre človeka zlá. A že by si mal pracovať menej. Nepočúvaj ich. Takýto ľudia nemajú radi to, čo robia a snažia sa svoje zlyhanie preniesť aj na teba.
  • Ľudia sa ti budú snažiť povedať, že tvrdá práca je pre človeka zlá. A že by si mal pracovať menej. Nepočúvaj ich. Takýto ľudia nemajú radi to, čo robia a snažia sa svoje zlyhanie preniesť aj na teba.

Jeden z mnoha mentorov Dariusa Forouxa, autora knihy Massive Life Success, má 71 rokov a stále podniká. Začal pracovať, keď mal ešte len 12 rokov. Myšlienka na dôchodok mu nikdy ani na um nezišla. Známeho autora jeho mentor inšpiroval k mnohým myšlienkam a veciam. Práve preto sa rozhodol tieto poznatky zdieľať so svetom. Čo sa od neho naučil?

Raz mu povedal, že chce zomrieť pri práci – tak veľmi miloval pracovať. 

Povedal: „Ľudia sa ti budú snažiť povedať, že tvrdá práca je pre človeka zlá. A že by si mal pracovať menej. Nepočúvaj ich. Takýto ľudia nemajú radi to, čo robia a snažia sa svoje zlyhanie preniesť aj na teba.“

foto: raphaeld.com

 

A tak ho to prinútilo rozmýšľať. Už si niekedy počul niekoho, kto miluje svoju prácu povedať, že by si nemal pracovať tvrdo? Pochybujem. Vždy sú to tí lenivci – taký bol aj Darius kedysi – čo robia takéto vyhlásenia.

Keď pred piatimi rokmi prvý krát stretol svojho mentora, nerozumel prečo pracuje 7 dní v týždni v jeho veku. Prečo? Kvôli peniazom, reputácii alebo chcel len od niečoho utiecť?

Ako mnoho iných, ktorí sa pýtajú „prečo by som mal pracovať tvrdo?“, ani on tomu ešte vtedy nerozumel.

O niekoľko rokov neskôr, keď sledoval dokument o Boston Celtics, zachytil jeden výrok, ktorý mali v telocvični.

„Čo bolí viac? Bolesť z tvrdej práce alebo bolesť z výčitiek?“

hard2

foto: workingbikes.org

 

A tak sa mu jednotlivé body pospájali. Človek nepracuje tvrdo kvôli vonkajšej motivácii. Ľudia, ktorí si myslia, že tvrdá práca je o egu, úteku či peniazoch, nechápu hodnote tvrdej práce. Ten citát mu v pamäti ostal doteraz. A kedykoľvek je na pochybách a chce sa vzdať, spomenie si naň. Pretože práca nie je vždy zábava.

A práve preto neustále tvrdo pracuje na vzťahoch, na vzdelaní, na podnikaní, na zdraví, na skúsenostiach, na rozmýšľaní.

hard1

foto: fastcompany.net

 

Nie preto, lebo by chcel byť bohatý alebo niečo podobné. Robí to, lebo mu to spôsobuje potešenie. Nechce sa obzrieť späť a ľutovať, že premárnil čas prácou na nezmysloch. Čo ak svoj job neznášaš? Nájdi si iný. Nemôžeš však neznášať tvrdú prácu len preto, lebo máš zlú skúsenosť alebo preto, lebo ti to povedali iní.

Ak to urobíš správne, tvrdá práca môže byť jednou z najlepších vecí, čo ti bude napĺňať tvoj život.

Zdroj: medium, zdroj titulnej fotografie: theplaidzebra.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK