Nespokojný zákazník Comcastu vytvoril zariadenie, ktoré tweetuje sťažnosti vždy keď je internet pomalý

  • Keď tvoj internet nedosahuje rýchlosť akú by mal mať, treba s tým niečo spraviť. Tento Američan prišiel s naozaj svojráznym spôsobom sťažovania sa.
130321111303-raspberry-pi-basestation-horizontal-gallery
  • Keď tvoj internet nedosahuje rýchlosť akú by mal mať, treba s tým niečo spraviť. Tento Američan prišiel s naozaj svojráznym spôsobom sťažovania sa.

Používateľ Redditu bol tak frustrovaný s platením Comcastu za 150 Mb/s internet, ktorý nedosahoval predpísanej rýchlosti, že vytvoril bota s použitím Raspberry Pi, ktorý tweetuje sťažnosti poskytovateľovi pripojenia. Bot neustále kontroluje rýchlosť pripojenia a ak tá klesne pod 50 Mb/s automaticky tweetne Comcastu aktuálnu rýchlosť.

Používateľ Redditu AlekseyP vytvoril bota a kód dokonca poskytuje ako open-source, aby ho ostatní mohli využiť ak majú problémy dostať viac ako 30 Mb/s z pripojenia, pri ktorom je sľúbená rýchlosť 150Mb/s.

Zakaždým, keď jeho bot tweetol Comcastu, spoločnosť odpovedala so žiadosťou o ďalšie podrobnosti, ale AlekseyP hovorí, že „sa rozhodol neposkytnúť im svoj účet, pretože nechce byť uprednostnený ako zákazník.“

Problém s bežným používateľským pripojením k internetu je, že inzerované rýchlosti sú takmer vždy predávané ako „až do“ určitej rýchlosti, takmer bez záruky na minimum a to najmä preto, že kolísanie rýchlosti je u niektorých typov pripojení normálne.

frustrated young business man working on laptop computer at office

foto: businesscollective.com

 

Americký Comcast ale aj ostatní poskytovatelia internetových služieb (aj na Slovensku) nerobia výslovne nič zlé, ale mať nestabilné pripojenie je frustrujúce a získanie technika, ktorý sa na to príde pozrieť často vyžaduje veľa úsilia.

Anonymný technik Comcastu v komentároch na Reddite ponúkol Alekseyovi pomoc a predložil nápady, čo by mohlo byť príčinou takého kolísania rýchlosti, spomenul problémy s káblami, starší modem a ďalšie.

Napriek tomu je automaticky tweetujúci bot veľmi užitočný pre tých, ktorých poskytovateľ pripojenia odmieta zaoberať sa rýchlosťou internetu – pretože poskytuje nezvratné dôkazy o problémoch, ktoré pomôžu k tomu, aby k tebe konečne poslali technika.

1200x-1

foto: bloomberg.com

zdroj: thenextweb.com, zdroj titulnej fotografie: cdn.turner.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech