Netflixovky, ktoré pobláznili Slovákov. Čo sledujeme najviac, ťa poriadne prekvapí

 • Slováci sú už naladení na Vianoce
 • Obľubujú tiež drámy, sci-fi a trilery
 • Tieto filmy a seriály u nás v súčasnosti vedú
netflix slovensko filmy seriály
Rebríček najsledovanejších filmov a seriálov na Netflixe sa na Slovensku mení každý týždeň, YouTube/Netflix/reprofoto
 • Slováci sú už naladení na Vianoce
 • Obľubujú tiež drámy, sci-fi a trilery
 • Tieto filmy a seriály u nás v súčasnosti vedú

Prvé miesto v rebríčku najsledovanejších filmov a seriálov na Netflixe sa na Slovenku mení takmer každý týždeň. Čo sa týka filmov, prvý týždeň v tomto roku patril komédii Don’t Look Up a koniec školského roka akčnej komédii Man From Toronto. 

Z pohľadu seriálov je to menej zamotané, Bridgerton bol najsledovanejším počas tohto roka takmer tri týždne a Stranger Things dokonca až 44 dní. Popularita seriálu Dahmer spred mesiaca potvrdila, že na území Slovenska je väčšinou najsledovanejšie to, čo práve vyšlo. Ako to však vyzerá v súčasnosti?

Vianočné filmy v prevahe

Portál FlixPatrol zhromažďuje dáta o streamovaní filmov a seriálov od roku 2020, aby pomáhal producentom zistiť, čo na divákov funguje najviac, uvádza EU-Startups. Spoločnosť, ktorá má svoju základňu v Amsterdame, hlavnom meste Holandska, každý deň aktualizuje údaje z 806 streamingových platforiem zo 156 krajín sveta, medzi ktorými je aj Slovensko.

Na začiatku novembra bol u nás najsledovanejší antivojnový film All Quiet On The Western Front a mysteriózny snímok Enola Holmes 2 v hlavnej úlohe s Millie Bobby Brown zo seriálu Stranger Things.

Okamžitú popularitu filmov na Slovensku potvrdila aj romantická komédia Falling For Christmas v hlavnej úlohe s Lindsay Lohan, ktorá sa u nás stala najsledovanejšou 11. novembra, teda jeden deň po uverejnení na Netflixe.

Po päťdňovej nadvláde dobrodružného filmu Slumberland sa na trón dostal momentálne najsledovanejší film The Noel Diary. Slováci sú na vianočné sviatky už zrejme pripravení a naladení, pretože spomedzi 10 najúspešnejších má až polovica z nich tematiku Vianoc.

TOP 10 najsledovanejších filmov na Netflixe na Slovensku – 26. 11. 2022

 1. The Noel Diary
 2. Slumberland
 3. Lesson Plan
 4. The Swimmers
 5. Christmas With You
 6. Christmas On Mistletoe Lake
 7. Falling For Christmas
 8. The Wonder
 9. Enola Holmes 2
 10. The Christmas Chronicles: Part Two

vianoce
zdroj: Pixabay/Jill Wellington

Zo seriálov vedie Wednesday

Z pohľadu seriálov u nás na začiatku novembra viedla hororová antológia Kabinet Kuriozít z dielne režiséra Guillerma Del Tora, ktorú väčšina Slovákov neskôr vystriedala za dramatický triler Inside Man. To, že obľubujeme seriál The Crown, sa potvrdilo 10. novembra, teda hneď deň po vydaní jeho piatej série.

Od 19. do 24. novembra viedol rebríčku seriálov viacjazyčný sci-fi seriál 1899 z dielne dvoch Nemcov – Jantje Friese a Baran bo Odara. Tvorcovia nám v ôsmich dieloch prvej série približujú cestu migrantov z Európy, ktorí cestujú z Londýna do New Yorku na lodi Kerberos. Deadline už v roku 2021 uviedol, že Friese nevylučuje viac sérií, všetko však záleží na úspešnosti seriálu a spokojnosti Netflixu.

Na prvom mieste je momentálne seriál Wednesday, v ktorom hrá hlavnú úlohu 20-ročná Jenna Ortega. Z tej sa stáva Wednesday Addamsová, teda dcéra Gomeza a Morticie Addamsových zo známej strašidelnej rodinky. Seriál znázorňuje mladú Wednesday, ktorá vyrástla a ide po stopách svojich rodičov, pričom sa zapletie do rôznych vrážd, ktoré sa rozhodne vyšetrovať a preskúmať. 

TOP 10 najsledovanejších seriálov na Netflixe na Slovensku – 26. 11. 2022

 1. Wednesday
 2. 1899
 3. The Crown
 4. One Of Us Is Lying
 5. Elite
 6. Dead To Me
 7. Blood, Sex And Royalty
 8. Our Universe
 9. Warrior Nun
 10. Inside Job
Zdroje: EU-Startups, Deadline, FlixPatrol, YouTube, Pixabay

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá