Nevieš čo na seba? Appka Wearty Ti poradí!

  • Milá slečna v Teleráne zahlási, že cez deň bude 25 stupňov, pod mrakom, no Ty aj napriek tomu ani len netušíš či to je zima alebo teplo. Či si máš obliecť dlhé nohavice alebo stačia krátke, či treba bundu alebo radšej aj tielko? Nevadí, nie si v tom sám, je nás takých viac! A práve tento problém rieši aplikácia Wearty.
image_1433227863.png
  • Milá slečna v Teleráne zahlási, že cez deň bude 25 stupňov, pod mrakom, no Ty aj napriek tomu ani len netušíš či to je zima alebo teplo. Či si máš obliecť dlhé nohavice alebo stačia krátke, či treba bundu alebo radšej aj tielko? Nevadí, nie si v tom sám, je nás takých viac! A práve tento problém rieši aplikácia Wearty.

 

Ak sa pri pohľade z okna neviete rozhodnúť čo si obliecť, pomôže Vám Wearty aplikácia. Wearty na základe teploty a iných vplyvov zobrazuje návrh vhodného oblečenia. Pričom ponúka aj možnosť rozšíriteľných osobných nastavení, ktoré majú vplyv na výber vhodného oblečenia do aktuálneho počasia,  napríklad nastavenia pohlavia alebo senzitivity na teplotu.

Viac o Wearty a jej funkciách sa dozviete v rozhovore s jedným z tvorcov – Marekom Mikulikom.

 

Ahoj Marek, ako sa máš? A ako sa má Wearty?

Ahoj. Mám sa super a neviem sa konečne dočkať ozaj dobrého počasia. Wearty sa rozbieha a my sa tešíme z každého nového užívateľa :)

 

Kto pracuje na Wearty?

Momentálne na Wearty pracujem ja (Marek Mikulik) s kamarátom a spoluzakladateľom Maťom Klobušníkom.

 

 

Koho to bol nápad, ako a prečo aplikácia Wearty vznikla?

Určite to poznáš, ráno vstaneš pozrieš na teplomer, oblečieš sa, vyjdeš z domu von a zistíš, že Tvoj odhad počasia bol úplné zlý :) Alebo, prídeš domov a dostaneš klasickú sadu otázok Ako je vonku? Čo si mám obliecť? A presne problémy tohto typu chceme s Wearty vyriešiť :) Prvotná myšlienka bola Maťova a postupne sme to rozvinuli až do podoby v akej je to dnes.

 

Ako dlho ste pracovali na aplikácii?

Na appke sme pracovali popri zamestnaní asi 7 mesiacov. Niekoľko krát sme ju prerobili, až kým sme ju dostali do stavu, kedy sme boli pripravený spustiť prvú verziu.

 

Čo poskytuje aplikácia používateľom? Čo je základom?

Appka je pre ľudí, ktorí každé ráno stoja pred skriňou s veľkým otáznikom v hlave. Pre tých čo ráno z okna sledujú ľudí na ulici ako sú oblečení. Základom je algoritmus spájajúci aktuálne meteorologické informácie ako sila vetra, množstvo zrážok a teplota s modelmi oblečenia, zohľadňujúc tvoju citlivosť na teplo alebo chlad.

 

 

Aké doplnkové funkcie poskytuje aplikácia používateľom?

Tí náročnejší si vedia zobraziť aj dodatočné info, ktoré im môže pri rozhodovaní pomôcť, ako napr. kedy zapadne slnko, rýchlosť vetra, a aj tlak vzduchu pre tých, čo sa čudujú prečo ich lámu kolená :-)

 

Wearty ponúka kompletné outfity do aktuálneho počasia. Ako ste vytvárali návrhy oblečenia v aplikácii? Zobrazované návrhy ste tvorili samostatne alebo ste s niekým spolupracovali, radili sa?

Všetky outfity sme vyberali samy. Prešli sme stovky outfitov aby sme vybrali tie, ktoré tam vidíš. Outfity sa ale budú stále meniť a dopĺňať, takže je na čo sa tešiť.

 

„Keď ráno so zalepenými očami nedokážeš na meteostanici položenej na okne odlíšiť vonkajšiu od vnútornej teploty, Wearty ti to ukáže po lopate.“ Marek Mikulik, Wearty.

 

 

Wearty pracuje s aktuálnou teplotou vonku alebo s predpoveďou na celý deň? Lebo ráno je napríklad zima a aplikácia ma oblečie teplo, ale cez deň sa oteplí a ja sa uvarím. Rieši toto nejakým spôsobom aplikácia?

Pracujeme s aktuálnymi hodnotami. Nepošleme ťa predsa von v tričku keď je tam teraz 18 stupňov aj keď na obed možno bude 28, avšak v pripravovanej verzii pribudne aj zobrazovanie návrhov oblečenia na základe predpovede na celý deň.

 

Mne sa veľmi páči možnosť nastavenia senzitivity na teplotu. Čo je podľa Teba najsuperskejšie na Wearty?

Nastavenie senzitivity je fakt super. Ja by som najradšej chodil stále v tričku kým Maťo sa bez mikiny ani nehne :-) Zaujímavý je tiež algoritmus na pozadí, ktorý v prípade výpadku dát fallbackne na iný dátový zdroj, ale to nie je nič čo by si mal bežný užívateľ všimnúť…a dúfame, že ani nevšimne.

 

Pre aké zariadenia je Wearty dostupná?

Zatiaľ je Wearty dostupná pre Android zariadenia s minimálnou verziou Android 4.0.0. V budúcnosti plánujeme rozšírenie Wearty aj na ďalšie platformy.

 

Môžem Wearty využívať kdekoľvek a kedykoľvek na svete?

Samozrejme, údaje o počasí máme od globálneho poskytovateľa, čiže kdekoľvek na svete si, dostaneš lokalizované odporúčanie.

 

 

Ako môžem Wearty získať?

Wearty je možné stiahnuť z našej stránky www.wearty.com prípadne priamo z Google Play Store.

 

Aké plány máte do budúcnosti?

Asi najdôležitejšie je implementácia druhej nosnej funkcie a to možnosť jednoducho si zobrazený outfit kúpiť. Toto bude pecka najmä pre dámy, ktoré okrem toho, že nevedia čo na seba, ani nikdy v skrini nič vhodné nemajú ;-) Taktiež pripravujeme rozšírenie o funkcie ako napr. návrhy oblečenia na základe dennej predpovede, predpoveď počasia na viac dní, možnosť pridávania rôznych lokalít a ďalšie.

 

Marekovi ďakujem za rozhovor a prajem veľa vhodne oblečených používateľov Wearty!

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK