NEWS: Pražská Wayra končí!

  • Dnes sme sa dozvedeli správu, že pražská Wayra po takmer dvoch rokoch končí. Počas svojej existencie prešlo jej rukami aj niekoľko slovenských startupov.
image_1423234630.jpeg
  • Dnes sme sa dozvedeli správu, že pražská Wayra po takmer dvoch rokoch končí. Počas svojej existencie prešlo jej rukami aj niekoľko slovenských startupov.

 

Jedným z hlavných dôvodov prečo pražská Wayra končí by mal byť predaj mobilného operátora O2 do rúk PPF, s čím súvisí aj následné radikálne obmedzenie prítoku peňazí do pražskej Wayri, keďže práve tá bola projektom O2.

Koniec pražskej Wayri sa priamo dotkne aj niektorých slovenských startupov, ktoré sú momentálne jej súčasťou. Konkrétne ide o Staffino, Orderlord a Lingout.

 

 

Akcelerátor si startupy vedel vyberať. V prvom kole ich podporoval osem, medzi nimi aj slovenské Datamolino.Stal sa prvým, ktorý obdŕžal investíciu od Wayry a dostal sa napríklad aj do Techcrunch. Momentálne sa prezentuje na londýnskej technologickej konferencií Xerocon.

Do druhého a zároveň posledného kola si vybrala ďalších 8 startupov. Patria tam tie najúspešnejšie ako upTaxi či Mapinout. Cieľom projektu bolo stať sa centrom pre okolité zemi. A tak nie je divu, že medzi posledné v druhom kole patrí napríklad poľsky Telemedi či už spomínané slovenské Staffino.

 

Počas takmer svojej dvojročnej existencie pražská Wayri pustila viacero úspešných startupov. Konkrétne ide o 17 startupov, ktoré vybrali z pomedzi 275 uchádzačov, ktorí chcel byť súčasťou pražskej Wayri. Wayra počas týchto dvoch rokov investovala do svojich startupov viac ako 420.000 euro, čo rozhodne nie je malá čiastka.

 

 

Myslím, že by sme mali poďakovať pražskej Wayre za prínos pre jednotlivé starupy, medzi ktorými nechýbali ani tie naše slovenské :)

 

zdroj: Wayra

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech