Nezastaviteľný Slack zvýšil svoju valuáciu už na $2.8MLD

  • Po tom, ako známy bol startup #Slack zo San Francisca hacknutý, sa dostáva opäť do povedomia. Tento krát je to však v lepšom svetle, pretože sa mu podarilo získať ďalšiu investíciu.
image_1429261867.png
  • Po tom, ako známy bol startup #Slack zo San Francisca hacknutý, sa dostáva opäť do povedomia. Tento krát je to však v lepšom svetle, pretože sa mu podarilo získať ďalšiu investíciu.

 

Slack, ktorého popularita rastie z jedného dňa na druhý sa môže pochváliť ďalšou investíciou. Tento krát ide o investíciu vo výške $160M, čím sa jeho celková valuácia zvýšila už na $2.8 miliardy. Pre tých, ktorí nevedia čo Slack vlastne zabezpečuje, tak ide o komunikačnú platformu v rámci tímu. Slack, ktorého hlavnou konkurenciou sú podobné nástroje, ako napríklad Atlassian’s HipChat, Microsoft’s Yammer či Convo sa týmto krokom snaží dostať do popredia a získať si tak ešte viac aktívnych používateľov.

 

Po tom, ako bol pred nedávnom Slack hacknutý, znamená táto investícia opätovné prebudenia dôvery v Slack. Keďže sa po tomto incidente začali používatelia obávať o svoje dáta. Slack však vylepšil a posunul svoju bezpečnosť a ochranu dát na vyššiu úroveň a všetko by malo byť už v poriadku. Týmto krokom si získal aj dôveru ďalších investorov, o čom svedčia aj posledné správy. Najnovšími investormi Slack-u sa tak stali Digital Sky Technologies, Horizons Ventures, Index Ventures, Institutional Venture Partners a Spark Capital Growth. K dnešnému dňu tak Slac naraisoval už celkovo $340 miliónov.

 

 

Podľa oficiálnych štatistík spoločností má Slack už viac ako 750.000 aktívnych používateľov denne, z toho viac ako 200.000 je aj platiacich. Od začiatku roka sa počet platiacich používateľov Slack-u viac ako zdvojnásobil a aj toto je pravdepodobne dôvod, prečo sa investori rozhodli ísť do tohto dealu. Medzi najzvučnejších platiacich používateľov Slack-u patria napríklad giganti ako Adobe, BuzzFeed, Live Nation, the New York Times či PayPal. Komunikačná aplikácia Slack sa po prvý krát objavila na trhu už vo februári 2009, avšak odvtedy prešla už viacerými výraznejšími zmenami.

 

zdroj: VentureBeat

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK