Ďuriš Nicholsonová končí v politike, za jej odchod môžu aj dvaja bývalí kolegovia

  • Lucia Ďuriš Nicholsonová zrejme definitívne končí v politike
  • Vláda podľa nej sklamala ľudí, nepomohla vtedy, keď to bolo najviac potrebné
ďuriš nicholsonová
TASR/Pavel Neubauer
  • Lucia Ďuriš Nicholsonová zrejme definitívne končí v politike
  • Vláda podľa nej sklamala ľudí, nepomohla vtedy, keď to bolo najviac potrebné

Jedna z najznámejších političiek a súčasná europoslankyňa Lucia Ďuriš Nicholsonová sa chystá odísť z politiky. V rozhovore pre Denník N povedala, že ju súčasná vláda sklamala.

„Momentálne sa necítim v žiadnej strane, ktorá je na politickej scéne. Zaradila som sa medzi ľudí, ktorí mi hovoria, že kedysi politiku sledovali, ale už to nezvládajú. Človek to už ani nestíha sledovať a ani sa k tomu vyjadrovať, lebo niekedy už ani neviem nájsť slová,“ povedala. Podľa nej je vláda pre množstvo ľudí veľkým sklamaním.

Mimoparlamentné strany ako Progresívne Slovensko a Spolu považuje za strany plné šikovných ľudí, momentálne to však podľa nej nie sú relevantní hráči.

Vláda ju sklamala v mnohých ohľadoch, napríklad aj počas koronakrízy. „Som dosť znechutená tým, čo sa stalo, aj tým, ako vláda pristúpila k pomoci v kríze,“ tvrdí.

Matovič to nezvládol

Nicholsonová tvrdí, že napriek tomu, že mnoho politikov poznala, dúfala, že v ich zmenu. Spomenula napríklad expremiéra Igora Matoviča, s ktorým ešte v opozícii spolupracovala.

„Do poslednej chvíle som dúfala, že to dokáže dať na štátnika.“ povedala. Podľa nej sa to však nestalo a ľudí sklamal na plnej čiare. Považuje ho za človeka, ktorý nedokáže prekročiť svoje ego a je veľmi zákerný.

Je to tak. Zo slovenskej politiky som znechutená a už sa v nej nevidím.Ak chcete vedieť viac, pozrite si rozhovor,…

Posted by Lucia Ď. Nicholsonová on Thursday, June 10, 2021

Kritiku vraj adresovala aj jej bývalému straníckemu šéfovi, ich posledná konverzácia sa neniesla v priateľskom duchu. „Poznala som Richarda Sulíka – jedenásť rokov som mu robila dvojku. Náš posledný telefonát bol, keď som mu povedala, že hodili ľudí cez palubu,“ tvrdí.

Vyčítala mu, že štátnu pomoc mohli získať iba ľudia, ktorí nedlhovali na odvodoch. Práve Sulík a Jana Cigániková mali byť dôvodom, prečo opustila stranu. To vedie k jej rozhodnutiu v politike skončiť.

Mala by vláda viac počúvať vedcov?

Nicholsonová kritizuje vládu dlhodobo. Nedávno sme publikovali rozhovor, v ktorom otvorene kritizovala rekonštrukciu vlády. Podľa nej aj po výmene na premiérskom poste má skutočné rozhodovacie slovo Igor Matovič.

Vláda dosiahla dno

Kvôli svojmu názoru na vládnu pomoc v minulosti vládu kontaktovala a vyzývala na zmenu. Ešte vo februári sme písali o otvorenom liste, ktorý posielala vtedajšiemu premiérovi Matovičovi. Podľa nej mnoho ľudí prepadlo cez sito štátnej pomoci.

Vládu, špeciálne Igora Matoviča, tiež kritizovala za spôsob komunikácie. Podľa nej ľudí znechutil a boli veľmi zmätení z toho, čo chce vláda podniknúť. Podľa nej sa komunikácia v západných krajinách robí úplne inak.

Zo strany SaS vystúpila už pred pár mesiacmi, potvrdila to ešte vo februári. Dôvodom bol jej spor s Veronikou Remišovou, pričom europoslankyne sa dotklo, že ju stranícky šéf nepodržal, informovali sme.

Už v marci tohto roka povedala, že vláda sa dotkla dna.

„Ešte nikdy som nemala taký pocit, že slovenská politická scéna sa dotkla dna. Keď sme spoločne v opozícii bojovali proti hydre Smeru, mala som pocit, že tam bola alternatíva. Aspoň nejaká nádej na lepšie zajtra,“ povedala vtedy Lucia Ďuriš Nicholsonová. V tom čase prebiehala vládna kríza, o ktorej sme písali.

Zdroje: Denník N, Startitup.sk, Startitup.sk, Startitup.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech