Nicholsonová: Mečiar nám dal Claudiu Schiffer, Sulík Geissenovcov. Nezabudlo sa ale na pomoc ľuďom?

Geissenovci a Vladimír Mečiar
Instagram/carmengeiss_1965, TASR/Vladimír Benko

Autorka názoru je poslankyňou europarlamentu.

Pred troma týždňami som bola v Banskej Štiavnici a už vtedy to skvostné mesto žilo Geissenovcami. O tom, že prídu, štebotali taxikári aj zamestnanci reštaurácií.

V Divnej Pani narýchlo a v strese opravovali apartmán, kde mala nemecká verzia Mojsejovcov bývať. Zamyslela som sa nad skrachovanými prevádzkami, ktoré nezvládli pandémiu a nedostali včas alebo vôbec žiadnu štátnu pomoc.

Pozerala som na tie nezateplené domy, ktorých majitelia zápasia s obavami z rastúcich cien energií a z inflácie. Toto nebola téma. Väčšina Štiavničanov (s ktorými som sa stretla) žila v očakávaní príchodu Geissenovcov. Bude sa im u nás páčiť? Bude im u nás chutiť?

Lucia Ďuriš Nicholsonová
zdroj: Startitup

Za Mečiara Claudia, za Sulíka Geissenovci

Mečiar nám dal v roku 1998 Claudiu Schiffer – vyhral voľby, ale nezostavil vládu. Richard Sulík nám dal Geissenovcov.

Z masívneho mediálneho pokrytia potuliek milionárov po Slovensku sa zdá, že v týchto zlých časoch energetickej krízy a vyškereného Fica zachráneného pred väzbou, pookriali nielen známe tváre SaS, ale aj Slováci. Chlieb a hry. Keď sa dohráme, milí krajania, bolo by veľmi vhodné:

Miliardy v eurofondoch

Po prvé: Začať sa zaujímať aj o to, ako vláda naloží s miliardami eurofondov zo starého rozpočtu EÚ, ktoré nedokážeme čerpať. Čo vy na to, milí starostovia a primátori, milé regióny?

Dokedy chceme Remišovej a spol. „baštiť“ ten príbeh o tom, že nevyčerpané eurofondy sú ušetrené peniaze?

Efektívna pomoc

Po druhé: Vytvoriť tlak na vládu, aby z peňazí EÚ začala efektívne pomáhať všetkým kategóriám občanov, ktorí nedokážu čeliť inflácii a energetickej kríze.

Kde je ten sľubovaný príspevok na bývanie pre všetkých, ktorí to potrebujú?

Geissenovci, Sulík
zdroj: Instagram/carmengeiss_1965, TASR/Ján Krošlák

Keď je minister zamestnaný Geissenovcami a spormi

Po tretie: Začať tlačiť na vládu, aby sa rozhýbala a seriózne pristúpila k plneniu míľnikov v Pláne Obnovy napríklad v kapitole Zdravotníctvo.

Lebo reálne hrozí, že ministri zamestnaní sprevádzaním Geissenovcov, okydávaním koaličných partnerov, namiesto upratovania bordelu vo vlastnom poslaneckom klube a zachraňovaním Capo di Tutti Capi pred väzbou, nejaké tie míľniky Plánu Obnovy môžu opomenúť.

Zvýšenie nárokov

Po štvrté: Reálne sa zamyslieť, čo očakávame od politických lídrov. Či chceme ľudí s víziou a s odvahou posúvať k nej národ aj za cenu otvárania ťažkých a nepríťažlivých tém alebo či nám naozaj stačia tí Geissenovci.

Slováci boli vždy skromní, ale myslím si, že by sme mohli zvýšiť naše nároky.

Text nie je autorským článkom Startitup. Vyjadruje názory autora, ktoré nereprezentujú názory redakcie.

Najnovšie videá

Trendové videá