Nicholsonová: Odstúpiť by mal Matovič, nie Sulík. Poukazuje na loby od Kollára a katolíckej cirkvi

  • Predseda vlády Igor Matovič (OĽaNO) dnes v relácii Braňo Závodský naživo uviedol, že by mal Richard Sulík (SaS) podať demisiu
  • Okrem toho nazval ministra hospodárstva idiotom a povedal, že kašle na ľudí a nato, že umierajú
  • Podľa europoslankyne Nicholsonovej (SaS) by mal naopak odstúpiť Igor Matovič
  • Remišová plánuje hovoriť so Sulíkom aj Matovičom  
Matovič  Nicholsonová
TASR/Martin Baumann/Jaroslav Novák
  • Predseda vlády Igor Matovič (OĽaNO) dnes v relácii Braňo Závodský naživo uviedol, že by mal Richard Sulík (SaS) podať demisiu
  • Okrem toho nazval ministra hospodárstva idiotom a povedal, že kašle na ľudí a nato, že umierajú
  • Podľa europoslankyne Nicholsonovej (SaS) by mal naopak odstúpiť Igor Matovič
  • Remišová plánuje hovoriť so Sulíkom aj Matovičom  

Predseda vlády Igor Matovič (OĽaNO) dnes v relácii Braňo Závodský naživo na Rádiu Expres uviedol, že by mal minister hospodárstva Richard Sulík (SaS) podať demisiu. „A bol by som rád, keby to bolo do Vianoc,“ povedal so slzami na krajíčku,“ povedal Matovič s roztraseným hlasom. Neskôr nazval Sulíka idiotom a uviedol, že mu nezáleží na životoch ľudí.

Sulík uviedol, že sa nebude vyjadrovať k Matovičovým slovám ani k prípadnej demisii. „Slovensko má teraz väčšie problémy, ako riešiť citové rozpoloženie Igora Matoviča,“ uviedol.

Matovič: Mrzí ma, že máme za idiota ministra hospodárstva. Kašle na ľudí, preňho sú to čísla

Nech odstúpi Matovič, tvrdí Nicholsonová

Svojho predsedu si zastala aj europoslankyňa SaS Lucia Ďuriš Nicholsonová, ktorá na sociálnej sieti uvidela, že odstúpiť nemá Sulík ale Matovič. Ako dôvod uviedla: „Preplnené vleky na zjazdovkách sú otvorené, lebo veď Kollár. Kostoly plné ľudí, starších a zraniteľných, sú v pohode, lebo veď katolícka lobby.“ Otvorené kostoly kritizovala už v stredu poslankyňa SaS Jana Bittó Cigániková.

Nicholsonová pripomenula, že výmena premiéra je možná aj bez predčasných volieb ako to boli pri výmene Roberta Fica za Petra Pellegriniho. Podľa europoslankyne by „vláda úplne v pohode dokončila svoj mandát.“

„Ozaj si zaslúžime štátnikov a nie plačkov,“ dodala na záver.

Napäté vzťahy medzi ministrom a predsedom vlády nie sú nič nové, no doteraz ide o ich najväčší konflikt, ktorý odštartovali nákup antigénnych testov. Túto úlohu dostal Sulík od samotného premiéra. Testy tu mali byť už začiatkom decembra, aby sme mohli uskutočniť ďalšie plošné testovanie. Sulík však nákup ani nezačal, testy budeme mať najskôr 7. januára. Podľa Sulíka pochybilo ministerstvo zdravotníctva, ktoré mu nedodalo správne zadanie.

Matovič vyzval Sulíka, aby podal demisiu. Ideálne ešte do Vianoc

Remišová plánuje s oboma hovoriť 

Správanie sa a vyjadrovanie premiéra Igora Matoviča (OĽANO) a vicepremiéra Richarda Sulíka (SaS) spôsobuje napätie v spoločnosti, neprispieva k riešeniu pandémie ochorenia COVID-19. Uviedla to predsedníčka strany Za ľudí a vicepremiérka Veronika Remišová v reakcii na spor koaličných lídrov a premiérovu výzvu Sulíkovi, aby podal demisiu. S oboma plánuje Remišová hovoriť o tom, aby sa zamerali na to, čo koalíciu spája.

„Dlhodobo je takáto situácia neúnosná a škodí nielen vláde, ale aj strane Za ľudí, ktorá plní sľuby, ktoré dala svojim voličom v oblasti boja proti korupcii a návratu spravodlivosti, ale neustále musí riešiť vnútorný konflikt v koalícii,“ vyhlásila Remišová. Dodala, že tak ako za vlády Ivety Radičovej čakal na svoju chvíľu Robert Fico (Smer-SD), teraz na ňu čaká Peter Pellegrini (Hlas-SD). Zdôraznila, že by bolo veľkou chybou znovu odovzdať krajinu do ich rúk.

Zdroje: Rádiu Expres, TASR

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech