Night of Chances. Aké to bolo?

  • Je to ešte len pár hodín, čo skončil 4. ročník Night of Chances, a tak sa pokúsim spísať čo najčerstvejšie dojmy z tejto zaujímavej akcie.
image_1416578610.png
  • Je to ešte len pár hodín, čo skončil 4. ročník Night of Chances, a tak sa pokúsim spísať čo najčerstvejšie dojmy z tejto zaujímavej akcie.

 

Na začiatok ešte pre tých čo o Night of Chances doteraz nepočuli – ide o podujatie hlavne pre vysokoškolákov, ktoré ponúka rôzne prednášky a workshopy zamerané na kariéru a prácu po vysokej škole. Najšpeciálnejšou časťou je však hodinový priestor na networking študentov s ľuďmi z veľkých firiem. Pre mnohých je to spôsob, ako si otvoriť dvere na stáž, či dokonca nájsť si zamestnanie po, alebo popri škole.

Tento rok bol skutočne zaujímavý, hlavne čo sa týka hostí. Študenti mali možnosť vypočuť si rady od skutočne špičkových profíkov, ako boli napríklad CEO Esetu Richard Marko, Igor Vida, CEO Tatrabanky a jeden z najrešpektovanejších CEO na Slovensku vôbec, či Ľubo Fellner, zakladateľ BUBO Travel Agency – jednej z najlepších cestoviek v strednej Európe.

 

Osobne som sa zúčastnil len panelových diskusii, nakoľko všetky workshopy – kde ste mali možnosť robiť na skutočných prípadových štúdiách zo života firiem – a speeddating – 10 minútový rozhovor jeden na jedného s jedným z hlavných hostí – boli rozchytané už niekoľko dní pred začiatkom samotnej akcie (poučenie: registrujte sa vždy dostatočne včas :)).

 

Ale ani tak neľutujem; každá diskusia bola skvelá, a študenti mali nielen možnosť posielať otázky priamo do diskusie, ale aj sa porozprávať s diskutujúcimi po skončení “prednášky”, a získať drahocenné kontakty.

 

Najprínosnejšie bolo, že veľké percento účastníkov bolo priamo zo slovenska, takže nešlo o nejaké “success stories” odtrhnuté od našej dennej reality. Boli to príbehy “z domu”, v ktorých rezonovala jednoduchá pravda: Miluj čo robíš, rob to poctivo, a úspech príde.

Nebola to dokonalá akcia – nastávali isté problémy s časovým harmonogramom, a tiež by sa dalo trocha lepšie postarať o miesta pre ľudí, ktorí sa už nedostali do auly. Ale svoj účel splnila na výbornú, a kvalitný obsah zakryl aj občasné organizačné problémy.

 

Na koniec mi už len zostáva odporučiť NOC všetkým, ktorí sa chcú so svojou kariérou posunúť o krok vpred, ale aj pre tých, ktorí ako ja, hľadajú inšpiráciu vo svojom podnikaní – mnoho skvelých ideí, ktoré tu boli prezentované sa totiž veľmi ľahko dá preklopiť aj práve na podnikanie.

 

Ďalšiu NOC si určite nenechajte ujsť, príležitosti ako táto sa určite nenaskýtajú každý večer!

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech