Nikdy nepočúvaj ľudí, ktorí ťa chcú obmedzovať

  • Vzdor tvorí milionárov. Neviem, kto ti prvýkrát povedal, že niečo nedokážeš. Možno rodičia, učiteľ či rodinný priateľ.
favim-com-beard-boy-hat-man-photography-264477
  • Vzdor tvorí milionárov. Neviem, kto ti prvýkrát povedal, že niečo nedokážeš. Možno rodičia, učiteľ či rodinný priateľ.

Niekto ti povedal, že nikdy nebudeš podnikateľ. Alebo športovec, umelec, doktor či programátor. Niekto ti to povedal, lebo keď sa pozrel na teba, nevidel teba. Videl zrkadlo. Videl seba samého. To, kým chcel byť, kým si myslel, že je, a kým sa nakoniec stal. Videl svoje vlastné názory a predsudky na to, aký je svet a čo je možné. Možno to bolo z lásky. Chcel ťa len ochrániť pred zlomeným srdcom. Nechcel, aby si sa ranil tak, ako sa to stalo jemu samému.

maxresdefault-1

foto: youtube.com

Pamätáš si slávnu scénu z filmu Willa Smitha Pursuit of Happiness (Šťastie na dosah)? Syn s otcom hrajú basketbal, syn dá kôš a šťastím bez seba kričí, že bude profesionálny basketbalista. Otec ho však krotí. „Vieš synu, keďže som tvoj otec, zrejme budeš hrať podobne ako ja. To sa často stáva. A ja som bol podpriemerný basketbalista.“ Syn zostane smutný a nechce hrať ďalej. Keď si otec uvedomí, že synovi zničil sny, hovorí mu: „Never nikomu, kto ti hovorí, že niečo nedokážeš. Ani mne. Keď máš sen, musíš ho chrániť. … Keď niečo chceš, choď si za tým. Bodka.“

Neexituje žiadny väčší zdroj motivácie, ako ukázať všetkým, ktorí ťa podceňovali, ako veľmi sa mýlili

Ľudia ti nikdy neprestanú hovoriť to sa nedá, to nedokážeš, na to nemáš. Do čerta s nimi! Nezáleží na tom, čo hovoria. Keď ťa ľudia limitujú, snažia sa, aby si dodržiaval ich limity. Aby sa sami necítili príliš slabí alebo leniví za to, že ich sami neprekonali. Ale toto ťa nikdy nemôže skutočne obmedziť. Niektoré veci ťa samozrejme ombedzia, to je súčasť života. Ale to nie sú veci, o ktorých rozhoduje niekto iný.

Keď povieš NIE obmedzeniam druhých, si nezastaviteľný

photo-freedom-2

foto: readingfamilychurch.org.uk

A pokiaľ viem, môžeš zmeniť svet. Môžeš vyštudovať medicínu a stať sa doktorom, ktorý zachráni môj život. Alebo programátorom, ktorý vymyslí program, ktorý budem používať o 20 rokov. Môžeš napísať knihu, ktorá zmení môj život. Alebo založiť spoločnosť, ktorá jedného dňa kúpi Apple. Prečo nie. Tieto možnosti netvoria ľudia, ktorí ti dávajú obmedzenia. Tvoríš si ich ty sám. Ty sám sa musíš rozhodnúť a uskutočniť svoje sny.

Nevnímam ľudí, ktorí zmenili svet, ako polobohov. Vnímam ich ako ľudí, ktorým niekto povedal, že niečo nedokážu, ale oni sa tomu človeku vzopreli a spravili, čo kur*a chceli spraviť.

046f3c4c3ca8bed19ba57982ee665b5f

foto: pics-about-space.com

Keď sa tak nad tým zamyslím, astronauti musia cítiť ultimátny strach. Sú to ľudia, ktorí sa vydali na misiu bez akéhokoľvek tušenia, čo ich čaká. Vybrali sa tvárou v tvár vesmíru, aj keď vedia, že silná búrka ich môže zabiť. Sami medzi hviezdami.

Zamýšľam sa nad ľuďmi, ktorí žijú v rukách osudu, ktorí idú za slávou, ktorí to skúsia, aj keď nevedia, čo ich čaká. Ľudia ktorí žijú, dýchajú a konajú s bezstarostnou ľahkosťou. Boli a sú státisíce takých ľudí. A budú státisíce ďalších. Ľudí, ktorí počujú, aké sú limity a ignorujú to. Ľudí, ktorí pohŕdajú tým, čo si myslíme, že dokážu. Ľudí, ktorí pohŕdajú tým, čo im bolo povedané, že dokážu. Ľudí, ktorí ignorujú to, čo bolo napísané a napíšu niečo nové. Ľudí ako ty.

zdroj: medium.com, zdroj titulnej fotografie:favim.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech