Nike prichádza s kolekciou inšpirovanou známym seriálom SpongeBob SquarePants

  • Nová edícia bude dostupná aj na Slovensku
  • Za tenisky s motívmi SpongeBoba a Patricka zaplatíš 130 eur
  • V USA je v predaji už od 10. augusta
Ilustračný obrázok (unsplash.com). SpongeBob (Flickr, Loren Javier)
Ilustračný obrázok (unsplash.com). SpongeBob (Flickr, Loren Javier)
  • Nová edícia bude dostupná aj na Slovensku
  • Za tenisky s motívmi SpongeBoba a Patricka zaplatíš 130 eur
  • V USA je v predaji už od 10. augusta

Ak si aj ty patril medzi fanúšikov populárneho animovaného seriálu SpongeBob SquarePants, nostalgicky si ho môžeš pripomenúť prostredníctvom novej kolekcie od Nike. Upozornil na ňu Hypebeast.com.

Vznikla v spolupráci s televíznou spoločnosťou Nickelodeon, ktorá za seriálom stojí a šampiónom NBA Kyrie Irvingom, fanúšikom šou. Irving sa rozhodol, že takýmto spôsobom oslávi svoju záľubu v sledovaní SpongeBoba.

V kolekcii nájdeš okrem samotného SpongeBoba aj jeho kamošov Patricka, večne uhundraného Sépiáka, Sandy Cheeks či Pána Krabsa. Spongebob, Patrick aj Sépiák sú dostupní vo verzii Nike Kyrie 5 s vysokým členkom a Sandy či Krabs sú v predaji v štýle Nike Kyrie 2.

View this post on Instagram

Kyrie Irving 和他六位深海朋友 Nike Kyrie 5 'Spongebob Squarepants' – 🎤 這系列首次亮相是在 WNBA 比賽中,為何選擇那裡做為曝光場合? @kyrieirving :因為這機會對她們來說非常重要,我覺得 NBA 球員之間關係過於複雜是很麻煩的。作為一個創造者,你想看到你的東西出現在很多地方,NBA 在這方面行銷很棒,但對我來說,我更喜歡透過其他偉大的人來展現我們的藝術。所以 WNBA 從一開始就在我列表中的優先順序。我跟 Nike 推薦說:「嘿!讓這些女孩可以第一個接觸這系列。」現在正在進行的籃球活動還有很多,你可以選擇總決賽;也可以選擇某領域的球員,但對我來說我喜歡那些姑娘們。 – 完整外電訪談節錄請至限時動態傳送門 Please check the link in story for more information.

A post shared by KENLU.net (@kenlu_net) on

Iba SpongeBob a Patrick sa do predaja dostanú pre všetky pohlavia aj deti, zatiaľ čo ostatné postavičky budú predávané iba v mužských veľkostiach.

Dostupné budú aj na Slovensku

Topánky sú v predaji od 10. augusta a zakúpiť si ich môžeš aj online. Keďže ide iba o limitovanú verziu, už teraz sú niektoré produkty vypredané. Tenisky s tématikou SpongeBoba sa v USA vypredali ako prvé, a to aj napriek sume 130 dolárov. Zatiaľ sú však v predaji všetky ostatné postavičky zo seriálu.

Oficiálna stránka Nike sľubuje, že si ich už čoskoro budeme môcť kúpiť aj na Slovensku. V našich končinách sa však môžeme tešiť iba na Patricka a SpongeBoba. Oba modely budú stáť 130 eur. Na Slovensku budú aj na tričkách a batohoch.

Zberateľská edícia

Táto kolekcia bude mať do budúcna určite obrovskú zberateľskú hodnotu. Ak ťa originálne SpongeBob tenisky niekedy unavia, môžeš ich skúsiť vydražiť a prekonať súčasný rekord 437 500 dolárov. Presne za takúto sumu sa na newyorkskej burze vydražil pár Moon Shoe, ktorý vytvoril začiatkom 70. rokov spoluzakladateľ spoločnosti Nike Bill Bowerman a slúžiť mali hlavne bežcom na Olympiáde. Viac sa dočítaš TU>> Unikátne tenisky Nike sa na aukcii vydražili za takmer pol milióna dolárov.

Podobné edície už vytvorilo aj množstvo iných svetových značiek tenisiek a športovej obuvi. Napríklad Vans prišli v júni s kolekciou inšpirovanou Harry Potterom. Štyri rôzne modely boli inšpirované štyrmi fakultami čarodejníckej školy Rokfort.

Zdroj: Nike, Hypebeast.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech