Nová Škoda 105: Odhalená po 30-tich rokoch v perfektnom stave!

  • Pri pohľade na fotografie sa nejednému fanúšikovi rozžiaria oči.
image_1440521292.jpeg
  • Pri pohľade na fotografie sa nejednému fanúšikovi rozžiaria oči.

 

GARÁŽOVÉ POKLADY

Každý z nás ako malé dieťa objavoval „poklady“ ukrývajúce sa v garáži starého otca alebo susedovho brata. Z času na čas sa podarí pod nánosom prachu objaviť skutočný skvost! To je prípad Škody 105, ktorá 30 rokov prežila „zakonzervovaná“ mimo múzea! Na svoj „veľký deň“ čakala v starej garáži. Na svetlo sveta sa dostala len nedávno. Pre jej nálezcu to bolo nečakané prekvapenie. Niet sa čomu čudovať, ide o skutočný zberateľský kúsok! Posúďte sami!

 

Škoda 105 S v perfektom stave

 

UKRYTÉ PRED ČASOM

Ak si vlastníkom automobilu, ktorý má určitú hodnotu, pravdepodobne ho strážiš „ako oko v hlave.“ Podobne tomu bolo aj pred polstoročím a podobne tomu je aj dnes. Je len málo pravdepodobné, že by niekto skrýval funkčný automobil z akéhokoľvek dôvodu. Ani finančná stránka veci a ani prílišná úzkostlivosť nebýva dôvodom na to, aby majiteľ „ukryl“ vozidlo pred celým svetom a nepokúsil sa ho predať alebo inak využiť.  

 

Škoda 105 S v perfektom stave

 

AUTOMOBILOVÁ LEGENDA ŠKODA 105 S 

V prípade, že majiteľ svoje vozidlo nevyužíva, pravdepodobne sa ho bude snažiť predať za čo najväčšiu cenu. Jediným vysvetliteľným dôvodom je zhoda náhod alebo finančné problémy majiteľa, ktorý sa snaží vozidlo ukryť z dôvodu ukrytia majetku pred veriteľmi. Je to aj prípad dnešnej automobilovej legendy? Tá čakala na svoje „odhalenie“ dlhých 30 rokov! 

 

Škoda 105 S v perfektom stave

 

Z VÝROBNEJ LINKY ZIŠLA V ROKU 1985

Pri pohľade na fotografie sa nejednému fanúšikovi rozžiaria oči. Dostupné úrovne výbavy boli Standard (S), de Luxe (L), Grand de Luxe (GL) a Special (SP). Ide o klasickú základnú verziu „lacnej“ Škodovky S. Cenovo bola dostupná, kúpili ste ju za „pár tisíc.“ Z pásov výroby AZNP Škody Auto vyšiel tento kus v roku 1985.

 

Škoda 105 S v perfektom stave

 

ŠKODOVKA V TOP STAVE!

Strohému prevedeniu najlacnejšieho modelu, ktorý bol u nás v tom období na trhu, chýbajú hlavové opierky, madlá dverí, bezpečnostné pásy a aj na svoju dobu „už bežná“ prístrojová doska s budíkmi. Aj keď ide o úplne základnú špecifikáciu v základnej výbave, je tu niečo, čo ju robí skutočne výnimočnou. Keď si detailnejšie prezriete niektoré prvky, je jasné, že táto Škodovka je v ešte lepšom stave ako nedávno odhalená Škoda 105 L, ktorá bola na predaj na nemeckých portáloch! 

 

 

PERFEKTNÝ STAV VOZIDLA JE ZÁZRAK! 

Za pozornosť stojí aj „povestná“ nálepka na prednom skle. Tá pôsobením času zožltla a ošúpala sa do dvoch rokov po kúpe. Omyl! Tento koktrétny kus sa pýši aj touto nálepkou! Na svetlo sveta sa automobil dostal až vďaka pánovi Adamovi, ktorý o svojom objave informoval známy český portál autoforum.cz. Na internete sa občas objavia aj vtipné pokusy o predaj, ktoré informujú o „charakteristikách“ jednotlivých kusov. V inzeráte sa píše: „Kto hľadá luxus nech sa Škode 105  S vyhne oblúkom! Toto vozidlo je snáď jediné na svete, u ktorého nie je možné polohovať operadlá sedadiel, takže v ňom sedíte ako na trestnej lavici!“ 

 

Škoda 105 S v perfektom stave

 

KEĎ SA ČAS ZASTAVÍ…

Aj napriek niektorým úsmevným opisom spomínaneho modelu, stojí objav pána Adama za pozornosť, je zázrak, že sa uchoval dlhých 30 rokov vo výbornom stave! 

PO 30 ROKOCH 792 NAJAZDENÝCH KILOMETROV

Tachometer ukazoval 792 najazdených kilometrov. Po 30-tich rokoch je to neskutočné číslo, okrem toho Škodovka stále jazdí!

 

UNIKÁTNY AUTOMOBIL!

Páči sa vám? Kto by nechcel byť majiteľom vozidla, ktoré je retro a pritom v stave, ktorý nabáda k myšlienke, že sa čas na 30 rokov zastavil? Vozidlo nájdené v garáži na Slovensku je jednoznačne unikát!

 

Škoda 105 S v perfektom stave

Škoda 105 S v perfektom stave

Škoda 105 S s pôvodnou výbavou

Škoda 105 S v perfektnom stave

Škoda 105 S v perfektnom stave aj s nálepkou

Škoda 105 S v perfektnom stave

zdroj: autobazar.eu

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech