Nová Tesla Model X dáva prácu Slovákom!

  • Ak ste si doteraz mysleli, že Tesla je čisto americké auto, ste na omyle! Podľa najnovšie získanej informácie sa viaceré časti vyrábajú na Slovensku.
image_1438031505.jpeg
  • Ak ste si doteraz mysleli, že Tesla je čisto americké auto, ste na omyle! Podľa najnovšie získanej informácie sa viaceré časti vyrábajú na Slovensku.

 

Keď sme pred časom prišli so správou, že americká Tesla Motors sa chystá na Slovensko, bola to senzácia. Z tejto informácie napokon nič nebolo a Tesla zostala pekne v Amerike. Avšak aj napriek tomu má Tesla niečo spoločné so Slovenskom. O čo teda ide?

 

 

Podľa najnovšie získanej informácie spoločnosť Tesla Motors zamestnáva ľudí v košickom závode U-shin. Jedna z divízii tejto spoločnosti sa špecializuje na výrobu zámkov automobilov. A presne tento komponent sa vyrába u nás aj pre Teslu. Konkrétne ide o 4 komponenty: Taligate aktuátor, dverový zámok Falcon, dverový striker Falcon a predný dverový striker Falcon.

O tom, že zámky pre novú Teslu Model X sa budú vyrábať v košickom závode, sa rozhodlo už v apríli tohto roku. Práve vtedy predstavitelia spoločnosti U-Shin prezentovali svoj plne elektronický zámok, ktorý Teslu tak uchvátil, že sa rozhodla práve o jeho výrobu na Slovensku.

„Daný projekt je obrovskou výzvou pre našu spoločnosť. Celý výskum a vývoj tohto nového produktu prebehol v našom vývojovom stredisku vo francúzskom Abbeville a konečná montáž zámkou bola zverená práve nášmu košickému závodu,“ vyjadril sa riaditeľ kvality spoločnosti U-shin, Xavier Bouchart.

 

 

 

Celá spolupráca s Tesla Motors je pre spoločnosť U-shin obrovskou výzvou, pretože Tesla Motors sa stala kľúčovým zákazníkom košického závodu. Druhou obrovskou výzvou pre U-Shin je to, že pri novej Tesle Model X je použitý úplne nový typ zámkov, keďže dvere sa otvárajú vertikálne. Tento spôsob otvárania/zatvárania dverí je v automobilovom priemysle novinkou a preto bolo pre spoločnosť U-shin náročné navrhnúť systém zámkov.

Prvé dodanie zámkov pre novú Tesla Model X malo prebehnúť už júni tohto roka.

 

Túto správu sme priniesli ako skvelú novinku, avšak Slovensko stále zostáva len montážnou linkou. Veríme, že v budúcnosti tomu tak nebude a postupne sa budú aj k nám presúvať výskumné a vývojové strediská spoločností, aby aj ľudia u nás dostali šancu ukázať svetu, čo dokážu. A myslím, že práve spolupráca s Tesla Motors dokazuje, že na Slovensku máme spoločnosti, ktoré dokážu byť kvalitným dodávateľom aj pre svetové a hlavne inovatívne giganty, akým je práve Tesla Motors.

 

zdroj:teslaclub.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech