Nová Tes­la Model X dáva prá­cu Slo­vá­kom!

Lukáš Gašparík jr. / 27. júla 2015 / Lifehacking

Ak ste si dote­raz mys­le­li, že Tes­la je čis­to ame­ric­ké auto, ste na omy­le! Pod­ľa naj­nov­šie zís­ka­nej infor­má­cie sa via­ce­ré čas­ti vyrá­ba­jú na Slo­ven­sku.

 

Keď sme pred časom prišli so správou, že americká Tesla Motors sa chystá na Slovensko, bola to senzácia. Z tejto informácie napokon nič nebolo a Tesla zostala pekne v Amerike. Avšak aj napriek tomu má Tesla niečo spoločné so Slovenskom. O čo teda ide?

 

 

Podľa najnovšie získanej informácie spoločnosť Tesla Motors zamestnáva ľudí v košickom závode U-shin. Jedna z divízii tejto spoločnosti sa špecializuje na výrobu zámkov automobilov. A presne tento komponent sa vyrába u nás aj pre Teslu. Konkrétne ide o 4 komponenty: Taligate aktuátor, dverový zámok Falcon, dverový striker Falcon a predný dverový striker Falcon.

O tom, že zámky pre novú Teslu Model X sa budú vyrábať v košickom závode, sa rozhodlo už v apríli tohto roku. Práve vtedy predstavitelia spoločnosti U-Shin prezentovali svoj plne elektronický zámok, ktorý Teslu tak uchvátil, že sa rozhodla práve o jeho výrobu na Slovensku.

"Daný projekt je obrovskou výzvou pre našu spoločnosť. Celý výskum a vývoj tohto nového produktu prebehol v našom vývojovom stredisku vo francúzskom Abbeville a konečná montáž zámkou bola zverená práve nášmu košickému závodu," vyjadril sa riaditeľ kvality spoločnosti U-shin, Xavier Bouchart.

 

 

 

Celá spolupráca s Tesla Motors je pre spoločnosť U-shin obrovskou výzvou, pretože Tesla Motors sa stala kľúčovým zákazníkom košického závodu. Druhou obrovskou výzvou pre U-Shin je to, že pri novej Tesle Model X je použitý úplne nový typ zámkov, keďže dvere sa otvárajú vertikálne. Tento spôsob otvárania/zatvárania dverí je v automobilovom priemysle novinkou a preto bolo pre spoločnosť U-shin náročné navrhnúť systém zámkov.

Prvé dodanie zámkov pre novú Tesla Model X malo prebehnúť už júni tohto roka.

 

Túto správu sme priniesli ako skvelú novinku, avšak Slovensko stále zostáva len montážnou linkou. Veríme, že v budúcnosti tomu tak nebude a postupne sa budú aj k nám presúvať výskumné a vývojové strediská spoločností, aby aj ľudia u nás dostali šancu ukázať svetu, čo dokážu. A myslím, že práve spolupráca s Tesla Motors dokazuje, že na Slovensku máme spoločnosti, ktoré dokážu byť kvalitným dodávateľom aj pre svetové a hlavne inovatívne giganty, akým je práve Tesla Motors.

 

zdroj:teslaclub.sk

Pridať komentár (0)