Nové fakty o streľbe v Košiciach: Rodičov s tortou už do budovy nevpustili

  • V priestoroch obchodného centra v Košiciach došlo k tragédii
  • Muž na seba namieril zbraň a zastrelil sa
Policajná páska a muž s nábojmi
Ilustračný obrázok TASR/Jaroslav Novák, FB/Steam Factory
  • V priestoroch obchodného centra v Košiciach došlo k tragédii
  • Muž na seba namieril zbraň a zastrelil sa

V sobotu popoludní došlo k tragickému incidentu v obchodnom centre Optima v Košiciach. Ako informuje portál Korzár Košice, muž mal na seba vraj namieriť v priestoroch strelnice zbraň a následne vystreliť. 

Prevádzku, kde k incidentu došlo, mali okamžite uzatvoriť a začalo sa policajné vyšetrovanie.

Trestný čin

Muž utrpel vážne poranenia, ktorým podľa dostupných informácií na mieste podľahol.

„Môžem potvrdiť, že dnes popoludní došlo v jednom z košických obchodných centier k nešťastnej udalosti, pri ktorej 49-ročný muž utrpel zranenia, ktoré boli nezlučiteľné so životom,“ uviedla krajská policajná hovorkyňa Lenka Ivanová. Ďalej doplnila, že policajti okamžite na mieste udalosť preverili a začali vo veci trestné stíhanie pre trestný čin usmrtenia. 

„Čo bolo presnou príčinou tohto konania a ako presne k nemu došlo, je predmetom ďalšieho vyšetrovania,“ uzavrela Ivanová. Na miesto boli privolaní aj kriminalisti, ktorí skúmajú zábery z bezpečnostných kamier, ktoré by mohli objasniť, čo viedlo k tragickej udalosti.

Certifikované zariadenie 

Predávajúci v ostatných prevádzkach obchodného centra si nič nevšimli. „Som prekvapená. Naozaj tu nikto nič poriadne nevie,“ reagovala predavačka pre portál Korzár Košice.

Pred prevádzkou, kde sa incident odohral, si všimli akurát dospelých ľudí, ktorí tam stáli s deťmi a tortou, keďže sa tam často zvyknú organizovať aj detské oslavy. Ako ale uviedla jedna z predávajúcich, dnu ich už nevpustili.

Spomínaná strelnica, kde sa tragický incident odohral, sa nachádza v samostatnej časti obchodného centra. Ide o známu prevádzku Steam Factory. 

Nachádzajú sa tam aj viaceré detské atrakcie a reštaurácia, ktoré sú od strelnice ale oddelené. Podľa slov prevádzkovateľa strelnice ide o certifikované zariadenie s najmodernejšou technikou a garantovanou bezpečnosťou. 

Za prítomnosti streleckého inštruktora si na mieste môžu vyskúšať streľbu aj osoby bez zbrojného poukazu. 

„Okrem statickej presne mierenej streľby na pevný terč umožňuje aj dynamickú streľbu na vyklápacie terče. Strelnica je určená pre krátke a dlhé zbrane do 20 metrov,“ uvádza sa na webovej stránke strelnice.

Správu aktualizujeme.

Zdroje: Korzár Košice, FB/Steam Factory, Steam Factory 

Najnovšie videá

Trendové videá