Nové priestory slovenského Mercedes Benz Financial Services sa dostali do finále Office roka

  • Mercedes Benz Financial Services premenili tradičné kancelárske priestory na novú pracovnú komunitu
  • Na ploche 663 metrov štvorcových nájdeš chill out zónu, industriálne prvky, prírodné drevo aj množstvo zelene
  • Zmena ich dostala do finále súťaže Office roka
CBRE
CBRE
  • Mercedes Benz Financial Services premenili tradičné kancelárske priestory na novú pracovnú komunitu
  • Na ploche 663 metrov štvorcových nájdeš chill out zónu, industriálne prvky, prírodné drevo aj množstvo zelene
  • Zmena ich dostala do finále súťaže Office roka

Trendy sa menia rýchlo a s dobou musia ísť nielen zamestnávatelia, ale aj a ich pracovné priestory. Odzrkadľuje to aj súťaž Office roka, ktorú každoročne vyhlasuje spoločnosť CBRE. Oceňuje tie najmodernejšie a najoriginálnejšie kancelárie na Slovensku. Navštívili sme aj jedného z finalistov za rok 2018, Mercedes Benz Financial Services, ktorý vymenil šedé steny bežného officu za nové moderné priestory, ktoré si zamilovali zamestnanci aj klienti firmy.

zdroj: CBRE

Autentický dizajn

Na ploche 663 metrov štvorcových sa dizajnéri vyhrali s prvkami industriálneho dizajnu aj prírody.

„Naše staré priestory boli nevyhovujúce, neadekvátne, malé a nespĺňali naše predstavy. Oslovili sme šesť spoločností, ktoré nám priniesli návrhy týchto priestorov a nakoniec sme sa rozhodli pre CBRE, pretože už prvý návrh bol na 90 % tam, kde sme chceli. Myslím si, že sme naše predstavy a predstavy zamestnancov splnili nad očakávania, cítia sa tu spokojne a príjemne aj napriek tomu, že sú v práci. Najviac nás teší, že zákazníci, ktorí sem prídu prvýkrát, si veľmi pochvaľujú príjemné prostredie kancelárie aj zasadačky,“ vyjadril sa pre CBRE Managing Director Mercedes Benz Financial Services Martin Pavelek.

zdroj: CBRE

Jednotlivec či tím

V súčasnosti existujú dva hlavné trendy, ktoré hýbu pracovným svetom. Zamestnávatelia dávajú priestor individualite, ale aj tímovosti.

V minulom článku sme ti predstavili trend share deskov, kde nie sú stále pracovné miesta, ale rotuješ vo firme podľa toho, kde máš aktuálne chuť pracovať. Druhý prístup prezentuje Mercedes Benz Financial Services, kde sú pracovné stoly personalizované a každý pozná svoje miesto. K pocitu individuality prispieva napríklad aj nastaviteľná výška stolov.

zdroj: CBRE

Fitko a chill out zóna

137 metrov štvorcových, ktoré umožňujú si v práci oddýchnuť či zašportovať. Nájdeš na nich bežiaci pás, činky, stacionárny bicykel, rôzne pásy na cvičenie a kopu ďalších vychytávok. Ak potrebujú zamestnanci vypnúť, môžu si zahrať stolný futbal či tenis, posedieť i na gauči, v tuli vakoch aj v hojdacej sieti.

„Môžem prísť skôr ráno do práce, zabehať si, zašportovať si a začať deň aktívne. Je výhodou, že nemusím chodiť nikam inam, všetko viem absolvovať v práci,“ priblížila  produktová špecialistka Miroslava Klochanová.

zdroj: CBRE

Finalista súťaže

Vďaka originálnemu dizajnu sa Mercedes Benz Financial Services v minulom roku zapojil aj do III. ročníka súťaže Office roka a podarilo sa im dostať až do samotného finále. Podľa managing directora CBRE, Tomáša Hegedűša, musia priestory odrážať osobnosť samotnej spoločnosti. Materiály majú pritom svoj vlastný jazyk a symboliku, akú by mala mať firma pri práci s nimi na pamäti.

zdroj: CBRE

Keď chceme komunikovať smerom k zamestnancom úprimne a vzbudzovať v nich dôveru, tak používame pôvodné poctivé materiály a nesnažíme sa používať napodobeniny, takzvané fejky. Takisto, ak chceme komunikovať hodnoty otvorenosti a transparentnosti, nemali by sme sa zatvárať do uzavretých priestorov a vytvárať tak bariéry v podobe plných priečok,“ vyjadril sa pre Startitup.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech