Novodobá lúpež! Zlodej na kolobežke okradol klenotníctvo o šperky v hodnote niekoľkých miliónov

  • Lúpež realizovaná pomocou kolobežky znie ako zlý vtip
  • Zlodejovi sa tak ale podarilo ukradnúť šperky v závratných sumách
Ilustračný obrázok
Ilustračný obrázok, instagram/chaumetofficial,flickr/ Marco Verch
  • Lúpež realizovaná pomocou kolobežky znie ako zlý vtip
  • Zlodejovi sa tak ale podarilo ukradnúť šperky v závratných sumách

Parížske klenotníctvo Chaumet patrí k najznámejším vo Francúzsku. Ikonické šperkárstvo nachádzjúce sa v blízkosti známeho Champs-Elysee sa ale v utorok stalo terčom ozbrojenej lúpeže, uvádza Reuters.

Pred odchodom sa poistil

Zmizli šperky v hodnote približne 3 miliónov eur a okolnosti súvisiace s lúpežou by bolo možné nazvať prinajmenšom bizarnými.

Denník Le Parisien totiž uviedol, že páchateľ na miesto činu dorazil na kolobežke. V popoludňajších hodinách ozbrojený vtrhol do klenotníctva a spočiatku sa tváril ako klasický zákazník, pričom na pult vykladal drahé šperky, o ktoré mal mať údajne záujem.

Následne sa však vyhrážal použitím zbrane, a tak sa mu z obchodu podarilo ujsť s poriadnym „úlovkom“. Tesne pred odchodom sa dokonca stihol aj poistiť. Personálu sa totiž vyhrážal, že v predajni umiestnil nálož, ktorú sa nebojí aktivovať v prípade, že sa pokúsia skontaktovať s políciou.

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Chaumet (@chaumetofficial)

Utiekol na kolobežke

Keď dokončil celý svoj plán, ušiel z obchodu a z jeho priestorov zmizol tak, ako prišiel – pomocou svojej kolobežky. „Drzé a poľutovaniahodné,uviedla v súvislosti s prípadom Jeanne d’Hauteserre , starostka 8. parížskeho obvodu.

Spoločnosť Chaumet, jedna z najstarších francúzskych značiek šperkov, ktorú vlastní konglomerát luxusného tovaru LVMH, sa tak stala obeťou modernej lúpeže. Prípad už rieši parížska prokuratúra.

Kolobežka
zdroj: flickr/ Dirk Vorderstraße
Zdroje: Reuters, Le Parisien

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech