Nový iPhone 7: Čím nahradili jack?

  • Tiež si bol prekvapený, keď si prvýkrát počul o odstránení konektora, ktorý sa používa už niekoľko rokov? Kto iný by mohol urobiť tak kontroverznú vec, ak nie Apple? Pravda sa stala skutočnosťou a dnešný iPhone 7 nemá jack. Čo sa nachádza na jeho mieste?
grill-1
  • Tiež si bol prekvapený, keď si prvýkrát počul o odstránení konektora, ktorý sa používa už niekoľko rokov? Kto iný by mohol urobiť tak kontroverznú vec, ak nie Apple? Pravda sa stala skutočnosťou a dnešný iPhone 7 nemá jack. Čo sa nachádza na jeho mieste?

iFixit je veľmi dôležité meno v technickej spoločnosti akou je Apple. Zaoberajú sa hlavne rozoberaním nových výrobkov od Apple alebo dôkladným prezretím aj tých najmenších častí v zariadeniach. Tentokrát rozobrali čisto nový iPhone 7, aby nám ukázali, čo sa v jeho vnútri nachádza. iFixit dokonca okrem rozobratia iPhone, používa aj technológiu s X-lúčmi (takzvaný röntgen). Chceš vedieť, čo sa nachádza vo vnútri iPhone 7? Teraz sa na to konečne môžeš pozrieť.

taptic-ifixit-0

Foto: theverge.com

Napríklad vieš, čo je ten kruh dolu na pravej strane? To je predsa nový, nemechanický vibračný home-button.

Zopár ďalších zaujímavostí:

  1. Spôsob, akým je iPhone 7 vodotesný, je pravdepodobne špeciálne lepidlo, ktoré drží všetky komponenty v iPhone po kope. Je teda ťažké odhadnúť, či bude iPhone znova vodotesný, aj keď prejde opravou, výmenou komponentov alebo akýmkoľvek poškodením.
  2. Napriek tomu, že jediný spôsob, ako dostať analógový výstup z iPhone 7 inak ako vstavanými stereo reproduktormi, iPhone taktiež obsahuje tri CirrusLogic audio čipy.
  3. Poďme si povedať viac o jacku pre slúchadlá.

Takže, ako si si už určite všimol, po oboch stranách lightning portu sú „dierky“, ktoré zvyčajne využíva reproduktor. Lenže, keď zapneme pesničku, zvuk je počuť iba z pravej strany. Čo teda robí tá druhá strana, ktorá vyzerá taktiež, ako reproduktor? V nej sa tradične nachádzal a aj teraz v najnovšom iPhone nachádza mikrofón.

grill-1

Foto: iapplenews.ru

Okrem neho tam ešte niečo je. Ako vidíš na obrázku vyššie, tam kde zvykol byť jack konektor sa teraz nachádza plastové puzdro, ako protekcia proti vode (nová vlastnosť iPhone 7 – vodeodolnosť). Na základe informácií od Apple sa tam tiež nachádza barometer. Barometer je zariadenie, ktoré meria nadmorskú výšku. Apple nás informovalo, že ich nový typ barometra dokáže zmerať aj minimálne rozdiely, ako napríklad lezenie po skalách alebo výstup po schodoch.

Apple hovorí, že odstránenie jacku, na ktorý sme boli do dnes zvyknutí pri počúvaní hudby, nie je len o šetrení miesta v iPhone. Je to záležitosť celého smartphonu, ako jednej veci. Tým, že odstránili jack, im umožňuje zväčšiť batériu, jednoduchšie pracovať s vodeodolnosťou, umiestnenie antén atď.

Zdroj článku: theverge.com, zdroj titulnej fotografie: theverge.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech