Nový slovenský produkt MOOCHA odľahčí aj tvoje cestovanie

  • Zdá sa, že je už dávno za nami doba cestovania s nadrozmernou batožinou alebo konzervami. Čoraz obľúbenejším sa stáva cestovanie na ľahko, takzvaný backpacking, kedy si aj na pár mesiacov vystačíš s jedným ruksakom.
mak
archív startitup/facebook.com/moocha
  • Zdá sa, že je už dávno za nami doba cestovania s nadrozmernou batožinou alebo konzervami. Čoraz obľúbenejším sa stáva cestovanie na ľahko, takzvaný backpacking, kedy si aj na pár mesiacov vystačíš s jedným ruksakom.

Vzdať sa niekoľkých vecí pri cestovaní sa však nemusíš na úkor tvojho pohodlia počas cesty. Na efektívne využitie priestoru mysleli pri tvorbe svojho produktu aj dvaja Slováci Tomáš Galko a Natália Michalová.

foto:indiegogo.com

Aj napriek vyťaženosti prácou doktora a architektky, si toto duo našlo čas na realizáciu projektu, ktorý je založený na ich cestovateľskej vášni. Spolu precestovali už celú Európu, Áziu, Indonéziu a Ameriku len s príručnou batožinou.


 

“Myšlienka o projekte sa prvýkrát zrodila na letisku vo Viedni, kde sme spoločne cestovali na víkend s batôžkami do Paríža a potrebovali sme presne taký produkt, ktorý by obsiahol viacero funkcií a nie iba jednu. Nosiť obrovský vankúš, ktorý je skoro nemožné zmestiť do príručnej batožiny, a taktiež by sa nám zišiel na cestách pridaný priestor k batohu, napríklad na spodné prádlo, uterák alebo tričká. A tak vznikla MOOCHA – multifunkčný spací vankúš/batôžtek, ktorému sa dá editovať jeho veľkosť. Niečo, čo sme vymysleli, lebo sme to sami reálne potrebovali. Boli sme prekvapení, že niečo také ešte neexistuje.“

 

MOOCHA je unikátom predovšetkým vďaka jej jednoduchosti, funkčnosti a dizajne.Tento multifunkčný cestovateľský gadget slúži ako spací vankúš, taška. Fantázii sa v tomto prípade medze nekladú.

 

Ich ďalšie napredovanie teraz bude závisieť predovšetkým od úspechu ich crowdfoundigovej kampane na platforme indiegogo.com. Na odštartovanie výroby majú v pláne predať 100  kusov ich produktu. Ak sa im podarí naplniť tento cieľ, pustia sa do začiatku ďalšej fázy.

„V ďalšej fáze plánujeme zapojiť profesionálne krajčírky z nášho okresu a okolia, ktoré by nám pomohli s výrobou vo väčšom množstve. Kvalita prevedenia produktu je pre náš produkt kľúčová, preto to bude našim hlavým kritériom pri výbere správnych ľudí. Ak by sa nám podarilo uspieť, plánujeme rozšíriť výrobu a ponúkať produkt aj v kamenných predajniach špecializovaných na dizajnové výrobky.“

 

Navrhnutie a exekúcia prvotnej myšlienky stála mnoho času a energie oboch Slovákov. Najskôr sa začínalo s prvými skicami, vymýšľaním loga, hľadania vhodnej látky a materiálov, ktoré musia byť extrémne odolné a súčasne vhodné a príjemné na dotyk.

Jednou z najdôležitejších častí procesu bolo práve vytváranie viacerých prototypov, hľadanie čo najlepších riešení a spojov a súčasne vytvorenie produktu tak, aby to na koniec vyzeralo úplne jednoducho a v prvom rade kvalitne. Tento proces trval niekoľko mesiacov.

„Keď sme na konci tohto procesu držali finálny prototyp bolo to pre nás veľké potešenie, že naša myšlienka a nápad nezostal iba na papieri, ale reálne vznikla a to ešte aj v krásnom prevedení so všetkým, čo na cestovanie potrebujeme. Od vtedy ju nosíme so sebou všade na cesty a tešíme sa z nej. Veľmi dúfame, že sa nám podarí docieliť náš stanovený cieľ a MOOCHA bude môcť slúžiť aj pre všetkých ostatných cestovateľov, nie len nám.“

Tento slovenský produkt môžeš podporiť TU.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech