Nový web? Stiahnite si zadarmo najkrajšie WordPress šablóny

  • WordPress je bezpochyby najrozšírenejší a najobľúbenejší redakčný systém. Je prehľadný, zrozumiteľný a dokážete doň nainštalovať nekonečné množstvo užitočných pluginov pre meranie návštevnosti, SEO optimalizácie, sociálnych sietí alebo rôznych widgetov.
image_1434374830.jpeg
  • WordPress je bezpochyby najrozšírenejší a najobľúbenejší redakčný systém. Je prehľadný, zrozumiteľný a dokážete doň nainštalovať nekonečné množstvo užitočných pluginov pre meranie návštevnosti, SEO optimalizácie, sociálnych sietí alebo rôznych widgetov.

 

Ďalší dôvod, prečo používatelia milujú WordPress je, že existuje nepreberné množstvo šablón stránok, ktoré si dokážete jednoducho nainštalovať. Pre WordPress sa vytvára najväčší počet webových šablón na svete. Jeden z najúspešnejších autorov megamarketu ThemeForest predal viac ako 100 000 kópií jedinej šablóny. Slušné, čo poviete?

Tvorba webových šablón je celkom výnosný biznis. Až 50 % zo všetkých WordPress tém na ThemeForest zarobilo aspoň 1000 dolárov za mesiac a 5 % tém zarobí 10.000 dolárov za mesiac. Iba 4 % tém zarobili menej ako 1000 dolárov za celú históriu. V septembri 2014 bol ThemeForest na 88. mieste ako najviac predávajúca webová stránka na svete (podľa Alexa.com).

 

 

Na webe sa však povaľuje obrovské množstvo šablón, ktoré ponúkajú developeri zadarmo pre voľné používanie, prípadne demo a trial verzie. My sme pre vás vybrali zopár pekných šablón, ktoré stoja za vyskúšanie.

Ak máte v pláne začať písať svoj blog alebo lifestylový magazín (prípadne redizajnovať svoj existujúci), určite vyskúšajte šablónu Sparkling. Vyzerá prehľadne, je responzívna a má desiatky ďalších možností úprav farieb, fontov a jednotlivých elementov.

Stiahnite si Sparkling

 

sparkling

 

Šablóna Zerif Lite je ideálna pre internetovú agentúru alebo ako prezentačná stránka firmy. Je responzívna, kompatibilná s väčšinou prehliadačov a patrí medzi najobľúbenejšie a najpoužívanejšie šablóny.

Stiahnite si Zerif Lite

Zerif LiteAj Interface je ďalšia skvelá šablóna pre firemnú stránku. V základnej (zadarmo) verzii síce neponúka ani zďaleka toľko možností, ako PRO verzia, ale za vyskúšanie určite stojí.

Stiahnite si Interface

 

interface

 

Ak ste profesionálny fotograf, isto oceníte Photographer Portfolio. Šablóna ponúka všetky dôležité prvky, ktoré potrebuje každý fotograf na svojom webe. Od prehľadu služieb cez portfólio, odporúčania až po odkazy na sociálne siete a kontakt.

Stiahnite si Photographer Portfolio

 

PhotographerPortfolio

 

Šablóna Fashion Agency je dokonalé a ultra prehľadné portfólio (nielen) pre módne agentúry. Používa pekné grafické prvky a animácie. Preklikajte si všetky sekcie v menu, určite vás táto téma okúzli.

Stiahnite si Fashion Agency

 

fashion theme

 

Máte reštauráciu? Prilákajte nových zákazníkov novou stránkou. Jedna z najkrajších šablón je Restaurant Theme. Ponúka perfektne spracovanú sekciu menu, blog alebo community.

Stiahnite si Restaurant Theme

 

Restaurant Theme

 

Ďalšia úžasná šablóna vhodná pre rôzne puby, kaviarne a menšie podniky je Auberge. Všetky dôležité informácie nájdu vaši zákazníci na webe a vy získate silný nástroj na prilákanie nových návštevníkov.

Stiahnite si Auberge

 

auberge

 

Aj Maskitto Light je super šablóna pre internetové agentúry, dizajnérske štúdiá alebo menšie firmy. Developeri si dali dokonca toľkú námahu, že pripravili množstvo návodov, ako si túto robustnú šablónu nastaviť.

Stiahnite si Maskito Light

 

maskitto-light

 

Vhodná šablóna pre hyperaktívnych blogerov je DesignWall. Jej devízou je timeline, teda časová os s možnosťou jednoduchého embedovania z rôznych sociálnych sietí.

Stiahnite si DesignWall

 

design wall

 

Florence je stelesnením elegancie, minimalizmu a jednoduchosti. Je to ideálna šablóna pre internetové agentúry.

Stiahnite si Florence

 

florence

 

Mesocoloumn je plne responzívna šablóna a podporuje integráciu BuddyPress a WooCommerce. Ideálna je pre spravodajské portály s množstvom ďalších možností a nastavení.

Stiahnite si Mesocoloumn

 

Mesocoloumn

 

Pozrite si ďalšie zdroje voľných šablón: Zdroj 1Zdroj 2Zdroj 3 Ak ste však náročnejší a nemáte problém investovať do novej šablóny, odporúčame stránku The Best Designs.

 

Ak máte ďalšie tipy na pekné šablóny, podeľte sa o ne v komentároch.

 

zdroj: websupport.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech