Nulitnej advokátke stopli činnosť. Dôvodom je, že znižuje dôstojnosť advokátskeho stavu

  • Slovenská advokátska komora pozastavila činnosť najznámejšej slovenskej právničky
  • Podľa SAK bude rozhodnutie platné po doručení advokátke
Facebook/Dr. Adriana Krajníková Unsplash/Tingey injury law
  • Slovenská advokátska komora pozastavila činnosť najznámejšej slovenskej právničky
  • Podľa SAK bude rozhodnutie platné po doručení advokátke

Nulitná právnička sa preslávila v októbri. V košickej nemocnici radila svojej klientke, aby si nenasadzovala rúško. V decembri sa medzi jej klientov pridal prešovský podnikateľ, ktorý mal aj napriek zákazu otvorený svoj podnik. 

K samotnej právničke sa vyjadril aj majiteľ prevádzky. Na sociálnej sieti zverejnil príspevok, ktorý momentálne zdieľalo takmer 800 ľudí. Píše v ňom, že Krajníková sa na políciu za podnikateľom dostavila bez rúška a dožadovala sa stretnutia s majiteľom krčmy, ktorý ju vraj rázne odmietol.

V lockdowne otvoril krčmu. Keď šiel preto do basy, kontroverzná právnička sa na neho vykašľala

Koniec činnosti

Hovorkyňa SAK v tlačovej správe uviedla, že na Krajníkovú im prišlo množstvo sťažností, z ktorých štyri vyhodnotili ako dôvodné na začatie disciplinárneho konania. Krajníková svojím konaním podľa komory „závažne znižuje dôstojnosť advokátskeho stavu“.

„Návrh na pozastavenie advokátskej činnosti Adriane K. bol podaný na základe mimoriadnej závažnosti konania, ktoré bolo vyhodnotené revíznou komisiou ako možné disciplinárne porušenie predpisov SAK a advokátskej etiky,“ povedala hovorkyňa.

Právo Slovenskej republiky

17. novembra prišla advokátka Krajníková so správou, že založila politickú stranu s názvom Právo Slovenskej republiky. Dôvodom mala byť aktuálna politická a právna situácia.

Proti Krajníkovej sa po októbrovej kauze postavili lekári, advokáti a bežní občania. Jej to však nevadilo, pretože podľa nej je úplne všetko nulitné. Už len to sa dá považovať za znak toho, že verí alternatívnym médiám a manipulátorom ako je Štefan Harabin a Ľuboš Blaha. 

Zdroj: Denník N

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech