O prepychu mohla len snívať, dnes je najbohatšou Slovenkou. Z krajčírky sa stala vdova s miliónmi

  • S majetkom v hodnote 400 miliónov eur sa nemôže pýšiť žiadna iná Slovenska
  • Meno Márie Blaškovej sa však spája s veľkými politickými zvieratami
  • Toto je príbeh najbohatšej Slovensky
mária blašková
Unicef.sk
  • S majetkom v hodnote 400 miliónov eur sa nemôže pýšiť žiadna iná Slovenska
  • Meno Márie Blaškovej sa však spája s veľkými politickými zvieratami
  • Toto je príbeh najbohatšej Slovensky

Mária Blašková je v súčasnosti jedinou ženou, ktorá sa pravidelne objavuje v rebríčku najbohatších osôb Slovenska. V roku 2021 sa zaradila do TOP 31 osôb s rozprávkovým majetkom a dokonca predbehla mená ako Ivan Kmotrík či Vladimír Poór. 

Podľa rebríčka Forbes sa môže Blašková pýšiť s majetkom v hodnote 400 miliónov eur a čo je zaujímavé, je fakt, že všetok jej majetok je dohľadateľný. K vlastníctvu sa dostala prostredníctvom dedičstva po svojom nebohom manželovi a jej meno sa spája so známymi spoločnosťami ako Minerfin, Třinecké železárny, Moravia Steel alebo Finitrading.

Život sa s ňou nemaznal

Mária Blašková je známa aj ako vdova po Ľubomírovi Blaškovi. Ako informuje magazín Šarm, podnikateľka pochádza z dedinky v blízkosti Piešťan, kde dlhé roky žila v paneláku.

Starosta obce Chtelnice, odkiaľ Mária pochádza, prezradil, že podnikateľka je polosirota. Keďže jej otec zomrel na mozgovú príhodu, vychovávala ju iba jej matka. Okrem mamy má Mária ešte brata a sestru dvojča.

maria blaskova
zdroj: Flickr/UNICEF Slovakia

Vzhľadom na to, že počas svojho detstva žila žena v skromných podmienkach, pravdepodobne nikdy by jej nenapadlo, že bude milionárka. Jej vysoké ambície však potvrdzuje aj skutočnosť, že po základnej škole sa rozhodla vycestovať do hlavného mesta, kde na strednej škole vyštudovala zahraničný obchod.

Ako pre Šarm uviedla Máriina mama, milionárka mala školu veľmi rada a bavila ju väčšina predmetov. To dokazovala aj skutočnosť, že domov nosila samé jednotky. 

Po doštudovaní strednej školy sa Blašková rozhodla pokračovať ďalej v štúdiu. V Bratislave tak doštudovala aj ekonómiu a úspešne získala inžiniersky titul. Počas štúdia na vysokej škole však mala Mária aj ďalšie povinnosti. Stihla sa totiž vydať a porodiť dve deti.

Spolu so svojím, dnes už nebohým, manželom Ľubomírom Blaškom má dvoch synov a jednu dcéru. „Je dobrá mama, vždy bola pri deťoch doma, nehrabala sa do roboty, chcela ich odchovať tak, ako sa patrí,“ dodala jej mama.

Startitup PREMIUM logo
Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

(Zrušiť môžeš kedykoľvek)

Zdroje: Forbes, Šarm, Hospodárske noviny, Aktuality, Trend, Finstat

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá