O vodičák môžeš prísť, aj keď spravíš iba drobný škrabanec, ale z miesta nehody zutekáš

  • Za odchod z miesta nehody ti hrozí pokuta od 300 do 1 300 eur a zákaz šoférovania od 1 do 5 rokov
  • To platí aj v prípade, keď zapríčiníš čo i len malý škrabanec
  • Za odchod z miesta nehody ti hrozí pokuta od 300 do 1 300 eur a zákaz šoférovania od 1 do 5 rokov
  • To platí aj v prípade, keď zapríčiníš čo i len malý škrabanec

Ako uviedla SITA, mastná pokuta ti hrozí v prípade, keď spôsobíš čo i len drobnú škodu na cudzom aute a z miesta nehody či škodovej udalosti odídeš, bez toho, aby si ju ohlásil, alebo sa dohodol s poškodeným. Preto musíš dávať pozor, keď napríklad vychádzaš z parkoviska a myslíš si, že si niekoho len slabo „ťukol“ alebo oškrel.

Škoda za pár eur sa pri tvojom svojvoľnom odchode z miesta vyšplhá na niekoľko stoviek eur, alebo ti môže byť vodičák odobraný úplne.

Viac čítaj tu >> KVÍZ: Slováci sú majstrami vo výhovorkách. Takto obhajujú zapríčinené dopravné nehody

„Za odchod z miesta dopravnej nehody bez ohlásenia alebo dohody s iným účastníkom totiž hrozí pokuta od 300 do 1 300 eur a zákaz šoférovať od jedného do piatich rokov,“ agentúru SITA informovala trenčianska policajná hovorkyňa Elena Antalová.

Viac čítaj tu >> Prejsť na prechode pre chodcov na červenú ťa už čoskoro môže vyjsť draho

Ak sa ti stane hoci len malá nehoda, venuj jej trochu času. Ak nevieš kontaktovať majiteľa, môžeš mu nechať lístok s údajmi za stieračom. Keď ho vyhľadáš, alebo je priamo na mieste nehody, kontaktuj políciu, ktorá ti určite pomôže pri riešení takejto udalosti tak, aby škodu na vozidle uhradila poisťovňa a ty si nemusel prísť o vodičák.

zdroj: Unsplash.com

Čo všetko je chápané ako dopravná nehoda?

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky jasne definuje, čo je dopravná nehoda.

Je udalosť v cestnej premávke, ktorá sa stane v priamej súvislosti s riadením a pri ktorej sa usmrtí osoba, zraní osoba, poškodí cesta alebo iné verejnoprospešné zariadenie, uniknú nebezpečné veci alebo škoda na niektorom zo zúčastnených vozidiel prekročí zrejme hodnotu 3 990 eur, pričom vodič nie je pod vplyvom alkoholu alebo inej návykovej látky. Ostatné udalosti sú tzv. škodovou udalosťou.

Viac čítaj tu >> Mladí vodiči to budú mať na cestách po novom ťažšie. Polícia chce byť voči nim nekompromisná

Na škodovej udalosti by sa mali dohodnúť obe zúčastnené strany nehody. Kto ju spôsobil a kto bude riešiť veci s poisťovňou.

Zdroj: SITA, MINV

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech