Objavuj Slovensko, kým je krásne počasie. Dokonalé vyhliadky, ktoré sú v septembri doslova jedinečné

  • Turisticky sa počas jesene môžeš vyžiť aj na Slovensku
  • Prinášame ti top 5 vyhliadkových veží, ktoré sa oplatí pozrieť v mesiacoch, kedy sa krajina pripravuje na zimu
vyhliadky rozhladne vyhliadkova veza
Instagram/@klaudia_javorcekova, TASR
  • Turisticky sa počas jesene môžeš vyžiť aj na Slovensku
  • Prinášame ti top 5 vyhliadkových veží, ktoré sa oplatí pozrieť v mesiacoch, kedy sa krajina pripravuje na zimu

Pomaly začína jeseň a s ňou ožíva aj turistika pre ľudí, ktorí neradi chodia na niekoľkohodinové výšľapy počas najväčšieho tepla. Počas pandémie väčšina volí užiť si dovolenku na Slovensku.

My ti prinášame tipy, kam sa môžeš ísť pokochať krásami Slovenska aj cez jeseň. Toto sú tie najkrajšie vyhliadkové veže, ktoré ti odporúčame navštíviť. 

Vyhliadka nad Vlkolíncom

Výhľady na Veľkú Fatru, Nízke Tatry, Tatry a veľkú časť Liptova samotného si užiješ z novootvorenej vyhliadky na Sidorove.

Vrch Sidorovo pri vstupe na Liptov z juhu (teda od Banskej Bystrice) nemôžeš prehliadnuť. 1099 metrov vysoký vrchol kužeľovitého tvaru sa týči nad pamiatkovou rezerváciou ľudovej architektúry Vlkolínec. Návštevu vyhliadky tak môžeš rovno spojiť aj s návštevou tejto podhorskej osady, ktorá približuje to, ako sa na Liptove žilo kedysi.

Vyhliadkový bod je zabezpečený zábradliami so sklenenou výplňou a turistom tak ponúka krásne výhľady na okolitú krajinu.

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Sidorovo . . . #sidorovo #vlkolinec #velkafatra #outdoors #views #mountainslovers #mountainslife #hiking #clouds #stormiscoming #slovenskehory #thisisslovakia #puresvk #planetearth #discoverearth

Príspevok, ktorý zdieľa Monika Mih (@monikamih),

Vyhliadková veža na Devínskej kobyle

Veža, z ktorej by si mal dovidieť až do troch susediacich krajín.  Je vysoká 21 metrov, teda zhruba ako sedemposchodová budova, má 112 schodov a nachádza sa vo výške 514 metrov nad morom na priesečníku obľúbených turistických trás.

Pochádza z architektonického štúdia Šebo Lichý.

zdroj: TASR/Jaroslav Novák

Jej poloha má poskytnúť panoramatický výhľad smerom do Rakúska, Česka i Maďarska. Tvarom pripomína modlivku zelenú, ktorá sa tu vyskytuje.

Vyhliadková veža má veľký potenciál stať sa ďalšou významnou turistickou atrakciou Slovenska a Bratislavy. Výhľad do troch susediacich krajín bol motívom pre umiestnenie vyhliadkových plošín v rôznych výškových úrovniach. Najvyššia z nich je osadená vo výške 20,17 metra nad okolitým terénom,“ priblížil pre TASR Dárius Krajčír, starosta bratislavskej Devínskej Novej Vsi, ktorá stojí za projektom vyhliadkovej veže.

zdroj: TASR/Jaroslav Novák

Návštevníkom má ponúkať výhľady na Alpy či Viedeň, v prípade dobrého počasia až na Zobor v Nitre. Rovnako aj na neďalekú Devínsku Novú Ves, hrad Devín či rakúsky zámok Schloss Hof.

FOTO: Dnes sa otvára vyhliadková veža na Devínskej kobyle. Čakajú ťa unikátne výhľady na Alpy či Viedeň

Vyhliadka na kopci Dubeň

Na vrchole kopca Dubeň nad Žilinou je postavená pomerne nová rozhľadňa od slovenského architektonického štúdia FKF Design.

Najkratšia trasa, ktorou sa sem môžeš dostať, vedie z mestskej časti Žilina – Zádubnie. Kúsok od zastávky MHD. Prípojná sa nachádza na panelovej ceste, na konci ktorej je zásobáreň vody pre mestskú časť. Nasleduje trasa cez lúku na vrch Dubňa a precházka lesom.

Trasa nie je náročná, od počiatočného bodu v žilinskej mestskej časti Zádubnie má približne 1,4 kilometra.

Na vyhliadku sa môžeš dostať aj dlhšími trasami z mestských častí Budatín alebo Zástranie. Trasa v oboch prípadoch vedie prevažne cez les a majú do 2 kilometrov od Budatínu a od Zástrania približne 4 kilometre.

Turistická rozhľadňa Čerešenka

Turistickú rozhľadňu Čerešenka nevybudovali len na to, aby si z nej mohol dovidieť na okolitú krajinu. Jej pôvod má aj historický základ. Bola vybudovaná na pripomenutie si historickej udalosti, ktorá sa stala pri dedinke Rozhanovce. Bitka pri Rozhanovciach neznamenala len koniec vlády Omodejovcov na východnom Slovensku, ale tiež začiatok konca panovania Matúša Čáka na strednom a západnom Slovensku. 

Rozhľadňa bola postavená na návrh architekta Ladislava Kočiša. Je vysoká viac ako 11 m a jej tvar evokuje stredovekú strážnu vežu. Bočné otvory má v tvare kríža. Tie naznačujú, že stojí na pietnom mieste, kde vyhasli tisícky životov.

Z jej vrcholu vidno na údolie rieky Torysy, časť Volovských vrchov s Kojšovskou hoľou a za dobrého počasia môžeš uvidieť aj kúsok Lomnického štítu.

 

Vyhliadka v Bojniciach

Turistické mesto so zámkom a navštevovanou zoo má aj ďalšiu atrakciu.  Stojí tu taktiež tridsať metrov vy­soká vy­hliad­ková veža.

Vy­hliad­ková veža s pre­vý­še­ním asi 30 met­rov má oce­ľovú kon­štruk­ciu a dre­venú lávku. Sú­čas­ťou stavby je aj to­bo­gán, kto­rým sa návštev­níci môžu spus­tiť z vr­chola veže na­dol.

Pô­vodný zá­mer kúpeľov po­čí­tal s vý­stav­bou veže s pre­vý­še­ním 60 met­rov, s čím však ne­sú­hla­sili pamiatkári.

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 

#trip#bojnice#😉😀

Príspevok, ktorý zdieľa Klaudia Javorčeková (@klaudia_javorcekova),

Zdroje: TASR, Šebo Lichý

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech