Obľúbenú dovolenkovú destináciu Slovákov trápia gangy. Jeden z nich minulý rok obsadil Bratislavu

  • Známy gang Hells Angels figuruje aj na Malorke
  • Ich šéf je stíhaný za vydieranie a bitku
  • Turisti sa boja zvýšenej kriminality
Hells Angels
Ilustračné foto, Instagram/hellsangels_mc, Archív Canva
  • Známy gang Hells Angels figuruje aj na Malorke
  • Ich šéf je stíhaný za vydieranie a bitku
  • Turisti sa boja zvýšenej kriminality

Motorkársky gang Hells Angels vyvolal v známej dovolenkovej destinácii značný rozruch. Známy svojimi kriminálnymi aktivitami, koženými bundami a motorkami – nekompromisný gang vyvoláva medzi miestnymi aj turistami strach. Na ostrove Malorka totiž došlo k útoku na majiteľa miestnej reštaurácie.

Gang, ktorý v minulosti viedol nemecký motorkár Frank Hanebuth, bývalý profesionálny boxer, sa zodpovedá za širokú škálu trestných činov. Ide o prípady distribúcie dr*g, obchodovania s ľahkými ženami a vydierania.

Gang s bohatou históriou

Hanebuth sa stal známym už v 90. rokoch ako líder motorkárskeho klubu Bones, kde mal blízke vzťahy s kurdskými a albánskymi gangmi ovládajúcimi štvrť Steintor v Hannoveri. V roku 1999 sa Bones spojili s Hells Angels. Už v roku 2012 Hanebutha zatkla nemecká polícia kvôli obvineniu z vraždy, avšak neskôr ho prepustili.

Utiekol preto Malorku, kde sa stal šéfom miestnej pobočky spomínaného gangu a riadil gang po dobu viac ako desať rokov.

Najnovšie udalosti z Palma de Mallorca informujú, že vodcu gangu a jeho spoločníka zatkli po tom, čo napadli majiteľa miestnej reštaurácie. Aj keď polícia neurčila konkrétne mená, obvinení boli z vydierania. Od majiteľa reštaurácie požadovali 10-tisíc eur. Obeť údajne zbili a z krku mu strhli zlatú retiazku v hodnote 7-tisíc eur.

Miestni obyvatelia aj turisti vyjadrujú obavy z rastúceho vplyvu Hells Angels na ostrove. Majitelia podnikov sa obávajú o svoju bezpečnosť, turistov trápi narastajúca kriminalita.

Súdny proces trvá už niekoľko rokov

Hells Angels čelia už niekoľko rokov súdnemu procesu v Španielsku. Hanebuthovi hrozí dlhodobé väzenie a vysoké pokuty. Gang je obvinený z mnohých trestných činov, vrátane prania špinavých peňazí, obchodovania s drogami a vydierania.

Okrem tohto gangu sa na ostrove aktívne pohybujú aj ďalšie zločinecké organizácie, ktoré vykonávajú rôzne formy nezákonných aktivít. Tieto skupiny často konajú „v tme“ a využívajú svojich členov na vykonávanie násilných činov a vydieranie miestnych obyvateľov a podnikateľov.

Španielske úrady a policajné orgány sa snažia zvýšiť bezpečnosť na ostrove a potlačiť aktivity kriminálnych skupín. Zvýšená prítomnosť policajných jednotiek a zvýšené monitorovanie problematických oblastí majú za cieľ predchádzať zločinným činom a chrániť obyvateľov a turistov.

Súčasne sa vyvíjajú aj preventívne opatrenia, ako je podpora komunitných programov a spolupráca s miestnymi organizáciami na posilnenie sociálnej siete a zlepšenie vzťahov medzi obyvateľmi a miestnymi orgánmi. 

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Hells Angels MC Official (@hellsangels_mc)

Z Maroka do Španielska

Španielske a marocké bezpečnostné zložky rozbili zločineckú organizáciu, ktorá z tejto africkej krajiny pašovala do Španielska hašiš použitím helikoptér. TASR informuje podľa piatkovej správy agentúry AFP a webovej stránky denníka La Vanguardia.

Španielska Občianska garda (Guardia Civil) a marocká kráľovská žandarméria zadržali deväť členov tejto skupiny vrátane dvoch pilotov – špecialistov na nočné lety v nízkej nadmorskej výške. Ide o občanov Španielska a Maroka. Sudca v prípade siedmich z nich rozhodol o väzbe.

Vyšetrovatelia 15. januára v skorých ranných zaznamenali v provincii Cádiz v španielskom autonómnom spoločenstve Andalúzia let, ktorý odštartoval z ranča patriacemu tejto organizácii a smeroval do Maroka. Podarilo sa im vrtuľník zastaviť a zadržať päticu osôb na palube vrátane pilota. Takisto zaistili 795 kilogramov hašiša.

Jeden z hlavných predstaviteľov skupiny prišiel o život pri dopravnej nehode v oblasti neďaleko miesta zadržania helikoptéry. Údajne sa pokúšal o útek na vozidle.

Úrady neskôr neďaleko mesta Sevilla zadržali ďalšie štyri osoby a druhú helikoptéru. Oba tieto stroje gang získal z východnej Európy a boli prispôsobené na prevoz až 900 kilogramov hašiša, uvádza polícia.

Španielsko je jednou z hlavných vstupných brán, cez ktoré sa drogy dostávajú do Európy. Má úzke väzby s Latinskou Amerikou, ktorá je hlavným producentom kokaínu, aj Marokom, ktoré je zase dôležitým producentom hašiša.

Zdroje: X, TASR, cnn.prima.cz

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá