Obľúbený elektroreťazec na Slovensku definitívne končí. Vieme, kedy v ňom nakúpiš poslednýkrát

  • Obľúbený reťazec oficiálne končí
  • O bankrote sa šuškalo už niekoľko mesiacov
  • Svoje brány oficiálne uzavrie už čoskoro
okay končí
Ilustračný obrázok Freepik/@ pressahotkey, Google Maps, Fotojet
  • Obľúbený reťazec oficiálne končí
  • O bankrote sa šuškalo už niekoľko mesiacov
  • Svoje brány oficiálne uzavrie už čoskoro

Známy reťazec s elektronikou Okay oficiálne oznámil koniec svojho pôsobenia. Všetky predajne uzatvoria už budúci týždeň, konkrétne 4. júla. Na svojich stránkach a aj na predajniach avizujú, že z ich skladov musí ísť všetko preč. Zákazníci majú poslednú príležitosť nakúpiť v predajniach a aj eshope za zvýhodnené ceny. 

Okay má množstvo predajní po celom Slovensku aj Česku. O osude reťazca sa diskutovalo už niekoľko mesiacov, preto jeho koniec nemusí byť pre zákazníkov až taký prekvapivý. 

Straty v miliónoch eur

Ako sme ťa informovali, otázka, čo bude s Okay, sa vynorila už v decembri minulého roka. Spoločnosť mala vtedy v rámci Českej republiky 140 prevádzok a v roku 2021 sa ocitla v strate 2,7 milióna eur. Na Slovensku to bolo o niečo menšie číslo, konkrétne šlo o stratu 1 739 085 eur. Od roku 2021 sa táto strata navýšila o neuveriteľných 143 percent.

Začiatkom roka predaje siete Okay údajne klesli približne o pätinu. Spoločnosť taktiež vraj neuhrádzala pohľadávky niektorým dodávateľom tovaru. Taktiež údajne došlo v rámci vzťahov s poisťovňami k obmedzeniu sumy, za ktorú mohla spoločnosť objednávať tovar.

Následne spoločnosť hľadala nového investora, nakoľko potrebovala nový kapitál. To sa, bohužiaľ, nepodarilo a tak sa očakávalo prepúšťanie zamestnancov a zatváranie prevádzok. Na Slovensku má Okay, podľa informácií na ich stránke, 35 predajní a výdajných miest. 

Koniec bol istý, ale nepotvrdený

Problémy spoločnosti sa dlhú dobu v podstate zakrývali. Vedenie Okay na pravidelných mesačných stretnutiach so zamestnancami ešte donedávna tvrdilo, že si môže vyberať spomedzi investorov, informovali sme s odvolaním sa na Hospodářské noviny. Toto tvrdenie sa však na poslednom stretnutí zmenilo a začalo sa hovoriť o reštrukturalizácii spoločnosti.

Zamestnanci Okay začali svoje výpovede podávať už v máji a ešte donedávna sa očakávalo, že odíde ďalších 40 ľudí. Veľká časť zamestnancov, ktorá odišla k 1. júnu, mala dostať taktiež kompenzáciu, finančnú čiastku v sume jedného mesačného platu. Ďalší zamestnanci mali dvojmesačnú výpovednú lehotu. Na konci lehoty by mali taktiež dostať túto kompenzáciu. 

Dnes spoločnosť Okay oficiálne oznámila svoj koniec prostredníctvom svojej webovej stránky. „Zatvárame – Všetko musí preč! 4. 7. o 20:00 zatvárame predajne Okay. Využi jedinečnú príležitosť a nakúp vybraný tovar za likvidačné ceny na e-shope aj predajniach. Vybav si domov v novom elegantnou sedačkou, pohodlnou posteľou alebo modernými spotrebičmi. Sklady máme obmedzené a tovar rýchlo mizne, preto na nič nečakaj!“ informuje reťazec. 

V podmienkach akcie taktiež Okay uvádza, že v rámci akcie ponúka zľavu na vybraný tovar na e-shope a na predajniach. Táto a ďalšie podmienky akcie boli vytvorené ešte dňa 22. júna 2024. Momentálne sú produkty na eshope zľavnené v menších číslach, presnejšie so zľavami 5, 4, 10 či 14 percent. Či a ako sa výška zliav ešte zmení, zatiaľ nie je jasné. 

Zdroje: Okay, SIU

Najnovšie videá

Trendové videá