Obrovský dokument od BBC ti ukáže dychberúce zábery, aké si ešte nevidel. 1 500 ľudí na ňom pracovalo 5 rokov

  • Dokument Sedem svetov, jedna planéta od BBC bude dostupný už aj na Slovensku
  • 1 500-členný štáb dohromady precestoval až 41 krajín
  • Prvá časť Antarktída bude odvysielaná už dnes
BBC
  • Dokument Sedem svetov, jedna planéta od BBC bude dostupný už aj na Slovensku
  • 1 500-členný štáb dohromady precestoval až 41 krajín
  • Prvá časť Antarktída bude odvysielaná už dnes

Jeden z najväčších počinov svetovej kinematografie bude konečne dostupný aj na Slovensku. Seriál Sedem svetov, jedna planéta od BBC rozpráva vzrušujúci príbeh o siedmich veľkolepých kontinentoch, každý so svojou vlastnou rozmanitosťou a biodiverzitou.

To ti možno znie ako nudný dokumentárny film, no hneď ťa vyvedieme z omylu. Seriál sa natáčal 1 800 dní a pracovalo na ňom vyše 1 500 ľudí, pričom ide o jeden z najveľkolepejších seriálov, ktorý kedy kto vyprodukoval.

Slovami nedokážeme opísať, aké dychberúce zábery v seriáli nájdeš, preto si pozri trailer a názor si urob sám.

BBC s rozpočtom nešetrila. Hudbu k seriálu zložil Hans Zimmer, úvodnú pieseň naspievala Sia a celým seriálom ťa bude sprevádzať Sir David Attenborough. Stanica BBC Earth je dostupná aj na Slovensku, a to prostredníctvom poskytovateľa DIGI Slovakia, ktorý neskrotné sily našej planéty dostane rovno do tvojej obývačky.

Pred miliónmi rokov neuveriteľné sily roztrhli zemskú kôru a svet rozdelili na sedem úplne odlišných častí. Každý kontinent sa formoval s vlastnými podmienkami, na čo sa seriál zameria.

Obsahovať bude pozoruhodné nové správanie sa zvierat na všetkých kontinentoch, vrátane vyprahnutých plání v Afrike a zamrznutej vody pri Antarktíde. V Ázii, najväčšom zo všetkých kontinentov, ukáže život v extrémoch, zatiaľ čo v Európe odhalí prekvapivé divadelné drámy ukryté hneď vedľa nás.

Sedem svetov, jedna planéta oslavuje rozmanitosť života na každom z týchto kontinentov, ale bude obsahovať aj mnohé výzvy, ktorým zvieratá čelia v modernom svete, ktorému dominuje ľudstvo. Sledovaním rozprávania o neznámych, neviditeľných a neočakávaných príbehoch o divočine odhalíš základnú pravdu o tom, čo robí každý z našich siedmich svetov jedinečným.

Autori seriálu počas produkcie navštívili 41 krajín, natáčali 1 794 dní. 499 dní cestovali, na projekte sa podieľalo vyše 1 500 ľudí, výsledkom čoho je 5 úchvatných hodín natočeného materiálu.

Takéto krásne zábery len tak inde neuvidíš

zdroj: BBC

zdroj: BBC

zdroj: BBC

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech