Očkovacie centrá sa nadštandardne plnia. Ľudia čakajú na svoju „včeličku“ aj 4 hodiny

  • Očkovacia lotéria so zvýšením zaočkovanosti nepomohla, nové opatrenia pomáhajú
  • Nákupné centrá po celom Slovensku sú plné ľudí, ktorí svoj postoj k očkovaniu zmenili
  • V niektorých na svoju dávku čakajú aj 4 hodiny
pjimage - 2021-11-20T160854.966
SIU, TASR/Ján Krošlák
  • Očkovacia lotéria so zvýšením zaočkovanosti nepomohla, nové opatrenia pomáhajú
  • Nákupné centrá po celom Slovensku sú plné ľudí, ktorí svoj postoj k očkovaniu zmenili
  • V niektorých na svoju dávku čakajú aj 4 hodiny

Nezaočkovaných ľudí čakajú prísnejšie opatrenia a lockdown. Nedostanú sa do nákupných centier a ich pohyb bude kontrolovaný políciou. Ako na svojej stránke informuje polícia Slovenskej republiky, nové opatrenia bude kontrolovať v priestoroch, kde sa vyžaduje potvrdenie o očkovaní, alebo prekonaní ochorenia. „Taktiež budeme pri kontrolách poskytovať súčinnosť regionálnym úradom verejného zdravotníctva,“ píše polícia.

K dnešnému dňu je celkový počet zaočkovaných na čísle 2 556 886. Za včerajší deň pribudlo 835 osôb zaočkovaných druhou dávkou a 522 plne zaočkovaných, uvádza korona.gov. Nové opatrenia sú pre nezaočkovaných dosť obmedzujúce, a tak sa väčšie mestá rozhodli občanom poskytnúť možnosť vakcinácie aj počas víkendov.

To, že je záujem o očkovanie zvýšený, si uvedomujú aj mestá. Príkladom je napríklad Poprad, ktorý pridal ďalšie termíny očkovania. Počas tohto víkendu sa Popradčania a návštevníci mesta môžu zaočkovať v nákupnom centre Max, kde dostanú vakcínu Janssen. Zároveň však môžu využiť možnosť vakcinácie na popradskej Strednej priemyselnej škole. V tomto prípade je podávaná vakcína od Pfizer/BioNTech. Informovalo o tom mesto Poprad na svojej oficiálnej stránke

Záujem o očkovanie sa prejavil aj v Nitre, konkrétne v nákupnom centre Mlyny. Mnoho ľudí sa prišlo zaočkovať už počas prvých dní prevádzky očkovacieho centra, dnes je však situácia ešte výraznejšia. V nákupnom centre sa počas dnešného dňa vytvorila dlhá kolóna ľudí, ktorí sa prišli zaočkovať. Podľa našich informácií čakalo na posledných ľudí približne 4-hodinové státie. 

zdroj: Unsplash/pato_abyss

Odmenou sú žolíky a hokejové dresy

Zavedenie očkovacích centier v Nitre sa oplatilo, pretože mesto na svojho prvého žolíka čakalo veľmi dlho. Ako dnes informovala spravodajská stránka Nitralive, mesto konečne prekonalo hranicu 65 % zaočkovaných nad 50 rokov, čo znamená, že má svojho prvého žolíka. Počas tohto týždňa bola Nitra v bordovej farbe, rovnako to bude aj od pondelka 22. novembra. 

Zvýšený záujem o očkovanie si všimol primár Milan Kulkovský, ktorý sa vo svojom najnovšom príspevku pochválil tým, že jeho kolegyne podali v priebehu predošlých dvoch týždňov vakcínu až 3 635 občanom. 926 z nich bolo prvoočkovaných. 

Vo vakcinačnej ambulancii Nemocnica s poliklinikou Považská Bystrica podali moje kolegyne za posledné dva týždne vakcínu…

Posted by Milan Kulkovsky blog on Friday, November 19, 2021

Nemocnica s klinikou Považská Bystrica sa zaočkovaných rozhodla motivovať. Kulkovský píše, že každý, kto v očkovacom centre od 10. novembra dostal prvú dávku, bude zaradený do žrebovania o obraz Miloša Ráca a dres hokejistu Andreja Meszároša.

„Obidvom pánom opäť veľmi pekne ďakujem za ich účasť na kampani, ktorej cieľom je podpora vyššej zaočkovanosti v našom regióne,“ vyjadruje vďaku známy primár. Dodáva, že vo vakcinačnej ambulancii NsP Považská Bystrica sa bude očkovať aj počas tohto víkendu. „Záujemcovia o očkovanie sa nemusia vopred nahlasovať ani registrovať,“ pripomína.

Zdroje: Korona.gov.sk, Facebook, Facebook, Nitra live, Facebook

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie