Očkovanie na Slovensku postúpilo do ďalšej fázy, vakcínu dostane mladšia veková skupina

 • Ministerstvo zdravotníctva SR informovalo o sprístupnení registračného formulára pre seniorov nad 75 rokov
 • Záujemcovia sa tam môžu prihlásiť už dnes
vakcína
TASR via AP/Czarek Sokolowski, TASR/LaPresse via AP/Cecilia Faboiano
 • Ministerstvo zdravotníctva SR informovalo o sprístupnení registračného formulára pre seniorov nad 75 rokov
 • Záujemcovia sa tam môžu prihlásiť už dnes

Ministerstvo zdravotníctva SR informovalo na sociálnej sieti, že formulár pre registráciu záujemcov o vakcínu, ktorí majú nad 75 rokov, je dostupný. Pokročili sme tak do ďalšej fázy očkovania. K dnešnému dňu podstúpilo na Slovensku vakcináciu už viac než 100 000 občanov. Od minulého týždňa je pritom k dispozícii aj zoznam náhradníkov pre prípad, že by sa na stanovený termín niektorý zo záujemcov nedostavil.

Prihlásiť sa môžeš už dnes

„Slovensko má na rok 2021 nakontrahovaných viac ako 15 000 000 vakcín a k tomu predbežne objednaných ešte ďalších 4 800 000 vakcín od výrobcov, ktorí ich momentálne len klinicky testujú. Aby sme pre vás zohnali čo najrýchlejšie vakcíny, ktoré budú k dispozícii. Máme už viac ako 100 000 zaočkovaných, otvorených 37 vakcinačných centier, funkčných 17 mobilných očkovacích tímov pre očkovanie seniorov v zariadeniach sociálnej starostlivosti.

SPÚŠŤAME OČKOVANIE SENIOROV OD 75 ROKOVMinister zdravotníctva Marek…

Posted by Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky on Tuesday, January 26, 2021

Hneď ako bude k dispozícii dosť dávok, plánujeme v krajských mestách otvoriť aj veľkokapacitné očkovacie centrá. Každý týždeň zväčšujeme našu sieť a kapacity, zlepšujeme naše služby pre vás. Aj preto dnes otvárame očkovanie pre ďalšiu kategóriu ľudí, seniorov nad 75 rokov,“  informuje Ministerstvo zdravotníctva SR na sociálnej sieti.

Svojich príbuzných môžeš prihlásiť aj ty a ich obvodný lekár. Registrácia je dostupná na stránke korona.gov.sk alebo môžeš v prípade potreby využiť aj telefonickú službu call centra.

Presné poradie nájdeš jednoducho

Rezort zdravotníctva čelil masívnej kritike, že vďaka nezáujmu o očkovanie končia niektoré dávky vakcíny v koši. Na tento podnet vytvoril transparentný systém tzv. náhradníkov, ktorí môžu byť prednostne zaočkovaní proti covidu-19 v prípade, že sa na stanovený termín niekto nedostaví, informuje Slov-lex.

Poznáme presné poradie, kedy na teba príde rad v očkovaní. Slovensko však dostalo menej dávok, ako si objednalo

Kategorizácia je jasná. V takomto prípade dostane vakcínu aj neobjednaná osoba podľa posúdenia závažnosti jej zdravotného stavu a veku. Ako prví sa k týmto dávkam vakcíny dostanú ľudia nad 85 rokov, neskôr 75- a 65-roční občania. Do prednostnej skupiny patria aj občania s vážnym ochorením či tí, ktorí už dostali prvú dávku vakcíny. Ako poslední sa k vakcíne dostanú mladí a zdraví pracujúci ľudia.

Podľa upravenej vyhlášky bude vyzerať poradie očkovaných takto:

 1. prvá línia
 2. ľudia nad 85 rokov
 3. ľudia nad 75 rokov
 4. ľudia nad 65 rokov
 5. ľudia so zdravotnými indikáciami
 6. ľudia s menej závažnými zdravotnými indikáciami
 7. učitelia nad 55 rokov
 8. ľudia nad 55 rokov
 9. učitelia
 10. ľudia nad 45 rokov
 11. ľudia nad 18 rokov
Zdroj: Facebook/Ministerstvo zdravotníctva SR

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech