Od soboty Matovič na Facebooku mlčal. Opäť je online a so strohým odkazom, čo je u neho netradičné

  • Igor Matovič je povestný svojou aktivitou na Facebooku, kde uverejňuje rozsiahle príspevky a občas aj neprimerané komentáre
  • Od soboty, kedy sa konali protesty proti jeho vláde, sa na Facebooku neozval
  • Prvý príspevok po viacerých dňoch publikoval až dnes, zarážajúca je jeho strohosť a priamosť
matovič
TASR/Jaroslav Novák/Unsplash/Kon Karampelas
  • Igor Matovič je povestný svojou aktivitou na Facebooku, kde uverejňuje rozsiahle príspevky a občas aj neprimerané komentáre
  • Od soboty, kedy sa konali protesty proti jeho vláde, sa na Facebooku neozval
  • Prvý príspevok po viacerých dňoch publikoval až dnes, zarážajúca je jeho strohosť a priamosť

Premiér Igor Matovič je aktívny nielen na tlačových besedách, ale aj na Facebooku. Aktivita slovenského premiéra na sociálnej sieti prilákala veľkú pozornosť médií aj širokej verejnosti. Bolo preto prekvapivé, že od minulého týždňa nepublikoval žiadny status. Naposledy informoval o otvorení hraníc s Maďarskom 6. júna.

V sobotu sa konal protest proti Matovičovej vláde, o ktorom informovala aj agentúra TASR. Odvtedy sa neozval. „Matovič si svoju agendu vybudoval na emócii, čistej emócii. Častokrát veľmi nekorektne,“ komentoval protest na Facebooku Alojz Hlina.

Hlavným dôvodom protestu boli protiepidemiologické opatrenia, na ktorých premiér neustále trval. Verejnosť ich však nevnímala ako opodstatnené a žiadal zrušenie núdzového stavu, čo sa napokon dnes aj stalo. 

Najnovší príspevok je nezvyčajne stručný 

Slovenský premiér si dal od sociálnych sietí pauzu. Ozval sa až dnes, kedy reagoval na možnosť vycestovania do ďalších krajín Európskej únie. Informoval tak o výsledku, ktorý prezentoval na skoršej tlačovej konferencií.

„Môžeme slobodne cestovať do ďalších 16 európskych krajín,“ stručne oznámil Matovič na Facebooku. Krátkosť a strohosť jeho správy je v porovnaní s ostatnými príspevkami prekvapujúca. Obvykle čitateľovi príspevku prezentuje aj krátky kontext udalosti, prípadne poskytne svoj názor na problematiku.

Premiér neodpovedal ani na komentáre ľudí 

Matovič bol okrem častých príspevkov na Facebooku známy aj priateľsky pôsobiacimi komentármi, ktorými sa snažil priblížiť laickej verejnosti. Zdá sa, že počas svojej „príspevkovej neaktivity“ sa dištancoval aj od reakcií na komentáre.

Práve tie sú mnohokrát veľmi diskutabilné. Ľudia reagovali najmä na jeho nemiestny komentár, ktorý adresoval hlavnému hygienikovi Jánovi Mikasovi. Jeden z diskutujúcich pod Matovičovým príspevkom o otvorení telocviční a posilňovní poznamenal, že „pán hygienik by mal začať tiež [s cvičením]“.

„Dáme mu voľnú vstupku, respektíve v jeho prípade radšej dve,“ odpísal Matovič. Okrem nevhodných a neprimeraných reakcií na komentáre Slovákov často využíva aj nárečové či slangové slová. Za jeho správanie na Facebooku je kritizovaný už niekoľko mesiacov. 

Matovič je novým kráľom Facebooku 

Začiatkom mája sme oslovili odborníka, ktorý priblížil, v čom spočíva tajomstvo Matovičovej aktivity na Facebooku.

„Pravidelne pridáva niekoľko statusov denne. Takmer zakaždým, keď prídete na jeho profil, nájdete na ňom nový status. A to vás láka vrátiť sa,“ uviedol Marek Didák, odborník na digitálny marketing. Zároveň pripomenul, že premiér by sa mal viac spoliehať na racionálnu komunikáciu a menej na emócie.  

Zdroje: Facebook/Igor Matovič, Facebook/Alojz Hlina, Pravda, Denník N

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech